Zbiórka Tequila chce żyć normalnie - miniaturka zdjęcia

Tequila chce żyć normalnie

Zbiórka Tequila chce żyć normalnie - zdjęcie główne

Tequila chce żyć normalnie

1 725 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać teraz
 

Tequila – wspaniała, dzielna i wyjątkowa suczka potrzebuje wsparcia

Tequila przebywała w Schronisku dla zwierząt w Sopocie „Sopotkowo” ponad dwa lata (obecnie przebywa w domu tymczasowym). Prawdopodobnie przyczyną jej porzucenia przez opiekunów była choroba. 

Tequila może cierpieć na lipofuscynozę ceroidową (NCL) – rzadką, genetycznie uwarunkowaną chorobę metaboliczną, dziedziczoną w sposób autosomalny, recesywny, która występuje u American Staffordshire Terrier, jak i u wielu innych ras. 

Pierwsze objawy choroby pojawiają się między 3 a 5 rokiem życia psa. Do objawów należą dysfunkcje motoryczne: ataksja (zaburzenia koordynacji ruchowej), trudności w chodzeniu (potykanie się, rozmijanie łap), hipermetria (nadmierny zakres ruchów), drgawki, zaburzenie widzenia. Mogą również wystąpić objawy związane ze zmianami w psychice, których u suczki nie obserwujemy. 

Tequila na stałe przyjmuje Apoquel, lek na objawy alergicznego zapalenia skóry (podejrzenie alergii pokarmowej). Istnieje konieczność wykonania rozszerzonych badań w tym kierunku. Wskazane jest także usunięcie kamienia nazębnego i nie czyszczony może spowodować stan zapalny dziąseł. 

Tequila (pieszczotliwie zwana Kinią) ma około 6-7 lat. To spokojna, zrównoważona, kontaktowa i mimo choroby, bardzo samodzielna suczka, która z ogromną siłą i determinacją walczy z ograniczeniami będącymi wynikiem choroby. Uwielbia wspólne spacery, węszenie i zabawę, a także bliskość człowieka. Chętnie współpracuje i reaguje na podstawowe komendy. Przy wsparciu człowieka pokonuje frustracje i przeszkody, jakby choroba i niepełnosprawność nie miały na Nią wpływu. 

Pragniemy dla Kini domu stałego lub tymczasowego i deklarujemy pomoc opiekunom do ostatniego dnia. Tymczasem jednak potrzebujemy wsparcia by w warunkach schroniska zapewnić Jej jak najlepszą jakość życia i utrzymać ogromną wolę życia, do walki z objawami choroby. 

Prosimy o wsparcie Kini w zakresie działań związanych z badaniami i diagnostyką obrazową (MRI) oraz badaniami PMR i genetycznymi, a także leczeniem objawowym i rehabilitacją. 

Pełna diagnostyka pomoże w określeniu stopnia zaawansowania choroby i dobraniu leczenia, które spowolni rozwój choroby a także da czas i szansę Kini na dłuższe życie u boku opiekunów w domu tymczasowym i stałym.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopot - awatar

    Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopot

    07.01.19
    07.01.19

    Dziękujemy wszystkim darczyńcom za dotychczasowe wsparcie dla Kini! Razem ze schroniskiem przygotowujemy się do wykonania badania MRI i zapraszamy do dalszego śledzenia diagnostyki suni - oraz oczywiście zapraszamy do wsparcia Tequili <3

1 725 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 40

Kinga - awatar
Kinga
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Izabela Strzelczak - awatar
Izabela Strzelczak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Sandra - awatar
Sandra
20
Magdalena Wasielewska - awatar
Magdalena Wasielewska
20
Karolina - awatar
Karolina
10
Rodzice szczęśliwego psiaka z Sopotkowa - awatar
Rodzice szczęśliwego psiaka z Sopotkowa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij