Zbiórka Nowy sprzęt dla OSP Lasocin - miniaturka zdjęcia

Nowy sprzęt dla OSP Lasocin

Zbiórka Nowy sprzęt dla OSP Lasocin - zdjęcie główne

Nowy sprzęt dla OSP Lasocin

50 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać teraz
 
Jakub Telecki - awatar

Jakub Telecki

Organizator zbiórki

Nasza jednostka została założona w 1961 roku. Przez wiele lat mieliśmy deficyt sprzętu i dysponowaliśmy samochodem bojowym marki Żuk, przez co lokalni mieszkańcy, a szczególnie młodzież nie garnęła się zbytnio do uczestnictwa w życie straży.

Nasza sytuacja zmieniła się radykalnie w 2018 roku kiedy to zakupiliśmy z własnych zgromadzonych środków ciężki samochód bojowy marki Jelcz GCBA. Od tego czasu mieszkańcy, a szczególnie młodzież zaczęła uczestniczyć w życiu OSP. Zaczęliśmy pozyskiwać niezbędny sprzęt do działań ratowniczo-gaśniczych, lecz w dalszym ciągu mamy braki sprzętowe, brakuje nam m.in aparatów powietrznych, które będą chronić drogi oddechowe naszych strażaków, ubrań specjalnych, aby móc bezpiecznie uczestniczyć w działaniach ratowniczo-gaśniczych, butów strażackich, rękawic, hełmów a także mundurów koszarowych. W związku z tym, że nieopodal naszej jednostki przebiega droga ekspresowa S3 chcielibyśmy pozyskać sprzęt techniczny, aby móc w razie potrzeby wyjechać do zdarzeń drogowych.

Jednostka nasza liczy ogółem 32 druhów, w tym 17 druhów zgłoszonych do grupy operacyjnej JOT. W grupie tej 2 członków to uprawnieni kierowcy. W tym roku do przeszkolenia idzie 5 druhów, w tym 3 na szkolenie kierowców. Aby pozyskać fundusze na sprzęt gaśniczy zorganizowaliśmy we wrześniu festyn strażacki dzięki któremu zakupiliśmy część sprzętu, lecz nadal mamy bardzo duży niedobór, a coraz więcej mamy chętnych nowych członków.

Więc zwracamy się do przyjaciół, sympatyków i wszystkich tych co kochają naszą jednostkę o pomoc w celu zebraniu funduszy na sprzęt strażacki dzięki któremu będziemy mogli bezpiecznie uczestniczyć w działaniach ratowniczo-gaśniczych, a także ratować ludzkie życie.  Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
50 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać teraz
 
Jakub Telecki - awatar

Jakub Telecki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Maciej Szelążek - awatar
Maciej Szelążek
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij