Jesteśmy małą grupką osób pomagają bezdomnym psom z terenu gminy Czermin w woj. wielkopolskim (FB: wolontariusze dla bezdomniaków z Czermina). Jakiś czas temu do przytuliska trafił młody piesek w typie jamnika. Wesoły, energiczny, proludzki - nazwałyśmy go Hugo. Huguś bardzo szybko znalazł nowy dom. Adoptowała go dwójka cudownych, młodych ludzi. Nawet nie zdążyłyśmy poinformować na naszej stronie o tej adopcji, bo zaledwie 2 tygodnie później Hugo wylądował na "psim sorze". W niedzielny wieczór nagle zaczął wymiotować, miał biegunkę a najgorsze było to, że się dusił. Młodzi ludzie pognali do lekarza, jednak w związku z tym, iż w żołądku była treść pokarmowa, nie udało się postawić diagnozy. Opiekunowie wrócili do kliniki na drugi dzień, wtedy USG wykazało, że w żołądku widoczna jest masa dająca cień akustyczny. Lekarz zalecił PILNĄ gastroskopię interwencyjną czyli wprowadzenie endoskopu do przewodu pokarmowego Huga celem sprawdzenia co zalega w żołądku, a następnie usunięcia ciała obcego bez konieczności przeprowadzania otwartego zabiegu chirurgicznego. Okazało się, że na dnie żołądka znajdowała się bardzo duża ilość trawy. Trawa została usunięta, pobrany został również materiał do badania histopatologicznego. W trakcie zabiegu gastroskopii okazało się, że błona śluzowa niezbędna do procesu trawienia jest tak cienka, że w żaden sposób nie ochrania żółądka przed agresywnym działanie kwasu żołądkowego. Zdiagnozowano również klika nadżerek błony śluzowej, Lekarz zalecił zmianę karmy i podawanie zapisanych leków. Być może Hugo będzie musiał je zażywać do końca swojego życia. Tak więc gastroskopia uratowałą Hugowi życie, ponieważ gdyby nie konieczność jej przeprowadzenia nie dowiedzielibyśmy się, że jego żółądek jest w takim złym stanie. Docelowo mogło dojść o owrzodzenia, a nawet jego śmierci. Bardzo jesteśmy wdzięczni Opiekunom Huga, że podeszli do tej sprawy tak odpowiedzialnie i o to, że walczyli o zdrowie Huga. Młodzi ludzie zaciągnęli kredyt, żeby pomóc swojemu psiemu przyjacielowi. My jednak nie chcemy ich zostawiać z tym samych, tym bardziej, że przed nimi jeszcze długie leczenie i wizyty kontrolne. Kochani, nie robimy zbiórek często - to nasza trzecia. Poprzednio nie zawiedliści i głęboko wierzymy, że i tym razem dorzucicie cegiełkę. Z góry Wam dziękujemy.
Poniżej Huguś już bezpieczny w domku :-)
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: