Zbiórka Tequila chce żyć normalnie - zdjęcie główne

Tequila chce żyć normalnie

1 725 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Tequila – wspaniała, dzielna i wyjątkowa suczka potrzebuje wsparcia

Tequila przebywała w Schronisku dla zwierząt w Sopocie „Sopotkowo” ponad dwa lata (obecnie przebywa w domu tymczasowym). Prawdopodobnie przyczyną jej porzucenia przez opiekunów była choroba. 

Tequila może cierpieć na lipofuscynozę ceroidową (NCL) – rzadką, genetycznie uwarunkowaną chorobę metaboliczną, dziedziczoną w sposób autosomalny, recesywny, która występuje u American Staffordshire Terrier, jak i u wielu innych ras. 

Pierwsze objawy choroby pojawiają się między 3 a 5 rokiem życia psa. Do objawów należą dysfunkcje motoryczne: ataksja (zaburzenia koordynacji ruchowej), trudności w chodzeniu (potykanie się, rozmijanie łap), hipermetria (nadmierny zakres ruchów), drgawki, zaburzenie widzenia. Mogą również wystąpić objawy związane ze zmianami w psychice, których u suczki nie obserwujemy. 

Tequila na stałe przyjmuje Apoquel, lek na objawy alergicznego zapalenia skóry (podejrzenie alergii pokarmowej). Istnieje konieczność wykonania rozszerzonych badań w tym kierunku. Wskazane jest także usunięcie kamienia nazębnego i nie czyszczony może spowodować stan zapalny dziąseł. 

Tequila (pieszczotliwie zwana Kinią) ma około 6-7 lat. To spokojna, zrównoważona, kontaktowa i mimo choroby, bardzo samodzielna suczka, która z ogromną siłą i determinacją walczy z ograniczeniami będącymi wynikiem choroby. Uwielbia wspólne spacery, węszenie i zabawę, a także bliskość człowieka. Chętnie współpracuje i reaguje na podstawowe komendy. Przy wsparciu człowieka pokonuje frustracje i przeszkody, jakby choroba i niepełnosprawność nie miały na Nią wpływu. 

Pragniemy dla Kini domu stałego lub tymczasowego i deklarujemy pomoc opiekunom do ostatniego dnia. Tymczasem jednak potrzebujemy wsparcia by w warunkach schroniska zapewnić Jej jak najlepszą jakość życia i utrzymać ogromną wolę życia, do walki z objawami choroby. 

Prosimy o wsparcie Kini w zakresie działań związanych z badaniami i diagnostyką obrazową (MRI) oraz badaniami PMR i genetycznymi, a także leczeniem objawowym i rehabilitacją. 

Pełna diagnostyka pomoże w określeniu stopnia zaawansowania choroby i dobraniu leczenia, które spowolni rozwój choroby a także da czas i szansę Kini na dłuższe życie u boku opiekunów w domu tymczasowym i stałym.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopot - awatar

    Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopot

    07.01.2019
    07.01.2019

    Dziękujemy wszystkim darczyńcom za dotychczasowe wsparcie dla Kini! Razem ze schroniskiem przygotowujemy się do wykonania badania MRI i zapraszamy do dalszego śledzenia diagnostyki suni - oraz oczywiście zapraszamy do wsparcia Tequili <3

1 725 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 40

Kinga - awatar
Kinga
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Izabela Strzelczak - awatar
Izabela Strzelczak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Sandra - awatar
Sandra
20
Magdalena Wasielewska - awatar
Magdalena Wasielewska
20
Karolina - awatar
Karolina
10
Rodzice szczęśliwego psiaka z Sopotkowa - awatar
Rodzice szczęśliwego psiaka z Sopotkowa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij