Zbiórka Pomoc prawna i psychologiczna TO - miniaturka zdjęcia

Pomoc prawna i psychologiczna TO Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomoc prawna i psychologiczna TO - zdjęcie główne

Pomoc prawna i psychologiczna TO

1 680 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

WESPRZYJ POMOC PRAWNĄ I PSYCHOLOGICZNĄ DLA OSÓB LGBT+, STWÓRZ Z NAMI WLEPY I POWIEŚMY BILLBOARD W OPOLU! 

Drogie Przyjaciółki, Sojuszniczki!  Drodzy Przyjaciele, Sojusznicy!

Od 2017 roku budujemy „dom” dla społeczności LGBTQ+, naszych rodzin i naszych przyjaciół. Dajemy naszej społeczności nadzieję na lepszą przyszłość i siłę do łamania stereotypów. Wypełniamy ulice miasta tęczowym, roztańczonym tłumem, w którym każdy i każda może okazać bliskość i czułość komuś kogo kocha.

Chcemy Opolszczyzny w której możemy się czuć chciane/chciani i jak u siebie. Dążymy do tego, by nasza różnorodność była celebrowana przez cały rok. Miejsca, gdzie tęczowa rodzina może spotkać się jedynie z przyjaznymi spojrzeniami mieszkańców i mieszkanek, a prezydenci i burmistrzowie udzielający ślubów parom dziewczyn lub chłopaków będą czymś codziennym.
Ale póki co musimy stanowczo bronić nasze rodziny, przyjaciół, bliskich…Naszą społeczność.
W ostatnim czasie jesteśmy świadkami/świadkiniami wydarzeń, które nas smucą, wkurzają i bardzo niepokoją. Ponad 20 lat pokojowej walki o prawa osób nieheteronormatywnych niczego nie zmieniły w naszej sytuacji prawnej. Nie jesteśmy chronione i chronieni przez prawo, nie możemy brać ślubu z osobami, które kochamy, nie możemy z godnością dokonywać korekty płci bez pozywania naszych rodziców.

Nie możemy biernie patrzeć na to co dzieje się obecnie w Polsce! Dziś zakasamy rękawy i bierzemy się do roboty ze zdwojoną siłą, choć tej czasami nam bardzo brakuje w dzisiejszych realiach. 

Odpalamy zbiórkę, dzięki której chcemy:
1. Zapewnić osobom LGBT+ pomoc psychologiczną, której celem jest rozpoznanie źródeł przeżywanych trudności, zapewnienie wsparcia emocjonalnego, poczucia bezpieczeństwa i zredukowania ewentualnego lęku. Chcemy udzielić wsparcia osobom, które doświadczyły przemocy na protestach/demonstracjach, w szkole, w pracy i w innych sytuacjach społecznych. 

2. Zapewnić pomoc prawną osobom doświadczających przemocy fizycznej i psychicznej, dokonującym korekty płci, dyskryminowanych ze względu na tożsamość płciową lub tożsamością psychoseksualną w życiu rodzinnym, publicznym lub zawodowym. Pomożemy Wam w kwestiach związanych z prawem cywilnym i rodzinnym (testamenty, rozwody, alimenty) w związkach jednopłciowych

 

Dzięki za wszelkie wsparcie, jakiego nam udzielacie! 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    13.04.2021
    13.04.2021

    sending love

1 680 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 31

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Sophia Frasek - awatar
Sophia Frasek
50
Marcin Szwec - awatar
Marcin Szwec
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Blanka - awatar
Blanka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Zuzia Lewandowska - awatar
Zuzia Lewandowska
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij