Zbiórka Pomoc prawna i psychologiczna TO - miniaturka zdjęcia

Pomoc prawna i psychologiczna TO Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomoc prawna i psychologiczna TO - zdjęcie główne

Pomoc prawna i psychologiczna TO

1 680 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

WESPRZYJ POMOC PRAWNĄ I PSYCHOLOGICZNĄ DLA OSÓB LGBT+, STWÓRZ Z NAMI WLEPY I POWIEŚMY BILLBOARD W OPOLU! 

Drogie Przyjaciółki, Sojuszniczki!  Drodzy Przyjaciele, Sojusznicy!

Od 2017 roku budujemy „dom” dla społeczności LGBTQ+, naszych rodzin i naszych przyjaciół. Dajemy naszej społeczności nadzieję na lepszą przyszłość i siłę do łamania stereotypów. Wypełniamy ulice miasta tęczowym, roztańczonym tłumem, w którym każdy i każda może okazać bliskość i czułość komuś kogo kocha.

Chcemy Opolszczyzny w której możemy się czuć chciane/chciani i jak u siebie. Dążymy do tego, by nasza różnorodność była celebrowana przez cały rok. Miejsca, gdzie tęczowa rodzina może spotkać się jedynie z przyjaznymi spojrzeniami mieszkańców i mieszkanek, a prezydenci i burmistrzowie udzielający ślubów parom dziewczyn lub chłopaków będą czymś codziennym.
Ale póki co musimy stanowczo bronić nasze rodziny, przyjaciół, bliskich…Naszą społeczność.
W ostatnim czasie jesteśmy świadkami/świadkiniami wydarzeń, które nas smucą, wkurzają i bardzo niepokoją. Ponad 20 lat pokojowej walki o prawa osób nieheteronormatywnych niczego nie zmieniły w naszej sytuacji prawnej. Nie jesteśmy chronione i chronieni przez prawo, nie możemy brać ślubu z osobami, które kochamy, nie możemy z godnością dokonywać korekty płci bez pozywania naszych rodziców.

Nie możemy biernie patrzeć na to co dzieje się obecnie w Polsce! Dziś zakasamy rękawy i bierzemy się do roboty ze zdwojoną siłą, choć tej czasami nam bardzo brakuje w dzisiejszych realiach. 

Odpalamy zbiórkę, dzięki której chcemy:
1. Zapewnić osobom LGBT+ pomoc psychologiczną, której celem jest rozpoznanie źródeł przeżywanych trudności, zapewnienie wsparcia emocjonalnego, poczucia bezpieczeństwa i zredukowania ewentualnego lęku. Chcemy udzielić wsparcia osobom, które doświadczyły przemocy na protestach/demonstracjach, w szkole, w pracy i w innych sytuacjach społecznych. 

2. Zapewnić pomoc prawną osobom doświadczających przemocy fizycznej i psychicznej, dokonującym korekty płci, dyskryminowanych ze względu na tożsamość płciową lub tożsamością psychoseksualną w życiu rodzinnym, publicznym lub zawodowym. Pomożemy Wam w kwestiach związanych z prawem cywilnym i rodzinnym (testamenty, rozwody, alimenty) w związkach jednopłciowych

 

Dzięki za wszelkie wsparcie, jakiego nam udzielacie! 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    13.04.2021
    13.04.2021

    sending love

1 680 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 31

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Sophia Frasek - awatar
Sophia Frasek
50
Marcin Szwec - awatar
Marcin Szwec
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Blanka - awatar
Blanka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Zuzia Lewandowska - awatar
Zuzia Lewandowska
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij