Zbiórka Nie umiemy mówić, ale prosimy .. - miniaturka zdjęcia

Nie umiemy mówić, ale prosimy .. Jak założyć taką zbiórkę?

Nie umiemy mówić, ale prosimy ..

680 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Kida - awatar

Katarzyna Kida

Organizator zbiórki

W Baninie (woj. pomorskie) stoi gospodarstwo, zwykły, wiejski domek, kury, traktor ...

Dawno nie widziałam kotów w takim stanie, maluch z kocim katarem, kotka w ciąży bez oka, z wielką sączącą się dziurą, słaniająca się na łapkach staruszka z zielonymi gilami, wypłowiałe sierści, zapadnięte boki. 

Koty "gospodarza". Żadne służby nie mogą nic zrobić, mają za dużo zgłoszeń, ponadto "gospodarz" uważa koty za dzikusy, które przypałętały się do stodoły, tak jest w rzeczywistości, tylko czy dziki znaczy gorszy, czy dlatego, że nie dostał szansy od człowieka, ma być głodny i chory?

Z początku sytuacja wyglądała na prostą, ale w miarę jej rozpoznania okazało się, że w stodole jest osiem kotów - dwa kocury i siedem niewysterylizowanych kotek, większość w wysokich ciążach, ponadto 13 maluchów w wieku od 0-2 miesiące. 

W lipcu wraz z fundacją Kotangens oraz Kotikowo jako priorytet postawiłam sobie wyłapanie kotek w ciąży. Najstarsza z nich, ważąca niecałe dwa kilogramy, w stanie skrajnego wycienczenia trafiła do Hospicjum Dla Bezdomnych Zwierząt u Pani Symeony Pek w Gdyni i jakimś cudem udało się ją uratować. Jedna z kotek w ciąży nie nadawała się na sterylizację, jej organizm nie wytrzymałby zabiegu, więc  została poddana intensywnemu leczeniu, które niestety nie przyniosło skutku i kotka zmarła. Kotka bez oka została wysterylizowana i przeszła operację usunięcia resztek w oczodole. Dwie kolejne kotki zostały poddane zabiegom sterylizacji, a trzecia z nich zanim została złapana urodziła cztery kociaki, z czego tylko trzy przeżyły. Kocurek poddany zabiegowi kastracji przebywał w lecznicy trzy tygodnie z uwagi na przewlekły stan zapalny górnych dróg oddechowych. 

Z trzynastu kociaków trzy zginęły zagryzione przez psa, nie zdążyłam im pomóc :( 

Udało mi się wyłapać siedem z nich, z trzema do tej pory nie wiem, co się stało. 

Czwórka z nich, po intensywnym leczeniu kociego kataru znalazła już domy, trzy nadal go szukają, przebywają  w Hospicjum Dla Bezdomynch Zwierząt u Pani Symeony Pek w Gdyni, w bardzo awaryjnym domu tymczasowym i są nadal leczone. 

W tej chwili opiekuję się siedmioma dorosłymi kotami, które zostały w stodole. Codziennie "idą" cztery puszki mokrej karmy, oraz około 30 dag karmy suchej. 

Za stodołą znajduje się pies, który ma odstraszać dziki. Według OTOZ jest w warunkach uniemożliwiających interwencję, bo "ma budę i łańcuch odpowiedniej długości" a braku spacerów nie da się zweryfikować. On dostaje codziennie dwie puszki mokrego jedzenia. 

Wszystkich, którzy chcieliby śledzić na bieżąco losy kociej "rodziny" zapraszam na wydarzenie na FB "Tak długo czekamy, czy starczy nam sił?"


W tej chwili najbardziej potrzebna jest sucha i morka karma dla kotów dorosłych i karma dla dorosłego psa. 

Sama opiekuję się tymi zwierzakami, wiele pomogły mi osoby, które biorą udział w wydarzeniu, jednak codzienne karmienie obciąża mój budżet tak bardzo, że nie będę w stanie pomagać bez Waszego wsparcia. Minimalny koszt codziennej porcji karmy to 16 złotych, czyli 480 zł miesięcznie. 

Jestem osobą prywatną, właścicielką siedmiu wspaniałych kotów i mamą siedmiomiesięcznego synka, liczę na Was w imieniu tych, które nie mogą same poprosić. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Katarzyna Kida - awatar

    Katarzyna Kida

    11.11.2017
    11.11.2017

    Stodoła, koty i ja. Każdy dzień taki sam.

680 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Kida - awatar

Katarzyna Kida

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 18

WiBa - awatar
WiBa
30
Maggie Trenin - awatar
Maggie Trenin
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Mila - awatar
Mila
30
Ania B. - awatar
Ania B.
30
WiBa - awatar
WiBa
30
Małgorzata - awatar
Małgorzata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Małgorzata - awatar
Małgorzata
50
Piotr Putrycz - awatar
Piotr Putrycz
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij