Ogólnodostępne zajęcia z samoobrony dla kobiet!
Na zajęciach skierowanych do kobiet w każdym wieku, będziemy uczyli jak używać gazów pieprzowych i paralizatorów, czy gazy pieprzowe, kubotany, paralizatory i kastety są legalne, a także o tym, jakie narzędzia do samoobrony są skuteczne, bezpieczne i proste w użyciu.
Samoobrona dla kobiet polega nie tylko na praktycznej nauce tajników obrony koniecznej na kursach samoobrony i uczeniu się posługiwania akcesoriami do samoobrony, ale też na pozyskiwaniu wiedzy o zagrożeniach, jakie możesz napotkać na co dzień - zarówno podczas spotkań ze znajomymi i randek, jak i… nawet nie wychodząc z domu. O ile Internet jako medium jest dla Ciebie źródłem rozrywki i informacji - nawet o samoobronie dla kobiet, o tyle jest także siecią, do której przestępcy zwabiają swoje ofiary.
Będą się odbywały także spotkania z psycholoegiem w jaki sposób walczyć i radzić sobie z przemocą psychiczną
Procent kobiet, które doświadczyły przemocy
Ze strony stałego partnera przynajmniej raz w ich wspólnym życiu.
Północna Ameryka 7-32%
Ameryka Łacińska i Karaiby 14-38%
Europa 13-46%
Afryka 6-64%
Azja 6-67%
Oceania 17-68%
2 na 3 ofiary morderstw w rodzinie, to kobiety zamordowane przez swoich stałych partnerów.
1 na 3 kobiety doświadczyła przemocy psychicznej/seksualnej przynajmniej raz w swoim życiu.
W większości krajów, mniej niż 40% kobiet, będących ofiarami przemocy, poszukiwało pomocy
Podczas kursu samoobrony zdobędziesz podstawową wiedzę o zachowywaniu się w niebezpiecznych sytuacjach. Trener będzie ćwiczył z Tobą proste kombinacje ruchów, abyś przyswoiła je sobie jako odruchy w sytuacji zagrożenia i nie straciła zimnej krwi. Kurs samoobrony pracuje nie tylko nad Twoją kondycją fizyczną, ale też psychiczną. W czasie kursu uświadamiasz sobie, jaką siłą faktycznie dysponujesz, a także pracujesz nad swoją pewnością siebie i szybkimi reakcjami, nie podpadającymi zawahaniu.
Kobiety wahają się przed zapisaniem na kurs samoobrony z obawy o swoją kondycję fizyczną, siniaki lub przez przekonanie o swojej znikomej koordynacji ruchowej, utrudniającej naukę. Warto jednak pamiętać o tym, że tego typu zajęcia zostały stworzone właśnie z myślą o paniach, które nie są ani postawne, ani zbyt silne. Ciosy i kombinacje ruchowe są proste i skuteczne, wcale nie trudne do przyswojenia.
Jeżeli natomiast chodzi o siniaki, to nawet jeżeli się one pojawią (co zdarza się rzadko), to i tak będą niewielkie w porównaniu do obrażeń, jakie możesz otrzymać podczas prawdziwego napadu. Nie zapominaj o tym, że taki kurs to również doskonała forma aktywności fizycznej i z powodzeniem może być wstępem do rozpoczęcia aktywniejszego trybu życia. Na kursach samoobrony ćwiczy się siłę i wytrzymałość, dlatego oprócz tego warto zacząć biegać lub chodzić na siłownię.
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: