Zbiórka Rekonstrukcja ACL dla tancerki - miniaturka zdjęcia

Rekonstrukcja ACL dla tancerki

Madllen Pe - awatar

Madllen Pe

Organizator zbiórki

Magdalena Pełech 

Tancerka afro i ognia, czeladnik ceramiki, animator kultury, żywa rzeźba Pierrota. Od 2006 roku zajmuje się tańcem afrykańskim. Wiedzę o tańcu i ruchu zdobywała od wielu nauczycieli zaczynając od Alicji Kurowskiej, Kedmon Mapana - tancerza z Tanzanii, Souleyman Lee - tancerza zespołu "Amoonafi" z Senegalu,Normy Shouls, Wioli Wojciechowskiej i wielu innych ...

 Zimą 2012 roku pojechała na Czarny Ląd uczyć się od mistrzów o muzyce i tańcu. Prowadziła warsztaty tańca afrykańskiego m.in. na festiwalu "Afrykamery" 2007,"Festiwal Rytmu I Ognia" 2008, na festiwalu "Пустых Холмах" - Puste Wzgórza - Kaługa / Rosja 2010, a także przy wielu innych okazjach jak ten w Czechach w Domu Kultury w urokliwej miejscowości / Valašské Meziříčí 2016. Prowadzi warsztaty dla seniorów, dzieci i młodzieży a nawet więźniów, w kraju i za granicą. Swój debiut sceniczny miała z Wrocławskim zespołem"PAPADRAM", później była tancerką zespołu "NASSARA" (Wrocław ) oraz „YANKADI” ( Wrocław ) a także współpracowała gościnnie z wieloma zespołami w kraju i za granicą (Lilly of the Valley - Niemcy, Tupot Białych Mew- Zielona Góra, Wadada - Rzeszów, Betel - Sanok ,  Foliba - Wrocław, Off Beat – Wałbrzych, Black Drums Icon – Brzeg, 7 MinutPrzerwy – Zielona Góra).  

Więcej na:

http://www.taniec-afro.com/

https://www.facebook.com/Magdalena-Pe%C5%82ech-wwwtaniec-afrocom-612356192208296/„Taniec to dobre czucie się we własnym ciele” - tak mówiłam ludziom podczas warsztatów tańca afro które miałam przyjemność prowadzić na przestrzeni jedenastu lat ( 2006 –2017 ).

Nazywam się Magdalena Pełech, w Afryce ( Banjul – Gambia ) dostałam imię Fatumata Suso i uważam że pomaganie jest magiczne. Taniec afro jest moją pasją, miłością, sposobem by się wyrazić oraz utrzymać a przede wszystkim by pomagać innym poczuć się dobrze w swoim ciele,  integrować oraz poszerzać zakresy swojego ciała. Wielkim szczęściem jest móc spełniać się w pracy, którą się kocha i ja takie szczęście miałam. By rozwijać swój własny warsztat odbyłam podróż do Afryki Zachodniej gdzie chłonęłam wiedzę o tańcu,muzyce i kulturze Czarnego Lądu.

Na przestrzeni czasu dopełnieniem dla energetycznego tańca afro stał się bezruch. Wówczas powstała do życia postać Żywej Rzeźby Pierroty która swoim tańcem ze wstążkami, hula hoop, oraz iluzją zamkniętą w krótkich etiudach z trzema kulkami potrafi rozbawić widza i zaczarować  przestrzeń.

Niczym Yin i Yang ruch łączył się w moim życiu z bezruchem , dając spełnienie artystyczne, radość bycia i wolność. Powstawały kolejne projekty solowe

 oraz nowe projekty ogniowe

Eksplorując życie tak intensywnie, życie w ciągłym ruchu, z pokazu na pokaz, z festiwalu na festiwal, z warsztatu na warsztat, z „joba” na „joba”  zdarzały się kontuzje kolan spowodowane brakiem mazi stawowej, ale glukozamina, opaska uciskowa i dalej tańczyć, bo tak wygląda moje życie. Raz nawet zatańczyłam koncert ze złamaną stopą, niosła mnie adrenalina, rytm i słowa znajomego Maćka który powiedział mi wtedy że żeby tańczyć nie trzeba chodzić, trzeba latać !

Z tymi słowami rozbrzmiewającymi w mojej głowie tańczyłam kolejne lata, wspierając swoje słabe kolana akupunkturą, tejpami i glukozaminą. Ale ciało nie maszyna, podobnie jak w przypadku sportowców swoje częste kontuzje przypłaciłam całkowitym rozerwaniem wiązadła krzyżowego przedniego ACL.  Dla tancerki jest to nie mała tragedia, tym większa że nie mam 10 000 zł na operację kolana.

Życie chłoszcze ale postanowiłam się nie poddawać. Postanowiłam spróbować tu na pomagam.pl, bo pragnę przetańczyć swoje życie i zasiać jeszcze wiele ziaren pasji i miłości do ruchu w formie tańca afro, tańca z obręczą hula hoop oraz  dalej tańczyć z ogniem !

Koszt rekonstrukcji ACL to 10 000 zł

Jeśli zechcesz pomóc będę ogromnie wdzięczna.

Jeśli natomiast wpłacisz czterocyfrową liczbę zrobię pokaz hula hoop z wizualizacją świetlną na Twojej imprezie w 2018 roku. Operację muszę wykonać w styczniu 2018, by od połowy marca wrócić do prowadzenia warsztatów i regularnego tańca. Taniec afro mam w sercu !

Fot. Sławomir Swerdon

Aktualności

 • Madllen Pe - awatar

  Madllen Pe

  04.12.17
  04.12.17

  Coraz mniej brakuje do uzbierania kwoty potrzebnej na operację. Jest to dobry moment by zaprosić Was do tańca przy muzyce na żywo, zagra bliski memu sercu zespół PAPADRAM ROOTS DRUMS BAND <3 będzie gorąco i etnicznie <3 https://www.facebook.com/events/522321284800988/?notif_t=plan_user_associated&notif_id=1512382665355026

Komentarze

 • Elżbieta Jeżewska - awatar

  Elżbieta Jeżewska

  10.12.17
  10.12.17

  Moja sympatyczna chrześniaczko dowiedziałam się dzisiaj o Twoich kłopotach zdrowotnych . Mam nadzieję, że i mój (chociaż niewielki przelew) pomoże Ci w odzyskaniu pełnej sprawności fizycznej. Życzę Ci dużo zdrowia i radości, którą emanujesz w trakcje realizacji swojej pasji. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

  • Madllen Pe - awatar

   Madllen Pe - Organizator zbiórki

   12.12.17
   12.12.17

   WoW, informacja faktycznie dociera w odległe rewiry, dziękuje bardzo, sprawność fizyczna prócz realizacji samej siebie daje mi pieniądz na chleb , dlatego wielki to niefart być kulawą tancerką .. ale już tylko przez moment !! Pozdrawiam ciepło, odczówam wdzieczność ..

 • Waldek Skibinski - awatar

  Waldek Skibinski

  09.12.17
  09.12.17

  zebym mogl znowu Ciebie oglądać tańczącą, powodzenia

  • Madllen Pe - awatar

   Madllen Pe - Organizator zbiórki

   09.12.17
   09.12.17

   Tańczę cały czas bo jak żyć inaczej ?! Tylko potem boli, kiedy już nie tańczę :P Więc tańczę ! Dziś można obejrzeć mój pokaz "Led Hoop Time" w Starym Klasztorze o północy. Zapraszam ! :) A po Nowym Roku dam się pociąć i wtedy tańczyć przez moment nie będę.. Ale nowy sezon z nowym kolanem zapowiada się fantastycznie ! :) Bardzo dziękuję, M.

 • Krzysztof Kalinowski - awatar

  Krzysztof Kalinowski

  06.12.17
  06.12.17

  Zdrowiej :)

  • Madllen Pe - awatar

   Madllen Pe - Organizator zbiórki

   06.12.17
   06.12.17

   Od kwietnia będą nowe pokazy i nowe warsztaty. Będę ćwiczyła po operacji tak by szybko wrócić do formy ! Dziękuję i pozdrawiam :)

 • Sota Kamei - awatar

  Sota Kamei

  03.12.17
  03.12.17

  Modlę się,aby twoje marzenie się spełniło Sota :) I hope your dreams come true!!!!

  • Madllen Pe - awatar

   Madllen Pe - Organizator zbiórki

   04.12.17
   04.12.17

   With this big support i start to trust, that my dream about new knee can be real, and I will dance without pain long time and more ;) Thank You, i am grateful !

 • Jakuba Keita - awatar

  Jakuba Keita

  03.12.17
  03.12.17

  Powodzenia!;-) Alla I kendeya!

  • Madllen Pe - awatar

   Madllen Pe - Organizator zbiórki

   03.12.17
   03.12.17

   Dziękuję ! Insallah !!! :)

Madllen Pe - awatar

Madllen Pe

Organizator zbiórki

Wpłaty - 108

Krzysztof Kasprzyk - awatar
50
Krzysztof Kasprzyk
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Elżbieta Jeżewska - awatar
100
Elżbieta Jeżewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
70
Anonimowy Darczyńca
Waldek Skibinski - awatar
50
Waldek Skibinski
Katarzyna Wawrzyniak - awatar
20
Katarzyna Wawrzyniak
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Krzysztof Kalinowski - awatar
50
Krzysztof Kalinowski
KRZYSZTOF NOWACZYK - awatar
160
KRZYSZTOF NOWACZYK
Aleksandra Głowacka - awatar
20
Aleksandra Głowacka

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij