Zapewne znacie już część naszej historii, przez którą przebrnęliśmy razem z Teodorem. Nie była to łatwa droga. Choroba genetyczna, operacja serca, ciężkie powikłania niosące sepsę i w efekcie 3-miesięczną walkę w szpitalu o życie.
Niestety zespół DiGeorge’a, na który choruje nasz syn, niesie za sobą wiele różnych objawów. Teoś ma już 5 lat, nie mówi, a przede wszystkim nie rozumie. Jedynym ratunkiem są wizyty u neurologopedy, najlepiej jak najczęściej. Dzięki temu poznajemy komunikację alternatywną AAC.
Nasz maluch nie jest w stanie nawet okazać swoich potrzeb, ale systematyczna terapia przynosi efekty, krok po kroku. Regularnie wykonujemy elektrostymulację oraz mikroprądy mózgu. To jest kolejna szansa na to, że Teoś w końcu wypowie swoje pierwsze słowa. Dzięki Waszemu wsparciu Teodorek zaczął chodzić mając 4 lata. To jest przeogromne szczęście, ponieważ to kolejny krok do samodzielności. Te kroki jednak wymagają wsparcia. Teoś potrzebuje ortez, które musimy regularnie wymieniać, aby poprawić jego postawę i skorygować koślawość stóp. Upośledzenie Teosia określono jako głębokie, czyli najcięższe. Teoś uczęszcza do grupy rewalidacyjnej przeznaczonej właśnie dla takich dzieci. Nie jest to przedszkole, choć tego – tej normalności – pragnę dla swojego dziecka najbardziej. Musimy jednak patrzeć realnie. Teoś jest tam szczęśliwy, ma świetną opiekę. Wymaga na ten moment stałej rehabilitacji, intensywniejszej niż dotychczas, zajęć z logopedą i terapii SI. Zespół DiGeorge’a niesie za sobą także problemy z zębami: hipoplazję szkliwa i hipomineralizację, co zwiększa ryzyko próchnicy z powodu bardzo niskiej odporności. Duża wada wzroku to kolejny problem, który musi być kontrolowany przez okulistę. Teoś regularnie zmienia moce szkieł i oprawy. Cewnikowanie serca, które odbyło się w kwietniu 2023 roku, przebiegło bardzo dobrze, ale nie przyniosło oczekiwanych efektów. Mimo to, strach o życie podczas zabiegu był taki sam jak ten, który przeżywaliśmy w lipcu 2020 roku, gdy nasze serca zamierały co chwilę ze strachu o nasze dziecko podczas najpoważniejszej operacji, której doświadczyliśmy. Teoś nadal odbywa regularne wizyty u kardiologa. Jego serduszko musi być pod stałą kontrolą, gdyż w przyszłości czeka nas jeszcze wymiana zastawki.
Prosimy Was gorąco o wsparcie, o szansę, aby w przyszłości nasz Teoś mógł pracować, mieć rodzinę i cieszyć się życiem, aby mógł iść do szkoły, na studia, spełniać się i żyć. To dzięki Wam, ludziom o wielkich sercach, ten mały łobuz, który wygląda tak niewinnie, ma szansę na lepsze chwile! Zawsze uśmiechnięty, zawsze pogodny i gotowy w każdym momencie na całusa i przytulanie! Mam nadzieję, że kiedyś usłyszycie z jego ust „dziękuję”.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: