Zbiórka Tequila chce żyć normalnie - miniaturka zdjęcia

Tequila chce żyć normalnie

Zbiórka Tequila chce żyć normalnie - zdjęcie główne

Tequila chce żyć normalnie

1 725 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać teraz
 

Tequila – wspaniała, dzielna i wyjątkowa suczka potrzebuje wsparcia

Tequila przebywała w Schronisku dla zwierząt w Sopocie „Sopotkowo” ponad dwa lata (obecnie przebywa w domu tymczasowym). Prawdopodobnie przyczyną jej porzucenia przez opiekunów była choroba. 

Tequila może cierpieć na lipofuscynozę ceroidową (NCL) – rzadką, genetycznie uwarunkowaną chorobę metaboliczną, dziedziczoną w sposób autosomalny, recesywny, która występuje u American Staffordshire Terrier, jak i u wielu innych ras. 

Pierwsze objawy choroby pojawiają się między 3 a 5 rokiem życia psa. Do objawów należą dysfunkcje motoryczne: ataksja (zaburzenia koordynacji ruchowej), trudności w chodzeniu (potykanie się, rozmijanie łap), hipermetria (nadmierny zakres ruchów), drgawki, zaburzenie widzenia. Mogą również wystąpić objawy związane ze zmianami w psychice, których u suczki nie obserwujemy. 

Tequila na stałe przyjmuje Apoquel, lek na objawy alergicznego zapalenia skóry (podejrzenie alergii pokarmowej). Istnieje konieczność wykonania rozszerzonych badań w tym kierunku. Wskazane jest także usunięcie kamienia nazębnego i nie czyszczony może spowodować stan zapalny dziąseł. 

Tequila (pieszczotliwie zwana Kinią) ma około 6-7 lat. To spokojna, zrównoważona, kontaktowa i mimo choroby, bardzo samodzielna suczka, która z ogromną siłą i determinacją walczy z ograniczeniami będącymi wynikiem choroby. Uwielbia wspólne spacery, węszenie i zabawę, a także bliskość człowieka. Chętnie współpracuje i reaguje na podstawowe komendy. Przy wsparciu człowieka pokonuje frustracje i przeszkody, jakby choroba i niepełnosprawność nie miały na Nią wpływu. 

Pragniemy dla Kini domu stałego lub tymczasowego i deklarujemy pomoc opiekunom do ostatniego dnia. Tymczasem jednak potrzebujemy wsparcia by w warunkach schroniska zapewnić Jej jak najlepszą jakość życia i utrzymać ogromną wolę życia, do walki z objawami choroby. 

Prosimy o wsparcie Kini w zakresie działań związanych z badaniami i diagnostyką obrazową (MRI) oraz badaniami PMR i genetycznymi, a także leczeniem objawowym i rehabilitacją. 

Pełna diagnostyka pomoże w określeniu stopnia zaawansowania choroby i dobraniu leczenia, które spowolni rozwój choroby a także da czas i szansę Kini na dłuższe życie u boku opiekunów w domu tymczasowym i stałym.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


  • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopot - awatar

    Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopot

    07.01.19
    07.01.19

    Dziękujemy wszystkim darczyńcom za dotychczasowe wsparcie dla Kini! Razem ze schroniskiem przygotowujemy się do wykonania badania MRI i zapraszamy do dalszego śledzenia diagnostyki suni - oraz oczywiście zapraszamy do wsparcia Tequili <3

1 725 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 40

Kinga - awatar
Kinga
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Izabela Strzelczak - awatar
Izabela Strzelczak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Sandra - awatar
Sandra
20
Magdalena Wasielewska - awatar
Magdalena Wasielewska
20
Karolina - awatar
Karolina
10
Rodzice szczęśliwego psiaka z Sopotkowa - awatar
Rodzice szczęśliwego psiaka z Sopotkowa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij