Jesteśmy Fundacją zajmującą się promowaniem idee edukacji ekonomicznej, ale również chcemy by wszystkie dzieci miały równy dostęp do edukacji. Naszym obowiązkiem jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z uboższych rodzin. Do zbudowania świadomego społeczeństwa niezbędne jest przekonanie że wolność jest najlepszą drogą do harmonijnego budowania bogactwa wszystkich uczestników życia społecznego. Osiągnięcie tego jest możliwe jedynie dzięki kompetentnym informacjom przekazującym zrozumiałą wiedzę ekonomiczną oraz rzetelnie krytykującym idee, które czerpią swą siłę z błędnej wiedzy o stosunkach społeczno-gospodarczych. Dlatego jako oręż w naszej walce wybraliśmy szerzenie wiedzy o ekonomii, przedsiębiorczości i działań ekonomicznych.
Nawet 70 tysięcy dzieci bez dostępu do komputera?
Według raportu “Problem wykluczenia cyfrowego w edukacji zdalnej”, przygotowanego przez think tank Centrum Cyfrowe, w marcu 2020 nawet 1-1,5% uczniów mogło nie mieć dostępu do odpowiedniego sprzętu komputerowego. W liczbach bezwzględnych daje to około 50 do 70 tysięcy dzieci, które nie mają warunków do nauki w domu. Jak podkreślają twórcy raportu najprawdopodobniej są to osoby bardzo wykluczone – dzieci niepełnosprawne czy żyjące w skrajnej biedzie. Jednocześnie zaznaczają, że dane mogą być nieprecyzyjne. Analizę oparto bowiem na badaniu PISA z 2018 roku, które dotyczyło wyłącznie uczniów w wieku 15 lat.
Jeden komputer dla wszystkich
Kolejnym problemem jest konieczność dzielenia sprzętu pomiędzy domowników – nie tylko rodzeństwa, ale też dzieci i rodziców. Około 10% gospodarstw domowych z dziećmi dysponuje tylko jednym komputerem lub tabletem. W przypadku, gdy w domu jest dwoje uczniów lub rodzice pracujący na home office, sprzętem trzeba się dzielić. Dochodzi więc do sytuacji, gdy z odrobieniem lekcji dziecko musi poczekać, aż rodzice skończą pracę a rodzeństwo swoje zadania domowe.
Sprzęt to nie wszystko
Brak dostępu do sprzętu komputerowego to oczywiście nie jedyny problem, jaki rodzi zdalne nauczanie. Do sprawnej nauki potrzebny jest jeszcze dobrej jakości internet oraz odpowiednie warunki. Niestety, nie w każdym domu dzieci mogą na nie liczyć
Jak możemy poprawić sytuację?
Oczywiście nie wszystkie z tych problemów jesteśmy w stanie szybko i łatwo rozwiązać. Jednak tam, gdzie jest to możliwe – postaramy się pomóc. Na początek organizując zbiórkę sprzętu komputerowego! Zachęcamy wszystkich do aktywnego włączenia się do akcji.
Jak możecie wesprzeć zbiórkę? Możliwości jest wiele:
Najszybszą i najlepszą pomocą jest wpłata środków finansowych, które umożliwąiają zakup laptopów dla dzieci, które koniecznie je potrzebują do nauki zdalnej .Nasza fundacja będzie zajmowała się organizacją, sprawdzaniem potrzeb i rozdysponowaniem laptop na terenie Bielska Białej i powiatu Bielskiego.
Jeżeli możesz w czymś pomóc, odezwij się! Razem możemy ułatwić polskim uczniom naukę z domu!
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: