Zbiórka Pomóżmy Poznańskim Jadłodajniom - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy Poznańskim Jadłodajniom Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóżmy Poznańskim Jadłodajniom - zdjęcie główne

Pomóżmy Poznańskim Jadłodajniom

0 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 

Cztery poznańskie jadłodajnie każdego dnia wspierają ludzi potrzebujących, wydając dla nich ciepłe, darmowe posiłki w liczbie około 1200 porcji. Te miejsca to:

Jadłodajnia pw. św. Brata Alberta przy ul. Ks. Piotra Ściegiennego 133
Jadłodajnia pw. św. Józefa przy ul. Niegolewskich 23
Jadłodajnia pw. św. Urszuli Ledóchowskiej przy ul. Taczaka 7
Jadłodajnia pw. św. Elżbiety dla potrzebujących przy ul. Łąkowej 4

Do jadłodajni przychodzą głównie osoby starsze, samotne, bezdomni oraz rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Oprócz ciepłych posiłków, otrzymują tam również żywność i gotowe produkty do spożycia, które mogą zabrać ze sobą do miejsca zamieszkania. Jadłodajnie to także miejsca, gdzie mogą spotkać się z innymi ludźmi i poradzić sobie ze swoją samotnością.

Te miejsca oferują nie tylko darmowy posiłek, ale przede wszystkim rozmowę i wsparcie, które dla wielu są na wagę złota. Siostry prowadzące jadłodajnie oferują również pomoc medyczną, opatrują rany oraz odwiedzają potrzebujących w ich miejscach zamieszkania, niosąc tam pomoc.

Wspólnie możemy dać ludziom nadzieję i wspomóc ich w codziennej walce o lepsze jutro. Jadłodajnie utrzymują się z darowizn i zbiórek właśnie takich jak ta. Każda pomoc i darowizna ma bezpośrednie przełożenie na dożywienie ludzi w poznańskich jadłodajniach.

Jedną z osób, która korzysta z jadłodajni, jest Pani Małgorzata. Jak sama mówi, zmagała się z ciężką depresją, spędzając pół roku w szpitalu. Codzienne wizyty w jadłodajni nie tylko zapewniły jej możliwość spożycia ciepłego posiłku, ale także pomogły poradzić sobie ze swoim życiem, nabrać szacunku do innych ludzi i zbliżyć się do Boga. Takich historii w poznańskich jadłodajniach, gdzie osoby potrzebujące odbijają się od dna, jest wiele. Dla Pani Sylwii, siostry prowadzące jadłodajnie przy ul. Ściegiennego w Poznaniu są jak rodzina. Poznańskie jadłodajnie są także popularne wśród seniorów, których po opłaceniu czynszu za mieszkanie i wykupieniu leków nie stać już na zakup jedzenia.

Wspólnie z Tobą chcemy wspierać te osoby i dać im szansę oraz nadzieję na poradzenie sobie z trudami codzienności. Uczucie głodu to tylko jeden z problemów osób korzystających z jadłodajni. Nie bez znaczenia jest poczucie więzi i przynależności do grupy, które te miejsca zapewniają.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij