Zbiórka Tandemy dla Jedziemy Po Radość - zdjęcie główne

Tandemy dla Jedziemy Po Radość

446 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Przemysław Zaręba - awatar

Przemysław Zaręba

Organizator zbiórki

Zbiórka zakończona niepowodzeniem. Tandemy udało się kupić ze środków własnych i wsparciu jednego sponsora.

Zapraszam na jedziemyporadosc.pl


Bez Twojej pomocy już daleko nie pojedziemy :( 

Jazda na tandemie jest jedną z lepszych form rehabilitacji osób niewidomych oraz słabowidzących.

Wspólna jazda na rowerze ma oddziaływanie na zdrowie fizyczne, zdrowie psychiczne i pozwala na integrację społeczną. 

Wielu osobom w pełni sprawnym nie sprawia najmniejszego problemu wyjście z domu i wybranie się na  dłuższą lub krótszą wycieczkę. No chyba, że im po prostu się nie chce. 

Wśród wielu osób z dysfunkcją wzroku jest ogromna chęć oraz determinacja do takich wyjazdów,niestety bez specjalistycznego roweru jakim jest tandem oraz pomocy drugiej osoby która zasiądzie na przednim siodełku, taka wyprawa staje się niemożliwa :(

Ten kawałek jest już nie aktualny. Jednak doskonale opisuje, że rowery wymagają ciągłych nakładów finansowych. MAMY DO DYSOZYCJI 2 TANDEMY :) 

Dziadunio wymaga jednak remontu kapitalnego.

Niestety „Jedziemy Po Radość” niema własnych tandemów. Mogliśmy korzystać z takich rowerów dzięki uprzejmości NNT Szczecin i Okolice. Niestety i u nich sytuacja wygląda coraz gorzej. Przed każdym wyjazdem zaczyna się sztukowanie rowerów. Sprawdzanie co z jednego da się przykręcić do drugiego lub ludzie na czas wyjazdu przynoszą własne części. W przypadku mojego tandemu był problem z siodełkiem. Komuś posypała się i zatarła piasta i trzeba było nieść tandem środkiem lasu.I tak co chwilę pojawiają się jakieś mniejsze lub bardziej poważne awarie.

Dlatego chcemy zakupić do „Jedziemy Po Radość” dwa zupełnie nowe tandemy. Bez nich raczej już żadna wyprawa się nie odbędzie :( Do każdego tandemu musimy kupić komplet części zapasowych oraz akcesoria takie jak torby i sakwy.

(Teraz chodzi o remont dziadunia i ew. zakup 3 tandemu)


Koszty takiego roweru są ogromne. Muszą one być zbudowane na mocniejszych a co za tym idzie droższych podzespołach. 

Wyobraź sobie, że na standardowym rowerze podzespoły muszą „uciągnąć” ok 70 do 100 kilo.

Tandem waży ponad dwa razy tyle co normalny rower. Siedzą na nim dwie dorosłe osoby plus na bagażniku zaczepione są sakwy z bagażami dwóch osób. Niejednokrotnie okazuje się, że podzespoły tandemu muszą uciągnąć ponad ćwierćtony. 

Zakupione tandemy będą udostępniane przez fundację nieodpłatnie podczas wspólnych wyjazdów osobom niepełnosprawnym oraz ich pilotom. 

Nie udostępniamy rowerów na zawody sportowe. To nie ta klasa sprzętu. I po wyczynowych zawodach taki tandem nadawałby się wyłącznie do kapitalnego remontu.

Na co przeznaczymy zebrane pieniądze?

Jeżeli uda się zebrać pełną kwotę kupujemy nowy tandem, wtedy poniesiemy próg aby dozbierać na kolejny rower. Teraz zaczynamy od jednego. 

Każda osoba która wesprze zbiórkę może liczyć, że jej imię / nick znajdzie się na ramie roweru.

Firmom oraz instytucjom które zdecydowałyby się ufundować nam taki sprzęt możemy zaoferować przemalowanie roweru w Wasze barwy firmowe i jazdę z Waszym logo na koszulkach. 

9000 zł to kwota za zakup oraz doposażenie jednego markowego tandemu. Bardzo byśmy chcieli zakupić takie dwa lub trzy.

UWAGA: Nie czujemy potrzeby otrzymania gotówki. Jeżeli możesz zakupić i przekazać nam taki tandem to również będziemy szczęśliwi.

Jak dojdziemy do 2000 oddajemy "Dziadunia" na kapitalny remont.

Potrzebujemy kupić jeszcze conajmniej dwa kaski i kamizelki dla osób jadących na wspólnych wyjazdach. 


Możesz też nas wesprzeć bezpośrednio przez fundację:

wszystkie dane znajdziesz na stronie http://jedziemyporadosc.pl/

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Luiza Musiał - awatar

  Luiza Musiał

  20.07.2019
  20.07.2019

  Powodzenia w zbiórce i udanych wyjazdów 😀

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.07.2019
  15.07.2019

  Powodzenia :)

446 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Przemysław Zaręba - awatar

Przemysław Zaręba

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Luiza Musiał - awatar
Luiza Musiał
50
Gosia - awatar
Gosia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
MIROSŁAW - awatar
MIROSŁAW
20
Łukasz - awatar
Łukasz
10
Ula J - awatar
Ula J
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij