Zbiórka Po stracie sensu, ale nie celu - miniaturka zdjęcia

Po stracie sensu, ale nie celu Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Po stracie sensu, ale nie celu - zdjęcie główne

Po stracie sensu, ale nie celu

53 450 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 589 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kasia Wieszołek - awatar

Kasia Wieszołek

Organizator zbiórki

Mariusz - moja Miłość, Partner, Opoka. Ojciec naszego wyczekanego, wymarzonego Tymka,  
Przyjaciel, Kowal, Kopytowy Czarodziej...
Odszedł zupełnie nagle i niespodziewanie 12 stycznia o 15:58, a mój świat zatrzymał się na sekundę, a potem implodował.
Śmierć ma to do siebie, że przychodzi nie w porę. Ale ta konkretna śmierć, zabrała mi Mariusza w kompletnie szalonym i najgorszym z możliwych momentów.
W czwartek, 21 stycznia kupujemy... kupuję nasz wymarzony nowy dom. Mariusz mówił "kupiliśmy", bo po wpłacie wkładu własnego pozostały tylko formalności i już od jakiegoś czasu traktowaliśmy go jako swój - nawet trawę już posialiśmy na łące, na której będą pasły się nasze konie. Raty są horrendalne dla mnie samej, bo obliczane były na 2 osoby, a teraz tej drugiej zabrakło. Pewnie wiele osób pomyśli, że powinnam odstąpić od tego pomysłu, ale nie mogę tego zrobić. Z obecnego miejsca musimy się wyprowadzić,  a ja mam 5 koni, psy, koty i masę innego inwentarza. To był nasz wspólny cel i będę go kontynuować za wszelką cenę.
Wraz z Mariuszem odeszła połowa dochodów, która wpływała do domowego budżetu. Ci którzy mnie znają, wiedzą, że mam 3 etaty i masę dorywczych prac - przez ostatni czas pracowałam niemal be przerwy, żeby zaoszczędzić jak najwięcej - na wkład własny, podatki i koszty związane z transportem. Wszystko miało wrócić do normy, kiedy już ogarniemy przeprowadzkę, pierwsze, największe koszty i potrzebne inwestycje.
Nie wróci, bo brak Mariusza, to brak głównego wykonawcy wielu robót.
Wielu z Was wie, że to był człowiek renesansu - znał się niemal na wszystkim, niemal wszystko był w stanie ogarnąć - transport, spawanie, budowa wiat, ogrodzenia, instalacje. On chyba nie umiał tylko śpiewać (fałszował okrutnie!).
Posypała się cała logistyka przeprowadzki - przewóz zwierząt i dobytku, rozbiórka infrastruktury w Gostyni i jej budowa w Popowie. Mam wokół masę przyjaciół, wiem, że mi pomogą, ale do niektórych prac, które powoli "dłubalibyśmy" sami do czasu przeprowadzki teraz będę musiała wziąć fachowców, którym trzeba będzie zapłacić, bo nie będę w stanie ogarnąć robót na dwóch frontach jednocześnie. Mieliśmy się nimi podzielić...
Ja byłam od logistyki, planowania i podawania narzędzi - większość roboty ogarniał Mario.

Jak tylko trochę ochłonę, zacznę sprzedawać wszystko co da się spieniężyć - sprzęt kowalski, którego ja nie użyję, pasiekę Mariusza, rozważam nawet sprzedaż jednego z koni... ale mimo tego, bez Mariusza to się po prostu nie spina.

W ostatnich latach Mariusz był też przede wszystkim Tatą, a teraz ja muszę stać się dla niego obojgiem Rodziców. Tymek to takie mądre, rezolutne, wrażliwe dziecko. Mariusz był jego całym światem! Razem naprawiali traktor, cięli drzewo, często nawet jechali razem strugać... Część środków zostanie przeznaczona na pomoc psychologiczną dla naszego dziecka, bo obawiam się, że w obliczu takiej tragedii będzie jej potrzebował. Ja mam baterię leków i chociaż jest mi okropnie trudno próbuję sobie wszystko poukładać, a on? Nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić, co będzie się działo w umyśle czterolatka, kiedy jutro w końcu mu powiem, że Tata już nie wróci z pracy, że nie opowie mu bajki o czterech pancernych, nie pójdą razem do pszczół i nie wybudują domku na drzewie...

Ci co mnie znają, wiedzą, że jestem typem samosi. ZAWSZE ogarniałam wszystko sama i proszenie o pomoc, w większości obcych ludzi, i do tego pomoc finansową jest dla mnie niezmiernie trudne.
Zdaję sobie doskonale sprawę, że na portalach zbiórkowych jest cała rzesza znacznie bardziej potrzebujących osób, których sytuacja finansowa jest znacznie bardziej beznadziejna. Ja mam pracę, kondycję i zdrowe dziecko i być może nie powinnam prosić o pieniądze.
A mimo to się ośmielam. I będę przeogromnie wdzięczna za każdą, nawet groszową kwotę.
Mogę Wam tylko obiecać, że kiedy już wszystko ogarnę, spotkamy się razem przy ognisku, które Mariusz tak bardzo lubił i będziemy razem śmiać się, płakać i wspominać najlepszego z ludzi, najlepszego Przyjaciela, Partnera i Kowala.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Kasia Wieszołek - awatar

  Kasia Wieszołek

  19.01.2023
  19.01.2023

  Kochani znani, nieznani i ci całkiem anonimowi.

  Mariusz wyruszy na swoją Wieczną Przygodę w poniedziałek 23 stycznia o godzinie 12:00 z Kościoła pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Rudzie Śląskiej Kłodnicy, przy ulicy Kochłowickiej 6.

  Jeśli ktoś z Was chciałby Mu towarzyszyć w ostatnim, ziemskim etapie Kowalskiej Wieczności, to właśnie wtedy w poniedziałek, o 12:00 na Kłodnicy.

  Proszę Was też o to, by kwiaty były symboliczne, bez pompatycznych wieńców i wstęg z "Ostatnim Pożegnaniem", bo po pierwsze, Mariusz był jedną z najskromniejszych, znanych mi osób, która kompletnie nie zwracała uwagi na takie konwenanse, a po drugie, to nie żadne pożegnanie, bo przecież spotkamy się kiedyś u studni...

  Dziękuję za wsparcie, telefony, wiadomości, udostępnienia zbiórki i wpłaty. Nie potrafię wyrazić każdemu z osobna, jak bardzo jestem tym wzruszona.

  Każdy w życiu ma dwie rodziny, w jednej się rodzi, drugą wybiera. Cieszę się, że tak wielu z Was, jest członkami tej drugiej.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.01.2023
  26.01.2023

  Wszystkiego Dobrego dla Was. Cieszę się, że Mario na końcu swojej drogi był otoczony prawdziwą miłością

 • Ewelina Bałazy - awatar

  Ewelina Bałazy

  17.01.2023
  17.01.2023

  Nie mam zbyt wiele, bo w pewnym momencie straciłam wszystko w swym życiu prócz Córki, ale wiem jedno... nie możesz pozwolić Sobie na śmierć za życia... Umierając za życia w przeszłości ciągle się cofasz. Musisz żyć i się rozwijać. Nie możesz umrzeć. Wiem i domyślam się jak masz przejebane w głowie teraz i pustkę w duszy. Wiem! I dlatego kurewnie mi przykro, że Cię to spotkało. Postawiłam się w aTwojej skórze. Kurwaaa jak Bardzo mi przykro że Cię to spotkało... Nikogo nie powinno. Trzymaj się i nie daj potrzebać za żywca. Mariusz skopałby Ci dupę gdybyś to zrobiła. Nie możesz... ściskam!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.01.2023
  17.01.2023

  Kasiu, tulimy mocno Ciebie i Tymka do serca i jesteśmy przy Was myślami.

 • Sylwia - awatar

  Sylwia

  17.01.2023
  17.01.2023

  Symboliczna cegiełka

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.01.2023
  17.01.2023

  Trzymaj się cudowna kobieto! ❤️

53 450 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 589 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kasia Wieszołek - awatar

Kasia Wieszołek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 589

Martyna - awatar
Martyna
50
Dorota - awatar
Dorota
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Passacik - awatar
Passacik
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
250
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
180
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij