Projekt „Gidna”:
Projekt profesjonalnej pomocy psychologicznej dla kobiet, które doświadczyły przemocy ze strony żołnierzy armii okupanta z Federacji Rosyjskiej. Ponadto, dzięki temu projektowi, z wykorzystaniem profesjonalnej pomocy psychologicznej, kobietom-bliskim wojskowych, którzy zaginęli podczas działań wojennych lub są w niewoli, praktycznie przywracamy je do życia.
Misja monitorująca prawa człowieka ONZ na Ukrainie udokumentowała 85 przypadków przemocy seksualnej związanej z wojną wobec cywilów i jeńców wojennych w 2023 roku, zgodnie z 15. dorocznym Raportem Sekretarza Generalnego ONZ na temat przemocy seksualnej związanej z konfliktami. Ofiary obejmują 52 mężczyzn, 31 kobiet, jedną dziewczynkę i jednego chłopca, przy czym przemoc seksualna była często stosowana jako metoda tortur wobec ukraińskich mężczyzn podczas rosyjskiej niewoli. Udokumentowane przypadki przemocy seksualnej związanej z wojną obejmują „gwałt, groźby gwałtu, porażenia prądem i bicie w okolice narządów płciowych, porażenia prądem piersi, groźby kastracji, okaleczanie genitaliów, niechciany dotyk, przymusowe rozbieranie i nagość”, zgodnie z raportem.
Biorąc pod uwagę ogromne znaczenie pomocy tym dotkniętym kobietom, Fundacja Przyszłość dla Ukrainy organizuje działania rehabilitacyjne z pomocą wykwalifikowanych psychologów. Praca tych specjalistów opiera się na ich doświadczeniu z projektu GIDNA, który zapewniał pomoc kobietom cierpiącym na zespół stresu pourazowego (PTSD). Więcej o projekcie można dowiedzieć się na stronie GIDNA. Jednym z celów projektu jest pokazanie osobom, które przeżyły, że nie są same – jest wielu ludzi gotowych wyciągnąć pomocną dłoń i wspólnie przejść drogę do uzdrowienia. Przemoc seksualna podczas wojny jest częstym zjawiskiem jako część szeroko zakrojonego ataku na ludność cywilną lub aktów ludobójstwa przeciwko narodowi. Staje się powszechna i jest popełniana wobec wielu osób, aby osiągnąć cele wojskowe, osłabić wolę i opór społeczności, zastraszyć i upokorzyć.
W ramach kursu konsultacji każda kobieta otrzymuje 16 bezpłatnych konsultacji:
Psychologowie co miesiąc uczestniczą w dwóch grupowych superwizjach prowadzonych przez superwizora z Izraelskiej Koalicji Traumy, Ruth Dorom. W szczególnie trudnych przypadkach psycholog może uzyskać indywidualną superwizję.
Bezpłatną pomoc psychologiczną poszkodowane kobiety mogą uzyskać, wypełniając ankietę na stronie: https://gidna.org/questionnaire. Mogą również skontaktować się pod numerem telefonu: +38 050 909 88 81 lub przez Telegram.
Wszyscy psychologowie projektu przeszli specjalistyczne szkolenie w Izraelskiej Koalicji Traumy dotyczące nieokreślonej straty, ponieważ proces terapeutyczny straty i nieokreślonej straty różni się. Podejście to jest zintegrowane i obejmuje nie tylko psychoterapię dla poszkodowanych, ale także superwizje dla psychoterapeutek, które są nieodłączną częścią terapii. Dzięki indywidualnym i grupowym sesjom z psychologiem każda kobieta może przezwyciężyć ten rodzaj traumy lub zmniejszyć jej wpływ, a także odnaleźć sens życia.
Twoje darowizny bezpośrednio wspierają kluczową pracę tych profesjonalistów, umożliwiając im udzielanie niezbędnego wsparcia psychologicznego i opieki mężczyznom dotkniętym wojną.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: