Zbiórka Nowy sprzęt dla OSP Lasocin - miniaturka zdjęcia

Nowy sprzęt dla OSP Lasocin

Jakub Telecki - awatar

Jakub Telecki

Organizator zbiórki

Nasza jednostka została założona w 1961 roku. Przez wiele lat mieliśmy deficyt sprzętu i dysponowaliśmy samochodem bojowym marki Żuk, przez co lokalni mieszkańcy, a szczególnie młodzież nie garnęła się zbytnio do uczestnictwa w życie straży.

Nasza sytuacja zmieniła się radykalnie w 2018 roku kiedy to zakupiliśmy z własnych zgromadzonych środków ciężki samochód bojowy marki Jelcz GCBA. Od tego czasu mieszkańcy, a szczególnie młodzież zaczęła uczestniczyć w życiu OSP. Zaczęliśmy pozyskiwać niezbędny sprzęt do działań ratowniczo-gaśniczych, lecz w dalszym ciągu mamy braki sprzętowe, brakuje nam m.in aparatów powietrznych, które będą chronić drogi oddechowe naszych strażaków, ubrań specjalnych, aby móc bezpiecznie uczestniczyć w działaniach ratowniczo-gaśniczych, butów strażackich, rękawic, hełmów a także mundurów koszarowych. W związku z tym, że nieopodal naszej jednostki przebiega droga ekspresowa S3 chcielibyśmy pozyskać sprzęt techniczny, aby móc w razie potrzeby wyjechać do zdarzeń drogowych.

Jednostka nasza liczy ogółem 32 druhów, w tym 17 druhów zgłoszonych do grupy operacyjnej JOT. W grupie tej 2 członków to uprawnieni kierowcy. W tym roku do przeszkolenia idzie 5 druhów, w tym 3 na szkolenie kierowców. Aby pozyskać fundusze na sprzęt gaśniczy zorganizowaliśmy we wrześniu festyn strażacki dzięki któremu zakupiliśmy część sprzętu, lecz nadal mamy bardzo duży niedobór, a coraz więcej mamy chętnych nowych członków.

Więc zwracamy się do przyjaciół, sympatyków i wszystkich tych co kochają naszą jednostkę o pomoc w celu zebraniu funduszy na sprzęt strażacki dzięki któremu będziemy mogli bezpiecznie uczestniczyć w działaniach ratowniczo-gaśniczych, a także ratować ludzkie życie.  Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. 

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Jakub Telecki - awatar

Jakub Telecki

Organizator zbiórki

Wpłaty - 1

Maciej Szelążek - awatar
50
Maciej Szelążek

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij