Witam, pierwszy raz jestem zmuszona prosić kogokolwiek o pomoc. Mam 26 lat, mój chłopak 27, jesteśmy razem od ponad 3 lat. Niestety bank wypowiedział mojemu partnerowi umowę kredytu hipotecznego. W styczniu 2022 r. przyznano go partnerowi, a raty miały wynosić 1700zł miesięcznie, jednak przyszła inflacja i wzrosły one do 3400zł, czyli o 100% pierwotnej kwoty. Po dłuższym czasie udało nam się wynegocjować 2500zł z pomocą doradcy finansowego. Mieszkanie zostało przez nas wyremontowane, przez co wyszło na to, że nie mieli prawa żądać takich pieniędzy, bo dzięki nam wartość mieszkania znacznie wzrosła. Po prawie unormowanej sytuacji, okazało się, że partner nie jest ojcem chłopca z poprzedniego związku, co poskutkowało problemami depresyjnymi. Stracił pracę, a po znalezieniu nowej dość szybko go zwolnili (razem z kilkoma innymi pracownikami), tłumaczyli się tym, że jest zbyt mało zleceń na tyle osób. W między czasie zaległości nieco wzrosły, bo nie byliśmy w stanie wysyłać wszystkiego na samą hipotekę. Na samym początku, kiedy byliśmy w bardzo dobrej sytuacji finansowej, równo z hipoteką był zaciągnięty kredyt gotówkowy na położenie gładzi, wymianę podłóg, całej kuchni, mebli chociaż w sypialni i sprzętu potrzebnego do tego remontu. Dlatego pewna kwota szła również na spłatę tego, reszta zostawała na czynsz i jedzenie. W czerwcu 2023 r. partner wyjechał do Szwajcarii w celu zarobienia większych pieniędzy na zaległości, dołączyłam do niego w lipcu tego samego roku, pracowałam tam do grudnia, niestety musieliśmy zmienić kanton, w którym przez kolejne 3 miesiące nie mogłam znaleźć pracy, z kolei partner miał ją oddaloną o prawie 100km od naszego miejsca pobytu, przez co szło dużo pieniędzy na paliwo, a agencja, przez którą pracował, zaczęła wypłacać mu coraz mniej pieniędzy. Czyli znów było wpłacane mniej. W marcu tego roku wróciliśmy do Polski, przez ponad miesiąc mieliśmy problem ze znalezieniem pracy, więc żyliśmy z tego, co zostało z zarobionych pieniędzy w Szwajcarii. Później przy każdej wypłacie wysyłaliśmy pieniądze w nadwyżce na konto bankowe, które jest połączone z hipoteką. Niestety mimo wysyłania większych pieniędzy, niż wynosi aktualna rata, bank wysłał poprzez sąd pismo o wypowiedzeniu umowy. Mamy 7 dni na zapłatę całości, inaczej zabiorą nam mieszkanie, w które przez 2 lata wkładaliśmy czas i serce. Jesteśmy umówieni z prawnikiem na poniedziałek(30.09) w tej sprawie, jednak szanse są bardzo nikłe.
Także bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc, chociażby w postaci symbolicznej złotówki. Przy większej ilości ludzi uda się uratować nasze mieszkanie. Jesteśmy młodzi, ale nie jesteśmy nieodpowiedzialni. Każdemu z nas może podwinąć się noga.
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: