Zbiórka Nie umiemy mówić, ale prosimy .. - miniaturka zdjęcia

Nie umiemy mówić, ale prosimy ..

Katarzyna Kida - awatar

Katarzyna Kida

Organizator zbiórki

W Baninie (woj. pomorskie) stoi gospodarstwo, zwykły, wiejski domek, kury, traktor ...

Dawno nie widziałam kotów w takim stanie, maluch z kocim katarem, kotka w ciąży bez oka, z wielką sączącą się dziurą, słaniająca się na łapkach staruszka z zielonymi gilami, wypłowiałe sierści, zapadnięte boki. 

Koty "gospodarza". Żadne służby nie mogą nic zrobić, mają za dużo zgłoszeń, ponadto "gospodarz" uważa koty za dzikusy, które przypałętały się do stodoły, tak jest w rzeczywistości, tylko czy dziki znaczy gorszy, czy dlatego, że nie dostał szansy od człowieka, ma być głodny i chory?

Z początku sytuacja wyglądała na prostą, ale w miarę jej rozpoznania okazało się, że w stodole jest osiem kotów - dwa kocury i siedem niewysterylizowanych kotek, większość w wysokich ciążach, ponadto 13 maluchów w wieku od 0-2 miesiące. 

W lipcu wraz z fundacją Kotangens oraz Kotikowo jako priorytet postawiłam sobie wyłapanie kotek w ciąży. Najstarsza z nich, ważąca niecałe dwa kilogramy, w stanie skrajnego wycienczenia trafiła do Hospicjum Dla Bezdomnych Zwierząt u Pani Symeony Pek w Gdyni i jakimś cudem udało się ją uratować. Jedna z kotek w ciąży nie nadawała się na sterylizację, jej organizm nie wytrzymałby zabiegu, więc  została poddana intensywnemu leczeniu, które niestety nie przyniosło skutku i kotka zmarła. Kotka bez oka została wysterylizowana i przeszła operację usunięcia resztek w oczodole. Dwie kolejne kotki zostały poddane zabiegom sterylizacji, a trzecia z nich zanim została złapana urodziła cztery kociaki, z czego tylko trzy przeżyły. Kocurek poddany zabiegowi kastracji przebywał w lecznicy trzy tygodnie z uwagi na przewlekły stan zapalny górnych dróg oddechowych. 

Z trzynastu kociaków trzy zginęły zagryzione przez psa, nie zdążyłam im pomóc :( 

Udało mi się wyłapać siedem z nich, z trzema do tej pory nie wiem, co się stało. 

Czwórka z nich, po intensywnym leczeniu kociego kataru znalazła już domy, trzy nadal go szukają, przebywają  w Hospicjum Dla Bezdomynch Zwierząt u Pani Symeony Pek w Gdyni, w bardzo awaryjnym domu tymczasowym i są nadal leczone. 

W tej chwili opiekuję się siedmioma dorosłymi kotami, które zostały w stodole. Codziennie "idą" cztery puszki mokrej karmy, oraz około 30 dag karmy suchej. 

Za stodołą znajduje się pies, który ma odstraszać dziki. Według OTOZ jest w warunkach uniemożliwiających interwencję, bo "ma budę i łańcuch odpowiedniej długości" a braku spacerów nie da się zweryfikować. On dostaje codziennie dwie puszki mokrego jedzenia. 

Wszystkich, którzy chcieliby śledzić na bieżąco losy kociej "rodziny" zapraszam na wydarzenie na FB "Tak długo czekamy, czy starczy nam sił?"


W tej chwili najbardziej potrzebna jest sucha i morka karma dla kotów dorosłych i karma dla dorosłego psa. 

Sama opiekuję się tymi zwierzakami, wiele pomogły mi osoby, które biorą udział w wydarzeniu, jednak codzienne karmienie obciąża mój budżet tak bardzo, że nie będę w stanie pomagać bez Waszego wsparcia. Minimalny koszt codziennej porcji karmy to 16 złotych, czyli 480 zł miesięcznie. 

Jestem osobą prywatną, właścicielką siedmiu wspaniałych kotów i mamą siedmiomiesięcznego synka, liczę na Was w imieniu tych, które nie mogą same poprosić. 


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

  • Katarzyna Kida - awatar

    Katarzyna Kida

    11.11.17
    11.11.17

    Stodoła, koty i ja. Każdy dzień taki sam.

Katarzyna Kida - awatar

Katarzyna Kida

Organizator zbiórki

Wpłaty - 18

WiBa - awatar
30
WiBa
Maggie Trenin - awatar
100
Maggie Trenin
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Mila - awatar
30
Mila
Ania B. - awatar
30
Ania B.
WiBa - awatar
30
WiBa
Małgorzata - awatar
50
Małgorzata
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Małgorzata - awatar
50
Małgorzata
Piotr Putrycz - awatar
50
Piotr Putrycz

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij