Zbiórka Pomóż wydać książkę! - zdjęcie główne

Pomóż wydać książkę!

0 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Angelika Wesołowska - awatar

Angelika Wesołowska

Organizator zbiórki

Książka jest pisana na podstawie autentycznych pamiętników nastolatki od czasów gimnazjum, do końca szkoły średniej, a być może nawet dłużej, ponieważ książka jest w trakcie pisania. Dziewczyna była nękana przez rówieśników w gimnazjum, przez co wpada w depresję. Na początku nie wie co się dzieje, ale czuje, że coś jest nie tak. Od jakiegoś czasu ciągle jest przygnębiona, przemęczona, często po powrocie do domu płacze bez powodu. Ma poczucie, że jej życie jest puste. Wszystko wydaje jej się jakieś takie szare i beznadziejnie. Wydaje jej się, że to wszystko jest bez sensu. Nie radzi sobie ze sobą. Zaczyna interesować się narkomanią, czyta książki, artykuły, ogląda filmy o tej tematyce. Zaczyna myśleć o narkotykach jako o doskonałym sposobie, aby choć na chwilę uciec od problemów, zapomnieć o tym co się dzieje w gimnazjum. Rodzice zauważają, że coś jest nie tak i zabierają ją do lekarza. Lekarz stwierdza u niej depresję, przepisuje leki. Jednak ona nie chce się leczyć. Jest zła na rodziców, że zamiast jej pomóc, oni każą jej brać jakieś głupie tabletki. Jednak jest coraz gorzej, więc rodzice w końcu zmuszają ją do brania leków. Po ukończeniu gimnazjum nękanie nie ustaje. Rówieśnicy piszą jej, że ona myśli, że już ma z nimi spokój, ale się myli. Piszą, że już nigdy nie dadzą jej spokoju i się od nich nie uwolni. Wtedy depresja nasila się, lekarz kilka razy zwiększa dawkę leku, za każdym razem jest tylko gorzej. Zaczyna mieć stany lękowe, ataki paniki. W końcu lekarz oświadcza, że nie podejmuje się dalszego leczenia. Dziewczyna zaczyna uciekać w używki - papierosy, tabakę, alkohol. Zaczyna nadużywać leków, samookaleczać się, eksperymentować z dopalaczami i narkotykami. Zostaje oszukana i wykorzystana przez znajomych od których miała narkotyki. W tym najgorszym momencie zostawia ją przyjaciółka, po kilkunastu latach przyjaźni. Przez narkotyki zaczyna mieć problemy z policją, ma trafić do poprawczaka, ale w końcu warunkowo dostaje zawiasy na poprawczak i nadzór policji, ze względu na depresję. Zaczyna się leczyć u innego lekarza, 150 km od swojego miejsca zamieszkania. Zaczyna też chodzić na psychoterapię. Po zmianie leków i późniejszym zwiększeniu dawki zaczyna być minimalna poprawa. Później oprócz depresji lekarz diagnozuje u niej nerwicę i fobię społeczną. Rodzice zgłaszają sprawę o nękanie na policję. Sprawa trafia do sądu, jednak nawet tam nie znajduje sprawiedliwości. Oprawcy zostają uniewinnieni, a ona sama oszukana przez swojego adwokata. Wtedy załamuje się, jej stan znów się pogarsza. Dzięki leczeniu, terapii i wsparciu bliskich powoli zaczyna wracać do siebie. Zaczyna w miarę normalnie funkcjonować, chodzi do szkoły, znajduje pracę dodatkową, jest w harcerstwie i w wolontariacie, pisze swoje teksty rap i próbuje coś nagrywać, pisze swoją książkę. Jednak nadal utrzymują się wahania nastroju i jeszcze nie jest całkiem dobrze. Dziewczyna cały czas walczy z demonami przeszłości.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Angelika Wesołowska - awatar

Angelika Wesołowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij