Zbiórka Tequila chce żyć normalnie - miniaturka zdjęcia

Tequila chce żyć normalnie

Tequila – wspaniała, dzielna i wyjątkowa suczka potrzebuje wsparcia

Tequila przebywa w Schronisku dla zwierząt w Sopocie „Sopotkowo” ponad dwa lata. Prawdopodobnie, przyczyną Jej porzucenia przez opiekunów była choroba. 

Tequila może cierpieć na lipofuscynozę ceroidową (NCL) – rzadką, genetycznie uwarunkowaną chorobę metaboliczną, dziedziczoną w sposób autosomalny, recesywny, która występuje u American Staffordshire Terrier, jak i u wielu innych ras. 

Pierwsze objawy choroby pojawiają się między 3 a 5 rokiem życia psa. Do objawów należą dysfunkcje motoryczne: ataksja (zaburzenia koordynacji ruchowej), trudności w chodzeniu (potykanie się, rozmijanie łap), hipermetria (nadmierny zakres ruchów), drgawki, zaburzenie widzenia. Mogą również wystąpić objawy związane ze zmianami w psychice, których u suczki nie obserwujemy. 

Tequila na stałe przyjmuje Apoquel, lek na objawy alergicznego zapalenia skóry (podejrzenie alergii pokarmowej). Istnieje konieczność wykonania rozszerzonych badań w tym kierunku. Wskazane jest także usunięcie kamienia nazębnego i nie czyszczony może spowodować stan zapalny dziąseł. 

Tequila (pieszczotliwie zwana Kinią) ma około 6-7 lat. To spokojna, zrównoważona, kontaktowa i mimo choroby, bardzo samodzielna suczka, która z ogromną siłą i determinacją walczy z ograniczeniami będącymi wynikiem choroby. Uwielbia wspólne spacery, węszenie i zabawę, a także bliskość człowieka. Chętnie współpracuje i reaguje na podstawowe komendy. Przy wsparciu człowieka pokonuje frustracje i przeszkody, jakby choroba i niepełnosprawność nie miały na Nią wpływu. 

Pragniemy dla Kini domu stałego lub tymczasowego i deklarujemy pomoc opiekunom do ostatniego dnia. Tymczasem jednak potrzebujemy wsparcia by w warunkach schroniska zapewnić Jej jak najlepszą jakość życia i utrzymać ogromną wolę życia, do walki z objawami choroby. 

Prosimy o wsparcie Kini w zakresie działań związanych z badaniami i diagnostyką obrazową (MRI) oraz badaniami PMR i genetycznymi, a także leczeniem objawowym i rehabilitacją. 

Pełna diagnostyka pomoże w określeniu stopnia zaawansowania choroby i dobraniu leczenia, które spowolni rozwój choroby a także da czas i szansę Kini na wspaniały dom i kochających opiekunów.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

  • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopot - awatar

    Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopot

    07.01.19
    07.01.19

    Dziękujemy wszystkim darczyńcom za dotychczasowe wsparcie dla Kini! Razem ze schroniskiem przygotowujemy się do wykonania badania MRI i zapraszamy do dalszego śledzenia diagnostyki suni - oraz oczywiście zapraszamy do wsparcia Tequili <3

Wpłaty - 39

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Izabela Strzelczak - awatar
20
Izabela Strzelczak
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Sandra - awatar
20
Sandra
Magdalena Wasielewska - awatar
20
Magdalena Wasielewska
Karolina - awatar
10
Karolina
Rodzice szczęśliwego psiaka z Sopotkowa - awatar
20
Rodzice szczęśliwego psiaka z Sopotkowa
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Elżbieta Gaffke - awatar
20
Elżbieta Gaffke

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij