Zbiórka Walczymy z bólem - wspomóż Tesie - miniaturka zdjęcia

Walczymy z bólem - wspomóż Tesie

Walczymy z bólem - wspomóż Tesie

2 195 zł z 1 700 zł (Cel)
Wpłaciły 74 osoby
Wpłać teraz
234 udostępnienia

TEQUILA

ur: 2/03/2018

miejsce pobytu: dom tymczasowy, Warszawa, pod skrzydłami Fundacji AST


Historia Tequili nie jest miła, nie jest radosna, a rokowania co do przyszłości także nie plasują się w kolorowych barwach.

Na zdjęciach widzicie przepięknej urody, malusią, śmieszną, błękitną istotkę, która na pewno wzbudza w Was ciepłe uczucia. 15 kg samego uroku. Ale przeczytajcie jej historię do końca prosimy. A później, pochylcie się prosimy nad jej losem. Bo znów mobilizacja jest nam potrzebna.


Jako fundacja uważamy, że jesteśmy od tego aby nieść pomoc nawet w tak trudnych przypadkach jak Tequili, stąd nasza decyzja aby powalczyć i dać jej szansę, nawet jak finalnie przegramy wojnę.


Tequila to szczeniak amstaffa. Została zakupiona w pseudohodowli, miała rodzinę, dom. Ale sielanka nie trwała długo. W lipcu sunia padła ofiarą upadku z II piętra w bloku i od tej pory jej świat się zawalił a codziennością stało się życie w otoczce bólu. Z początkiem października zostaliśmy poproszeni o przyjęcie Tequili pod nasze skrzydła, bo obecna właścicielka nie była w stanie się nią dłużej zajmować ani fizycznie ani finansowo.


Aby móc należycie ocenić szanse Tesi skonsultowaliśmy ją z warszawskim ortopedą, z rehabilitantką, a w najbliższy wtorek pokażemy neurologowi. Rokowania co do dalszego życia w jako takim komforcie, pomocy jej są bardzo ostrożne, wręcz wątpliwe. Na dziś jest to raczej podjęcie próby niż światełko w tunelu, że stan z biegiem tygodni, miesięcy, lat będzie się poprawiać a pies nie będzie cierpieć z powodu bólu.


Jak wygląda historia weterynaryjna?

29/07/2018 Tesia ma upadek z II piętra. Trafia pod opiekę okolicznego weterynarza. Lekarz wykonuje zdjęcia RTG kończyn przednich, z diagnozą "złamania kłykcia bocznego w kończynie lewej i prawej z niewielkim przemieszczeniem". Obie przednie kończyny zostają usztywnione opatrunkami.

Tequila przechodzi zabieg chirurgiczny obu kończyn dopiero po kilku dniach (7 i 9 sierpnia). Lekarz wykonał u niej osteosyntezę. Ciężko nam na dziś ocenić co było przyczyną, ale zabiegi się nie udały.

Dodatkowo, po upłynięciu czasu od wypadku, okazuje się, że dodatkowo w feralny dzień doszło do złamania obu kończyn tylnych. Te zrosły się samoistnie.


Co mamy na dziś? Na dziś mamy sunię, która nie jest w stanie normalnie chodzić, ma mocno ograniczoną ruchomość łap, ale przede wszystkim na co dzień żyje w ogromnym bólu. Tequila nie jest chętna do spacerów, porusza się głównie w poziomie, szurając się po podłodze. Po kilku metrach przysiada, chodzi wygięta, kaczy chód. Dodatkowo zaobserwowaliśmy poliurię, nie wiemy na ile problemy z nieustającym oddawaniem moczu wynikają z bólu, a na ile z ortopedii, ze stresu czy z problemów neurologicznych.


Według prognoz obecnych diagnostów Tequila jest psem bardzo cierpiącym. Co gorsza, niewiele można jej pomóc od strony chirurgicznej (można usztywnić stawy łokciowe na stałe, ale to jeszcze bardziej ograniczy ruchomość przednich łap). Jedynym sensownym scenariuszem po obecnych konsultacjach z lekarzami jest poddanie Tesi bardzo intensywnej rehabilitacji przy wsparciu silnymi lekami przeciwbólowymi "na próbę" około 6 tygodni.


Sunia 3 razy w tygodniu ma być poddawana zabiegom:

- bieżni wodnej

- laseroterapii na stawy kolanowe

- terapii powięziowej FM


Po tym okresie musimy podjąć decyzję, czy dalsze życie Tequili ma szanse przebiec w komforcie, czy pomimo wdrożonej terapii życie w bólu nadal jest jej scenariuszem, a co za tym idzie - okrucieństwem.

Proponowaliśmy opiekunom opłacenie zabiegów przez naszą fundację, aby sunia została w obecnym domu. Opiekunka podjęła jednak decyzję o oddaniu, bo nie jest w stanie sprawować tak intensywnej opieki jakiej sunia potrzebuje. Naprawdę szanujemy decyzję i wiemy, że pewnych kwestii w życiu się nie przeskoczy.


Historia Tequili jest nad wyraz smutna. Ukazuje jak życie bywa kruche, jak ważne jest szybkie działanie, diagnostyka, oraz jak dużo może się nie udać pomimo starań. Nie jest naszym celem, czy nawet pomysłem ocenianie kogokolwiek - czy to właścicieli, czy lekarzy. To nie zmieni sytuacji tego malutkiego, błękitnego ciałka.

Podjęliśmy się dania Tequili opieki, pomocy na 110%, pomimo jej sikania, pomimo jej nie chodzenia, pomimo rokowań. Karolina, która podjęła się uchylenia swojego dachu na ten czas jest niezwykle dzielna. Dziękujemy Ci! <3 


Jak zakończy się historia Tequili? Tego nie wiemy. Ale jedno jest pewne - sunia trafiła w ręce, które będą leczyć u najlepszych, dbać, troszczyć się, ale też z rozsądkiem. 


Kochani, przy Tequili prosimy Was o wsparcie na rehabilitację, której szacowany koszt to 1200zł. Dodatkowo na wizyty u specjalistów wydaliśmy na dziś 350zł (dojdzie wizyta u neurologa + koszty leków p. bólowych + pampersów). 

Wiele osób pod postem o oddaniu Tequili proponowało zrzucenie się na jej leczenie. Mamy nadzieję, że teraz rzeczywiście się dorzucicie chociaż po 5, 10zł. To ważne, abyście nie opuścili Tequili w potrzebie. 


Tequila dostała ogromną szansę na leczenie, a teraz od Was zależy, czy na to leczenie zbiorą się środki. Liczymy na Was!

 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.10.18
  27.10.18

  Od Uffy

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.10.18
  26.10.18

  Zdrowia pięknoto❤️

 • Delicja Ast - awatar

  Delicja Ast

  26.10.18
  26.10.18

  Delicja i jej domownicy trzymają kciuki za Tesię! <3

2 195 zł z 1 700 zł (Cel)
Wpłaciły 74 osoby
Wpłać teraz
234 udostępnienia

Wpłaty: 74

Aby pomogło! - awatar
Aby pomogło!
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Iwona Dawidowska - awatar
Iwona Dawidowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ricardo KSC - awatar
Ricardo KSC
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Iga w. - awatar
Iga w.
20
Violetta Bortnik - awatar
Violetta Bortnik
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij