Sylwester Sobczyk - awatar

Sylwester Sobczyk

Organizator zbiórki

Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą  o pomoc finansową  na operację biodra w Kinderklinik w Vogtareuth w Niemczech.

Maksymilian Sobczyk urodził 16.11.2010, od urodzenia jest chory na                               AMC-artrogrypozę.                                                                                                                            Są to wrodzone przykurcze i sztywność stawów oraz niedorozwój mięśni. Maks ma obie stopy końsko-szpotawe, przykurcze kolan i nadgarstków, zwichnięcie łokcia lewego i dysplazje biodra lewego. Jesteśmy też pod opieką poradni gastrologicznej z powodu dużej niedowagi masy ciała oraz poradni okulistycznej z powodu astygmatyzmu i wady wzroku. Od   urodzenia przebywa pod opieką ortopedów w Krakowie.                                     Przez kilka miesięcy miał założone gipsy na obie nogi i lewą rękę, w roku 2011 zabieg podcięcia ścięgien Achillesa, następnie buty ortopedyczne z szyną  Denisa-Browna, w 2013 roku poważna operacja lewego biodra oraz usunięcie blaszki kątowej z kości udowej, 2015 rok operacja deformacji obu stóp. Byliśmy też w Poznaniu w Klinice Ręki, ale w chwili obecnej lewy łokieć jest nie do zoperowania.                                                            Maks nie potrafi chodzić bez specjalnych ortez afo i kafo, w które jest zaopatrzony przez firmę Vigo  w Krakowie. Co kilka miesięcy ma nowe. Każdy zabieg i operacja cofa Maksymiliana w rozwoju fizycznym o kilka tygodni lub miesięcy.

Jesteśmy po wizycie w Niemczech u dr. Seana Nadera i Maks musi mieć jak najszybciej zoperowane biodro, które w Polsce było operowane i jest źle zrobione. Głowa udowa jest źle umiejscowiona, noga jest zrotowana na zewnątrz, nie zgina się w kolanie i jest sztywna. Przed operacją w Krakowie syn prosto siedział i klękał oraz zginał nogę, co po operacji zmieniło się na niekorzyść. Dochodzi  również do dużego skrzywienia kręgosłupa. Zbieramy środki finansowe na operację w Kinderklinik w Vogtareuth planowaną na początek 2018 roku, której koszt wynosi około  8,200 euro. Musimy zebrać tą kwotę jak najszybciej. Według lekarza jest to nieuniknione i brak operacji będzie prowadził do jeszcze większych deformacji. Koszt operacji przekracza nasze możliwości finansowe. Wszystkich ludzi dobrej woli, firmy i fundację prosimy o pomoc.                         

                                

                                                      Z wyrazami szacunku i serdecznymi podziękowaniami                                                                 Rodzice Maksa 

                                                                                                                                                                                                                                                                        Edyta i Sylwester Sobczyk

Komentarze

  • Wioleta B. (Wierzbicka) - awatar

    Wioleta B. (Wierzbicka)

    05.12.17
    05.12.17

    Dużo zdrówka dla małego bohatera i wytrwałości dla rodziny!

Sylwester Sobczyk - awatar

Sylwester Sobczyk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 6

Wioleta B. (Wierzbicka) - awatar
50
Wioleta B. (Wierzbicka)
Joanna Bauerfeind - awatar
100
Joanna Bauerfeind
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij