Zbiórka Rekonstrukcja ACL dla tancerki - miniaturka zdjęcia

Rekonstrukcja ACL dla tancerki Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Rekonstrukcja ACL dla tancerki - zdjęcie główne

Rekonstrukcja ACL dla tancerki

11 511 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 118 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Madllen Pe - awatar

Madllen Pe

Organizator zbiórki

Magdalena Pełech 

Tancerka afro i ognia, czeladnik ceramiki, animator kultury, żywa rzeźba Pierrota. Od 2006 roku zajmuje się tańcem afrykańskim. Wiedzę o tańcu i ruchu zdobywała od wielu nauczycieli zaczynając od Alicji Kurowskiej, Kedmon Mapana - tancerza z Tanzanii, Souleyman Lee - tancerza zespołu "Amoonafi" z Senegalu,Normy Shouls, Wioli Wojciechowskiej i wielu innych ...

 Zimą 2012 roku pojechała na Czarny Ląd uczyć się od mistrzów o muzyce i tańcu. Prowadziła warsztaty tańca afrykańskiego m.in. na festiwalu "Afrykamery" 2007,"Festiwal Rytmu I Ognia" 2008, na festiwalu "Пустых Холмах" - Puste Wzgórza - Kaługa / Rosja 2010, a także przy wielu innych okazjach jak ten w Czechach w Domu Kultury w urokliwej miejscowości / Valašské Meziříčí 2016. Prowadzi warsztaty dla seniorów, dzieci i młodzieży a nawet więźniów, w kraju i za granicą. Swój debiut sceniczny miała z Wrocławskim zespołem"PAPADRAM", później była tancerką zespołu "NASSARA" (Wrocław ) oraz „YANKADI” ( Wrocław ) a także współpracowała gościnnie z wieloma zespołami w kraju i za granicą (Lilly of the Valley - Niemcy, Tupot Białych Mew- Zielona Góra, Wadada - Rzeszów, Betel - Sanok ,  Foliba - Wrocław, Off Beat – Wałbrzych, Black Drums Icon – Brzeg, 7 MinutPrzerwy – Zielona Góra).  

Więcej na:

http://www.taniec-afro.com/

https://www.facebook.com/Magdalena-Pe%C5%82ech-wwwtaniec-afrocom-612356192208296/„Taniec to dobre czucie się we własnym ciele” - tak mówiłam ludziom podczas warsztatów tańca afro które miałam przyjemność prowadzić na przestrzeni jedenastu lat ( 2006 –2017 ).

Nazywam się Magdalena Pełech, w Afryce ( Banjul – Gambia ) dostałam imię Fatumata Suso i uważam że pomaganie jest magiczne. Taniec afro jest moją pasją, miłością, sposobem by się wyrazić oraz utrzymać a przede wszystkim by pomagać innym poczuć się dobrze w swoim ciele,  integrować oraz poszerzać zakresy swojego ciała. Wielkim szczęściem jest móc spełniać się w pracy, którą się kocha i ja takie szczęście miałam. By rozwijać swój własny warsztat odbyłam podróż do Afryki Zachodniej gdzie chłonęłam wiedzę o tańcu,muzyce i kulturze Czarnego Lądu.

Na przestrzeni czasu dopełnieniem dla energetycznego tańca afro stał się bezruch. Wówczas powstała do życia postać Żywej Rzeźby Pierroty która swoim tańcem ze wstążkami, hula hoop, oraz iluzją zamkniętą w krótkich etiudach z trzema kulkami potrafi rozbawić widza i zaczarować  przestrzeń.

Niczym Yin i Yang ruch łączył się w moim życiu z bezruchem , dając spełnienie artystyczne, radość bycia i wolność. Powstawały kolejne projekty solowe

 oraz nowe projekty ogniowe

Eksplorując życie tak intensywnie, życie w ciągłym ruchu, z pokazu na pokaz, z festiwalu na festiwal, z warsztatu na warsztat, z „joba” na „joba”  zdarzały się kontuzje kolan spowodowane brakiem mazi stawowej, ale glukozamina, opaska uciskowa i dalej tańczyć, bo tak wygląda moje życie. Raz nawet zatańczyłam koncert ze złamaną stopą, niosła mnie adrenalina, rytm i słowa znajomego Maćka który powiedział mi wtedy że żeby tańczyć nie trzeba chodzić, trzeba latać !

Z tymi słowami rozbrzmiewającymi w mojej głowie tańczyłam kolejne lata, wspierając swoje słabe kolana akupunkturą, tejpami i glukozaminą. Ale ciało nie maszyna, podobnie jak w przypadku sportowców swoje częste kontuzje przypłaciłam całkowitym rozerwaniem wiązadła krzyżowego przedniego ACL.  Dla tancerki jest to nie mała tragedia, tym większa że nie mam 10 000 zł na operację kolana.

Życie chłoszcze ale postanowiłam się nie poddawać. Postanowiłam spróbować tu na pomagam.pl, bo pragnę przetańczyć swoje życie i zasiać jeszcze wiele ziaren pasji i miłości do ruchu w formie tańca afro, tańca z obręczą hula hoop oraz  dalej tańczyć z ogniem !

Koszt rekonstrukcji ACL to 10 000 zł

Jeśli zechcesz pomóc będę ogromnie wdzięczna.

Jeśli natomiast wpłacisz czterocyfrową liczbę zrobię pokaz hula hoop z wizualizacją świetlną na Twojej imprezie w 2018 roku. Operację muszę wykonać w styczniu 2018, by od połowy marca wrócić do prowadzenia warsztatów i regularnego tańca. Taniec afro mam w sercu !

Fot. Sławomir Swerdon

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Madllen Pe - awatar

  Madllen Pe

  14.03.2018
  14.03.2018

  Obawiam się że skradziono mi moje ledowe hula hoop i to z własnego domu !!! Nie mogę go znaleźć a było jeszcze w niedziele podczas wydarzenia " ZAŚPIEWAJMY MELODIE ŚWIATA vol.4 " Jeśli zobaczycie na allegro lub olx że ktoś chce sprzedać ledowe hula hoop, lekko niebieskie choć prześwitujące na tyle że widać wmontowana taśme led - piszcie do mnie lub dzwońcie 888812352. Jest też porysowane bo używałam je od dwóch lat. Oczywiście mam też piloty, trzy akumulatorki, ładowarkę i dokumenty. Koło zostało sprowadzone z UK od MoodHoop. Jest to, choć w tej sytuacji było to moje narzędzie pracy. Proszę o pomoc, jeśli ktokolwiek coś gdzieś zobaczy.

  Zdjęcie aktualizacji 13 095

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.12.2017
  19.12.2017

  Było by mi bardzo miło Ciebie zobaczyc tanczaca:)

  • Madllen Pe - awatar

   Madllen Pe - Organizator zbiórki

   19.12.2017
   19.12.2017

   Dziękuję pięknie za wsparcie. Od kwietnia wracam do aktywności, szykuje nowe show ogniowe i sama nie mogę się doczekać nowego sezonu. Pozdrawiam gorąco i masz u mnie Led Hoop Show Time w Nowym Roku :)

 • Elżbieta Jeżewska - awatar

  Elżbieta Jeżewska

  10.12.2017
  10.12.2017

  Moja sympatyczna chrześniaczko dowiedziałam się dzisiaj o Twoich kłopotach zdrowotnych . Mam nadzieję, że i mój (chociaż niewielki przelew) pomoże Ci w odzyskaniu pełnej sprawności fizycznej. Życzę Ci dużo zdrowia i radości, którą emanujesz w trakcje realizacji swojej pasji. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

  • Madllen Pe - awatar

   Madllen Pe - Organizator zbiórki

   12.12.2017
   12.12.2017

   WoW, informacja faktycznie dociera w odległe rewiry, dziękuje bardzo, sprawność fizyczna prócz realizacji samej siebie daje mi pieniądz na chleb , dlatego wielki to niefart być kulawą tancerką .. ale już tylko przez moment !! Pozdrawiam ciepło, odczówam wdzieczność ..

 • Waldek Skibinski - awatar

  Waldek Skibinski

  09.12.2017
  09.12.2017

  zebym mogl znowu Ciebie oglądać tańczącą, powodzenia

  • Madllen Pe - awatar

   Madllen Pe - Organizator zbiórki

   09.12.2017
   09.12.2017

   Tańczę cały czas bo jak żyć inaczej ?! Tylko potem boli, kiedy już nie tańczę :P Więc tańczę ! Dziś można obejrzeć mój pokaz "Led Hoop Time" w Starym Klasztorze o północy. Zapraszam ! :) A po Nowym Roku dam się pociąć i wtedy tańczyć przez moment nie będę.. Ale nowy sezon z nowym kolanem zapowiada się fantastycznie ! :) Bardzo dziękuję, M.

 • Krzysztof Kalinowski - awatar

  Krzysztof Kalinowski

  06.12.2017
  06.12.2017

  Zdrowiej :)

  • Madllen Pe - awatar

   Madllen Pe - Organizator zbiórki

   06.12.2017
   06.12.2017

   Od kwietnia będą nowe pokazy i nowe warsztaty. Będę ćwiczyła po operacji tak by szybko wrócić do formy ! Dziękuję i pozdrawiam :)

 • Sota Kamei - awatar

  Sota Kamei

  03.12.2017
  03.12.2017

  Modlę się,aby twoje marzenie się spełniło Sota :) I hope your dreams come true!!!!

  • Madllen Pe - awatar

   Madllen Pe - Organizator zbiórki

   04.12.2017
   04.12.2017

   With this big support i start to trust, that my dream about new knee can be real, and I will dance without pain long time and more ;) Thank You, i am grateful !

11 511 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 118 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Madllen Pe - awatar

Madllen Pe

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 118

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Gina - awatar
Gina
100
Paulina Socha - awatar
Paulina Socha
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Gosia - awatar
Gosia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Bartosz Gułaj - awatar
Bartosz Gułaj
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
60

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij