Wielka Koalicja za Równością i Wyborem (WKRW)
Już mamy 725 zł! Pomóż i dorzuć się na darmowe recepty na tabletkę po!
Hej,
jesteśmy koalicją 119 organizacji społecznych. Angażujemy się w działania na rzecz praw kobiet, praw osób LGBTQIA, przeciwdziałamy przemocy i dyskryminacji.
W Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem (w skrócie WKRW) podejmujemy działania ogólnopolskie (np. apele do Komisji Europejskiej w sprawie zagrożenia wypowiedzenia konwencji stambulskiej przez Polskę czy w sprawie samodzielnych matek, które tracą na Polskim Ładzie), a także lokalne (np. wywierając presję na wojewodów oświaty w sprawie edukacji).
Chcemy, aby kobiety w Polsce miały dostęp do praw i aby ich prawa reprodukcyjne były respektowane.
Chcemy też, aby antykoncepcja awaryjna, czyli "tabletki po" (tzw. pigułka po niezabezpieczonym stosunku, nazwy handlowe to elleOne lub escapelle) były znowu dostępne. Obecnie antykoncepcja awaryjna wciąż jest na receptę. To bardzo utrudnia dostęp do niej (kolejki do lekarza) i zwiększa koszt (szybsza, ale płatna wizyta prywatna). Są jednak lekarze, którzy w tej sytuacji chcą pomóc pacjentkom.
Należy do nich lek. Sławomir Wiśniewski. Doktor wystawia recepty na antykoncepcję awaryjną ONLINE i ZA DARMO.
Kontakt: https://www.twoilekarze.com/
I w dodatku SZYBKO. Czas wystawienia: najkrótszy - 5 minut, najdłuższy - 5 godzin. Pacjentka w potrzebie może użyć czatu na stronie lub e-maila. Sygnał od pacjentki doktor dostaje natychmiast 24/7 na swój zegarek. I wtedy reaguje.
Doktor Wiśniewski stara się na początku dowiedzieć, ile czasu minęło od zdarzenia i pyta, na jaką tabletkę pacjentkę stać (9:1 dla escapelle).
Wystawia recepty każdej osobie, która się do niego zgłosi z problemem, w tym migrantkom* i nastolatkom*. NIE PYTA o okoliczności niezabezpieczonego stosunku ani o powody, dla których osoba chce przyjąć antykoncepcję doraźną.
*migrantki - niestety tylko te, które figurują w polskim/unijnym systemie opieki zdrowotnej (są ubezpieczone z budżetu Polski jako beneficjentki ochrony międzynarodowej jak osoby z Ukrainy teraz; mają ubezpieczenie z tytułu umowy o pracę/zlecenia; opłacają sobie ubezpieczenie dobrowolne).
*nastolatki - przepisy wciąż wymagają zgody rodzica w przypadku osób poniżej 18. roku życia. Ale lek. S. Wiśniewski nie wymaga przynoszenia tej zgody na piśmie. Ostrzega tylko nastoletnią pacjentkę, że informacja o wystawieniu recepty pojawi się na Internetowym Koncie Pacjenta jednego z jej rodziców. Nastolatka może wtedy sama zadecydować, czy nie woli skorzystać z pomocy kolektywu [email protected].
Ponieważ do doktora Wiśniewskiego zwraca się po darmową pomoc coraz więcej pacjentek, przestaje mieć czas dla swoich regularnych pacjentów stacjonarnych (na co dzień wykonuje biopsje).
Dlatego zmuszony jest zatrudnić lekarza/lekarkę do pomocy.
Doktor Wiśniewski zakłada, że jego osoba pomocnicza wystawiłaby około 100 recept miesięcznie - tyle wystarczy mu do uwolnienia czasu dla pacjentów stacjonarnych.
Za wystawienie recepty chce zaproponować osobie pomocniczej stawkę w wysokości 20 PLN. Jest to kwota finalna, bo usługi medyczne są zwolnione z VATu.
Do tego dochodzą koszty systemu dokumentacji elektronicznej (służącego tylko pacjentkom zgłaszającym się po antykoncepcję awaryjną). System ten kosztuje miesięcznie 199 PLN, podpięcie dostępu dla drugiej osoby lekarskiej to dodatkowe 99 PLN.
W skali roku daje to kwotę 27.576 PLN (2000 + 199 + 99 PLN / miesięcznie).
Jeśli zrzucimy się na tę sumę, to zapewnimy rok DARMOWYCH recept na antykoncepcję awaryjną dla migrantek, nastolatek i innych osób - wedle skali zapotrzebowania.
Już mamy 725 zł! Pomóż i dorzuć się na darmowe recepty na tabletkę po!
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Dorota
Dziękuję Panie Doktorze za szybką pomoc
Anonimowy Darczyńca
Bardzo dr.mi pomogl.Pozdrawiam
Wielka Koalicja za Równością i Wyborem (WKRW) - Organizator zbiórki
Dziękujemy i cieszymy się, że lekarz Pani pomógł <3
Anonimowy Darczyńca
Pomagam, bo warto wspierać kobiety.