Zbiórka Miesięczny turnus rehabilitacyjn - miniaturka zdjęcia

Miesięczny turnus rehabilitacyjn Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Miesięczny turnus rehabilitacyjn - zdjęcie główne

Miesięczny turnus rehabilitacyjn

291 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ilona Banasiak - awatar

Ilona Banasiak

Organizator zbiórki

Andrzej - nasz tata, zawsze  uśmiechnięty,  wspaniały mężczyzna, mąż, ojciec i troskliwy dziadek uległ wypadkowi.

Doznał wysokiego uszkodzenia rdzenia kręgowego odcinka szyjnego kręgosłupa. Tata był niewydolny oddechowo, całkowicie zależy od mechanicznego wentylowania, które zapewniał mu respirator. Konsekwencją urazu rdzenia kręgowego było wystąpienie u Taty wiotkiego  porażenia czterokończynowego. Silny energiczny i zaradny mężczyzna został w jednej chwili przykuty najpierw do łóżka, a następnie do wózka inwalidzkiego.

Lekarze mówili wprost, ze sytuacja jest poważna, a rokowania bardzo złe. Żaden z nich nie chciał dać Tacie szansy chociażby właśnie na specjalistyczną rehabilitację neurologiczną.

Dlaczego on? To pytanie zadajemy sobie każdego dnia. Mimo to z wielką wiarą, nadzieją i w cichych modlitwach czekaliśmy na to, co przyniesie każdy kolejny dzień.

Tata przebywał na Oddziale Intensywnej Terapii prawie 3 miesiące. Bywały dni lepsze i gorsze. Były setki wylanych łez, strach i bezsilność. Widząc, że życie najbardziej ukochanego nam człowieka na świecie jest częściowo w naszych rękach, z ogromną determinacją szukaliśmy dla niego pomocy.

To upokarzające, że uczciwy człowiek, przez całe życie ciężko pracujący, przez swój bardzo poważny stan zdrowia (obrzęk rdzenia kręgowego, respiratoterapia, rurka tracheostomijna, porażenie czterokończynowe, zaburzenia ortostatyczne, spadki saturacji oraz tętna, w końcu niedożywienie) nie miał szans na rehabilitację w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w naszym kraju.

Jedynym ośrodkiem, nastawionym na rehabilitację pacjentów w tak cięzkim stanie był ośrodek Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum w Krakowie. To była dla taty jedyna nadzieja i prawdziwa szansa na godną opiekę oraz rehabilitację. Jest to prywatny ośrodek w którym rehabilitacjacja i leczenie są niezwykle kosztowne.

Tata przebywa w PCRF Votum, wraz z mamą od 7 lutego, a my próbujemy zastąpić ich w prowadzeniu gospodarstwa i pogodzić to z własnymi obowiązkami.

Tata małymi kroczkami z niezwykłą cierpliwością, olbrzymią pokorą wraz ze sztabem wykwalifikowanych rehabilitantów przemierza kolejne dni, ćwicząc kilka godzin dziennie.

Od dnia przyjazdu do ośrodka jego stan znacznie się poprawił.

Początki nie były łatwe. Pierwszy miesiąc terapie odbywały się jedynie w pokoju z racji na tzw. Burzę wegetatywna której towarzyszyły duże wahania ciśnienia, tętna oraz saturacji Dopiero po ustabilizowaniu tych ważnych parametrów Tata rozpoczął ciężką i mozolna walkę o powrót do sprawności sprzed wypadku. Punktem zaczepienia rehabilitantów była aktywność mięśni czworobocznych dźwigających barki w górę, to od nich zaczęła się aktywna praca na terapiach która teraz przynosi efekty. Dzienne rehabilitacje trwały od 3 do nawet 5 godzin. Od samego początku Andrzej był pionizowany. Dzięki pracy neurologopedów oraz wykorzystaniu terapii efektywnego kaszlu udało nam się stopniowo schodzić z respiratora, gdzie lekarze uważają, że  przy tak wysokim uszkodzeniu rdzenia jest to niemożliwe. Dziś Tato oddycha samodzielnie, pomaga mu przy tym jedynie rurka tracheotomijna. Kolejnym przełomowym momentem w terapii było mocne włączenie się mięsni czworobocznych umożliwiające nieznaczne przyciągnięcie ręki leżącej na płaskim blacie stołu. Niedługo po tym ku naszemu zaskoczeniu u Taty pojawiła się aktywność dająca nam nadzieje na jeszcze więcej. Na wiosnę po Świętach Wielkiejnocy Tato zaczał poruszać palcami u lewej stopy, Teraz wiemy już, że wynika to z aktywności mięśni zginaczy palców i że ze względu na charakter uszkodzenia lewa strona ciała u Taty jest silniejsza i bardziej dominująca. Godziny terapii funkcjonalnej przeplatane z zajęciami logopedycznymi oraz terapiami z wykorzystaniem eksoszkieletu zaowocowały powrotem Taty to bardzo dobrej formy. Parę dni temu u Taty podczas rehabilitacji włączył się kolejny miesień, biceps, a następnie w niewielkim stopniu mieśnie umożliwiające nawracanie przedramienia i dłoni. Jest to naprawdę przełomowy moment w rehabilitacji Taty mając na uwadze ówczesny stan Taty i rodzaj uszkodzenia rdzenia. Po tym jak Tata trafił ze szpitala do ośrodka PCRF niedożywiony nabrał masy, ustabilizował najważniejsze parametry życiowe, przestał być osobą wyłącznie leżącą przykutą do łóżka, aktywnie bierze udział w kilkugodzinnych rehabilitacjach i z każdym miesiącem robi postępy. Obecnie dla Andrzeja nie jest problemem godzinna pionizacja czy godzinny trening chodu z wykorzystaniem Eksoszkieletu. Cieszy nas fakt postępów i tego że Tata zaczyna powoli samodzielnie wykorzystywać swoje ręce, ramiona aby zaprezentować nam swoje kolejne wielkie osiągnięcie. Dziś Tato samodzielnie potrafi nawrócić całkowicie  odwróconą dłoń, przyciągnąć leżącą na stole rękę a także ugiąć delikatnie rękę w stawie łokciowym i ściągnąć ją na kolana.

Widząc rezultaty rehabilitacji i Tatę w tak dobrej formie chcielibyśmy w dalszym ciągu kontynuować pobyt w ośrodku PCRF Votum i wspólnymi siłami zmieniać dla Taty świat. Przeznaczając wszystkie oszczędności i jednocześnie  rezygnując z własnych marzeń pomagamy tacie w walce o powrót do sprawności. Walka ta często okupiona bólem nie gasi jego uśmiechu i pogody ducha.

Chowając dumę do kieszeni i choć to dla nas bardzo trudne, prosimy o pomoc, bo nadzieję mamy tylko jedną, jesteście nią Wy...

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
291 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ilona Banasiak - awatar

Ilona Banasiak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 6

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Zuzanna i Kamil Szymańscy - awatar
Zuzanna i Kamil Szymańscy
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Elżbieta Demby - awatar
Elżbieta Demby
100
Ania Stradomska - awatar
Ania Stradomska
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij