Zbiórka Pomóżcie mi wyzdrowieć - miniaturka zdjęcia

Pomóżcie mi wyzdrowieć

Zbiórka Pomóżcie mi wyzdrowieć - zdjęcie główne

Pomóżcie mi wyzdrowieć

15 211 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 95 osób
Wpłać teraz
 
Natalia Jażdżejewska - awatar

Natalia Jażdżejewska

Organizator zbiórki

Witam. Zacznę może od początku. Moja córka ma na imię Tatiana i ma 6 lat. Urodziła się z wieloma wadami wrodzonymi takimi jak rozszczep podniebienia, dysplazja obu stawów biodrowych i ubytek przegrody międzyprzedsionkowej. Tylko operacja wstawienia implantu w serce przebiegła pomyślnie bez żadnych komplikacji.

Te wszystkie dysfunkcje miały zostać zoperowane i miało jej życie wyglądać normalnie jak innych dzieci. Niestety tak się nie stało mimo przebytych operacji. 

Pamiętam ten ciężki okres jak by to było dziś. Grudzień 2013, Tatiana wtedy miała prawie rok. Czas przygotowań do świąt a my w szpitalu cały miesiąc i wcale nie zapowiadało się na powrót do domu. Tatianka leżała na wyciągu a potem długa i wyczekiwana operacja na stawy biodrowe która miała zakończyć nasz problem 3 miesięcznym gipsem. Tatiana miała jak wszystkie dzieci w jej wieku stanąć na nogi, zacząć naukę chodzenia. Niestety coś poszło nie tak i nikt nie potrafił nam wytłumaczyć co. Lekarze powiedzieli że leczenie nie przyniosło rezultatu, dziecko raczej nie będzie chodzić i ma prawą nóżkę  krótszą o 1 cm. Nie wiemy co robić dalej. W tamtej chwili poczułam jak by świat się  zawalił. Tyle pracy i wyrzeczeń a jest gorzej niż było i lekarze nie potrafią nam pomóc. Po usłyszeniu takiej diagnozy byłam bezradna, nie wiedziałam co robić dalej. Nie poddałyśmy się z Tatianą. Miałyśmy w sobie ducha walki i zaczęłyśmy sumienną rehabilitację oraz szukać innego lekarza który się zajmie nogami córki. Udało się, córka zaczęła stawiać pierwsze kroki. Znalazł się także doktor Pietrzak który podjął się dalszego leczenia po nieudanej operacji, ale stanął nam na drodze kolejny problem. Klinika do której musimy uczęszczać jest aż w Otwocku i też tam czeka córkę kolejna operacja. Braknie też nam funduszy by tam jeździć ponieważ odległość jest duża, mamy prawie 500 km do szpitala. Z powodu krótszej nóżki Tatiana ma skoliozę kręgosłupa i jest potrzebna ciągła i regularna rehabilitacja a na NFZ są strasznie długie kolejki i przerwy między rehabilitacjami są zbyt duże i nie ma efektów. Córka w przyszłości będzie potrzebowała sztucznych bioder ale do tego czasu musi jakoś funkcjonować.

Rozszczep podniebienia miał być też tylko chwilową dysfunkcją, wyszło całkiem inaczej jak przypuszczaliśmy. Operacja się odbyła zgodnie z planem gdy nasza pociecha miała 2 latka. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na pierwsze słowo "mama" a może "tata". Czas mijał szybko, minął rok a potem dwa i trzy a my nadal czekaliśmy mimo ciągłych wyjazdów i ćwiczeń u logopedów. Z nie wiadomo jakich przyczyn Tatiana nie mówi, przecież według lekarzy wszystko jest dobrze. Od kilku miesięcy zaczęła być jakaś poprawa. Córka wydobywa z siebie dźwięki lecz są niewyraźne i nikt z poza jej otoczenia nie potrafi się z nią porozumieć a przecież zaraz będzie musiała zacząć chodzić do szkoły. Po naszej ostatniej wizycie w poradni chirurgi plastycznej w Gdańsku padła decyzja o ponownej operacji która ma się odbyć 21.05.2019 by przedłużyć podniebienie aby jedzenie nie cofało się nosem i ma to poprawić mowę lecz nikt nam nie gwarantuje że to właśnie jest przyczyną.

Znaleźliśmy się w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej dla nas- rodziców nie do przeskoczenia. Mamy trójkę dzieci na utrzymaniu w tym Tatianka. Prosimy o wsparcie ludzi o dobrym sercu.

Wszystkie środki zebrane będą przeznaczone na leczenie Tatianki, rehabilitację, dodatkowe zajęcia wspomagające oraz wyjazdy do specjalistów.

Dziękujemy Rodzice Tatianki

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Natalia Jażdżejewska - awatar

  Natalia Jażdżejewska

  21.05.19
  21.05.19

  Witam. Tatianka już po operacji na poprawę rozszczepu podniebienia. Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Teraz czeka Tatiankę odpoczynek a potem ciężka praca nad nauką mówienia.

  Zdjęcie aktualności 31 624

Komentarze


 • Zosia Łopuszyńska - awatar

  Zosia Łopuszyńska

  14.10.19
  14.10.19

  Potrzebujemy pomocy na dalsze leczenie. ❤️❤️❤️

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  29.08.19
  29.08.19

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Zakończenie lata w Biskupnicy - awatar

  Zakończenie lata w Biskupnicy

  28.08.19
  28.08.19

  Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do zebranej tak dużej kwoty dla naszej córki Tatianki. Mimo poniesionych kosztów które powstały pod koniec zabawy to i tak spora suma została. Serdecznie wszystkim dziękujemy

 • Miszewscy - awatar

  Miszewscy

  11.05.19
  11.05.19

  Pomagajmy Tatiance

 • Paweł Słabicki - awatar

  Paweł Słabicki

  19.04.19
  19.04.19

  Z pozdrowieniami od kilku kolegów z Polski i ze Słowacji pracujących w Holandii!! Trzymamy kciuki! 💪💪💪

  • Natalia Jażdżejewska - awatar

   Natalia Jażdżejewska - Organizator zbiórki

   19.04.19
   19.04.19

   Dziękujemy bardzo wszystkim którzy dołożyli kawałek cegiełki od siebie. 😀

15 211 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 95 osób
Wpłać teraz
 
Natalia Jażdżejewska - awatar

Natalia Jażdżejewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 95

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Babcia Kasia - awatar
Babcia Kasia
20
Klaudiusz - awatar
Klaudiusz
10
Zosia Łopuszyńska - awatar
Zosia Łopuszyńska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Babcia Kasia - awatar
Babcia Kasia
20
Babcia Kasia - awatar
Babcia Kasia
20
Anonimowo - awatar
Anonimowo
20
Babcia Kasia - awatar
Babcia Kasia
20
Anonim - awatar
Anonim
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij