Zbiórka Marzenie dzielnej mamy - zdjęcie główne

Marzenie dzielnej mamy

12 111 zł  z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciło 239 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Irena Lobacz - awatar

Irena Lobacz

Organizator zbiórki

Zbieramy na własne mieszkanie na parterze lub mały domek dla małego chłopczyka i jego dzielnej mamy Jowity.

Jowitę poznałam gdy miała 7 lat i zaczęła uczęszczać do szkoły podstawowej, pełniłam wówczas funkcję dyrektora tej szkoły a Ona była w niej jedynym dzieckiem na wózku inwalidzkim . Na imię ma Jowita, jednak nazywaliśmy Ją Kasią bo tak sobie życzyła. Pamiętam jej determinację gdy pomimo niesprawności wciągała się na piętro po poręczy schodów - uważała, że jest ciężka i nikt nie powinien jej dźwigać. Mogła pisać jedynie lewą rączką i robiła to z wielką starannością. Zauważyć było można, że już jako maluszek nie dostawała od życia taryfy ulgowej.Los obdarzył ją dziecięcym porażeniem czterokończynowym, ale i wielką wolą życia, wewnętrzną siłą, a jak się później okazało też inteligencją.  Pamiętam jak bardzo starała się ćwiczyć, by żyć jak wszyscy i nieśmiało opowiadała o swoich marzeniach o samodzielności  i własnej rodzinie. 

Na wiele lat straciłam ją z pola widzenia.Niedawno, przez zupełny przypadek przeglądając stronę pomagam.pl zauważyłam, że "Nasza Kasia" próbuje zebrać środki na sprzęt do domowej rehabilitacji. Nawiązałam kontakt i poznałam historię, która złamała mi serce.  

 Po ukończeniu szkoły podstawowej ta młoda dziewczynka, a właściwie jeszcze dziecko rozpoczęła samotną walkę o byt. Ukończyła szkołę średnią  mieszkając  w internacie. Po wyjeździe do szkoły nigdy już nie wróciła do domu rodziców. Nie może liczyć na wsparcie i pomoc z ich strony, dzisiaj mam wątpliwości czy wcześniej było inaczej. Myślę, że to dlatego od najmłodszych lat chciała być taka samodzielna.  

 W internacie mieszkała jeszcze przez kilka lat po ukończeniu szkoły, dzień w dzień walcząc o samodzielność i w dużej mierze jej się udało. Podjęła  pracę w bibliotece, wynajęła mieszkanie; przecież nie mogła w nieskończoność mieszkać w internacie, była już pełnoletnia. Pomimo przeciwności dążyła do realizacji swoich marzeń o własnym domu i rodzinie. Walkę o lepsze życie toczyła zazwyczaj samotnie, bez wsparcia wielokrotnie chciała się poddać bo samodzielność na wózku inwalidzkim jest trudniejsza. To zadziwiające, ale Ona ciągle się uśmiecha...

Kilka miesięcy temu Kasia została mamą pięknego i zdrowego chłopca. Wiele osób doradzało jej by zostawiła synka w okienku życia, potem sugerowano dom samotnej matki... Rodzina nie wierzyła, że sobie poradzi. Kasia wbrew wszystkiemu pozostaje samodzielna. Wynajmuje małe mieszkanie, zajmuje się synkiem sama i utrzymują się aktualnie z jej renty oraz zasiłku na chłopca. Żyją bardzo skromnie - musi wystarczyć na czynsz, jedzenie a to co zostaje [ok 160 zł miesięcznie] przeznacza na własną rehabilitację.

Jak sama mówi synek jest sensem jej życia i motywacją do walki o siebie i o niego. Wiem, że się nie podda, chce być szczęśliwą mamą na wózku inwalidzkim, chce zapewnić swojemu dziecku dzieciństwo jakiego sama nie miała, chce mu umożliwić start w dorosłość.

Niestety, mieszkając w wynajętym mieszkaniu nie może liczyć na pomoc PEFRONU-u w przystosowaniu go do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Dlatego bardzo, bardzo gorąco proszę Państwa pomóżmy Jowicie zdobyć pieniądze na coś własnego, niech choć raz poczuje, że ma wsparcie, że nie jest sama. Nasza dzielna mama zasługuje na pomoc!!!  Jestem przekonana, że Ona tej pomocy nie zmarnuje. We własnym domu będzie mogła zamontować sprzęt do rehabilitacji, to pomoże jej poprawić sprawność fizyczną i emocjonalną i wpłynie pozytywnie na zdobywanie coraz większej samodzielności.

Pragnę z całego serca, by miała swój własny dom i raz na zawsze pozbyła się strachu o to co stanie się z nią i synkiem gdy stracą wynajmowane mieszkanie. Zdecydowałam się prosić Państwa o pomoc bo głęboko wieżę, że możemy zmienić świat tej młodej i silnej Dziewczyny i maleńkiego chłopca - jej synka. 

Zebrane środki w całości przeznaczone zostaną na domek lub mieszkanie na parterze dostosowane do osoby na wózku oraz na sprzęt, który umożliwi jej ćwiczenia w domu z synkiem u boku i "wyjście" z dzieckiem na spacer bez pomocy innych osób.

Aby zachować sprawność Jowita musi codziennie ćwiczyć. W przyszłości czeka ją też operacja biodra, a po niej kolejna rehabilitacja. W tak trudnym obecnym czasie pandemii ćwiczenie na własnym sprzęcie zaoszczędziło by jej wielu dodatkowych stresów. 

Kasia ma przed sobą całe życie, niech będzie piękniejsze i spokojniejsze niż dotychczas, niech żyje wolna jak ptak i spełnia się w roli mądrej i silnej mamy - tak jak sobie wymarzyła.

Za każde wsparcie z góry serdecznie dziękuję.

Irena.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Twoja fanka z Integracji Dźwiękiem Malowanej 2014 rok - awatar

  Twoja fanka z Integracji Dźwiękiem Malowanej 2014 rok

  10.03.2023
  10.03.2023

  Pozdrawiam Cię serdecznie Jowita i trzymam kciuki

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.01.2023
  24.01.2023

  Powodzenia! Sam niedługo będę tatą. Trochę się tego wszystkiego boję, nie wiem jak sobie poradzimy. Będąc w pełni zdrowy tym bardziej Panią podziwiam. Cieszę się, że mogę się z Panią podzielić tym co mam. Niech dobro idzie w świat

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.01.2023
  24.01.2023

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.07.2021
  18.07.2021

  Jestes wielka kochana! Dajesz inspiracje innym mamom

 • Licytacja sukienki - awatar

  Licytacja sukienki

  31.03.2021
  31.03.2021

  Natalia Dziwulska wygrana licytacja sukienki

12 111 zł  z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciło 239 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Irena Lobacz - awatar

Irena Lobacz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 239

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Kamila - awatar
Kamila
20
Twoja fanka z Integracji Dźwiękiem Malowanej 2014 rok - awatar
Twoja fanka z Integracji Dźwiękiem Malowanej 2014 rok
50
Natka - awatar
Natka
50
Sandra - awatar
Sandra
10
Adrianna - awatar
Adrianna
10
Aga- powodzenia - awatar
Aga- powodzenia
10
Karolina - awatar
Karolina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Beata - awatar
Beata
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij