Zbiórka Tandemy dla Jedziemy Po Radość - zdjęcie główne

Tandemy dla Jedziemy Po Radość

446 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Przemysław Zaręba - awatar

Przemysław Zaręba

Organizator zbiórki

Zbiórka zakończona niepowodzeniem. Tandemy udało się kupić ze środków własnych i wsparciu jednego sponsora.

Zapraszam na jedziemyporadosc.pl


Bez Twojej pomocy już daleko nie pojedziemy :( 

Jazda na tandemie jest jedną z lepszych form rehabilitacji osób niewidomych oraz słabowidzących.

Wspólna jazda na rowerze ma oddziaływanie na zdrowie fizyczne, zdrowie psychiczne i pozwala na integrację społeczną. 

Wielu osobom w pełni sprawnym nie sprawia najmniejszego problemu wyjście z domu i wybranie się na  dłuższą lub krótszą wycieczkę. No chyba, że im po prostu się nie chce. 

Wśród wielu osób z dysfunkcją wzroku jest ogromna chęć oraz determinacja do takich wyjazdów,niestety bez specjalistycznego roweru jakim jest tandem oraz pomocy drugiej osoby która zasiądzie na przednim siodełku, taka wyprawa staje się niemożliwa :(

Ten kawałek jest już nie aktualny. Jednak doskonale opisuje, że rowery wymagają ciągłych nakładów finansowych. MAMY DO DYSOZYCJI 2 TANDEMY :) 

Dziadunio wymaga jednak remontu kapitalnego.

Niestety „Jedziemy Po Radość” niema własnych tandemów. Mogliśmy korzystać z takich rowerów dzięki uprzejmości NNT Szczecin i Okolice. Niestety i u nich sytuacja wygląda coraz gorzej. Przed każdym wyjazdem zaczyna się sztukowanie rowerów. Sprawdzanie co z jednego da się przykręcić do drugiego lub ludzie na czas wyjazdu przynoszą własne części. W przypadku mojego tandemu był problem z siodełkiem. Komuś posypała się i zatarła piasta i trzeba było nieść tandem środkiem lasu.I tak co chwilę pojawiają się jakieś mniejsze lub bardziej poważne awarie.

Dlatego chcemy zakupić do „Jedziemy Po Radość” dwa zupełnie nowe tandemy. Bez nich raczej już żadna wyprawa się nie odbędzie :( Do każdego tandemu musimy kupić komplet części zapasowych oraz akcesoria takie jak torby i sakwy.

(Teraz chodzi o remont dziadunia i ew. zakup 3 tandemu)


Koszty takiego roweru są ogromne. Muszą one być zbudowane na mocniejszych a co za tym idzie droższych podzespołach. 

Wyobraź sobie, że na standardowym rowerze podzespoły muszą „uciągnąć” ok 70 do 100 kilo.

Tandem waży ponad dwa razy tyle co normalny rower. Siedzą na nim dwie dorosłe osoby plus na bagażniku zaczepione są sakwy z bagażami dwóch osób. Niejednokrotnie okazuje się, że podzespoły tandemu muszą uciągnąć ponad ćwierćtony. 

Zakupione tandemy będą udostępniane przez fundację nieodpłatnie podczas wspólnych wyjazdów osobom niepełnosprawnym oraz ich pilotom. 

Nie udostępniamy rowerów na zawody sportowe. To nie ta klasa sprzętu. I po wyczynowych zawodach taki tandem nadawałby się wyłącznie do kapitalnego remontu.

Na co przeznaczymy zebrane pieniądze?

Jeżeli uda się zebrać pełną kwotę kupujemy nowy tandem, wtedy poniesiemy próg aby dozbierać na kolejny rower. Teraz zaczynamy od jednego. 

Każda osoba która wesprze zbiórkę może liczyć, że jej imię / nick znajdzie się na ramie roweru.

Firmom oraz instytucjom które zdecydowałyby się ufundować nam taki sprzęt możemy zaoferować przemalowanie roweru w Wasze barwy firmowe i jazdę z Waszym logo na koszulkach. 

9000 zł to kwota za zakup oraz doposażenie jednego markowego tandemu. Bardzo byśmy chcieli zakupić takie dwa lub trzy.

UWAGA: Nie czujemy potrzeby otrzymania gotówki. Jeżeli możesz zakupić i przekazać nam taki tandem to również będziemy szczęśliwi.

Jak dojdziemy do 2000 oddajemy "Dziadunia" na kapitalny remont.

Potrzebujemy kupić jeszcze conajmniej dwa kaski i kamizelki dla osób jadących na wspólnych wyjazdach. 


Możesz też nas wesprzeć bezpośrednio przez fundację:

wszystkie dane znajdziesz na stronie http://jedziemyporadosc.pl/

Komentarze


 • Luiza Musiał - awatar

  Luiza Musiał

  20.07.2019
  20.07.2019

  Powodzenia w zbiórce i udanych wyjazdów 😀

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.07.2019
  15.07.2019

  Powodzenia :)

446 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Przemysław Zaręba - awatar

Przemysław Zaręba

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Luiza Musiał - awatar
Luiza Musiał
50
Gosia - awatar
Gosia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
MIROSŁAW - awatar
MIROSŁAW
20
Łukasz - awatar
Łukasz
10
Ula J - awatar
Ula J
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij