Zbiórka Pomoc dla Tofu - zdjęcie główne

Pomoc dla Tofu

1 652 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 63 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Jaworska - awatar

Magdalena Jaworska

Organizator zbiórki

Cześć,

Mam na imię Magda i razem z mężem (Jarek) mieszkamy w Sydney i w marcu 2019 roku adoptowaliśmy psa rasy Samoyed o imieniu Tofu. Jego poprzedni właściciele nie mogli się już nim zajmować ze względów mieszkaniowych.

Pomimo, że Tofu ma 9 lat i jest klasyfikowany jako pies "senior", ma mnóstwo energii i chęci do  życia.

Tofu ma wiele problemów zdrowotnych. Jednym, który jest priorytetem, jest KCS (Keratokonjunctivis sicca), czyli zespół suchego oka. W skrócie, oczy Tofu nie produkują łez i są bardzo suche, zaczerwienione i podrażnione. Zamiast łez wydziela się ropny śluz, który skleja powieki, uniemożliwia otwarcie oczu i redukuje widzenie.


Brak lub leczenie bez sukcesu może skończyć się utratą wzroku, a także usunięciem gałek ocznych, czego chcemy za wszelką cenę uniknąć.

Od marca Tofu ma przepisane specjalne krople do oczu - Tacrolimus, które mają za zadanie wzbudzenie produkcji łez oraz redukcję śluzu. Czyścimy oczy Tofu 7-8 razy dziennie, aplikujemy Tacrolimus 2 razy dziennie oraz zwykłe krople do oczu co 2 godziny. Niestety Tacrolimus nie działa zgodnie z przewidywaniami, ponieważ dalej nie ma produkcji łez.
Poprzednio Tofu miał przepisane inne krople - Chloroint, Amacin, lecz też bez pozytywnych rezultatów.


Chcemy umówić Tofu na wizytę do psiego okulisty (dr Whittaker lub dr Smith) do kliniki Eye Clinic for Animals w Sydney, aby specjalista dokładnie zbadał jego oczy, doradził czy kontynuować dalsza kurację czy tez zdecydować się na operację.

Jako że w Australii jestem pielęgniarką weterynaryjną, mogę zapewnić Tofu najlepszą opiekę.

Tofu ma też ciągle nawracające zapalenia uszu i skóry. Ostatnio zaczął lekko kuleć na prawą przednią łapę i prawdopodobnie będą robione prześwietlenia. 

Niestety koszty leczenia rosną z każdą wizytą u weterynarza, a my nie mamy wystarczająco funduszy, aby leczyć oczy Tofu.

Bardzo kochamy Tofu i jest on członkien naszej rodziny. Chcemy, aby miał szczęśliwe życie i zrobimy wszystko, aby mu pomóc.

Prowadzimy też zbiórkę w australijskim serwisie https://www.gofundme.com/eyemedicationsandsurgeryfortofu 

Mamy też odzew od naszych znajomych w Polsce, więc otwieramy akcję na Pomagam.pl

Wpłaty będą przeznaczone na:
- wizyty u weterynarza
- konsultacje u specjalisty
- lekarstwa
- operację na oczy
- prześwietlenia

Z góry dziękujemy za wpłaty i udostępnienia,
Magda, Jarek&Tofu

DOTYCHCZASOWE KOSZTY LECZENIA TOFU:

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Magdalena Jaworska - awatar

  Magdalena Jaworska

  16.02.2020
  16.02.2020

  27/8/19
  Dodatkowe badanie krwi zrobione. Okazało się, że kosztuje ono niecałe $200 a wyniki będą na następny dzień.
  koszt: $198

  28/8/19
  Wyniki są następujące:
  Free T4a 4.4 [7.7 - 38.6 pmol/L] L

  Oznacza to, że Tofu ma niedoczynność tarczycy. Weterynarz przepisał mu kurację hormonalną lekiem Thyroxine 400ug. Są to tabletki mające pobudzić tarczycę do działania. (Dawki: 2xdziennie z jedzeniem)
Za miesiąc mamy przyjść na podstawowe badanie tarczycy, aby sprawdzić czy kuracja działa.
  
Koszt: $32.75

  30/09/19 
Po miesiącu wróciliśmy na badanie tarczycy.
  Wyniki poniżej
  T4 taken: Total T4 21 nmol/L


  Poziom dalej niski, dlatego kontynuujemy kurację przez kolejnych pare miesięcy. Miejmy nadzieję, że to jest powodem zespołu suchego oka. 
Obecnie stosujemy maść Tacrolimus na zespół suchego oka. Jednak, jeśli dalej nie będzie produkcji łez, to spóbujemy znowu Optimmune (cyclosporine). Może zacznie działać jeśli doprowadzimy tarczycę ‘do porządku’.

Koszt badania: $85

  Zdjęcie aktualizacji 44 584

Komentarze


 • Karolina - awatar

  Karolina

  14.07.2019
  14.07.2019

  ❤️❤️❤️

  • Magdalena Jaworska - awatar

   Magdalena Jaworska - Organizator zbiórki

   15.07.2019
   15.07.2019

   😊💓💓💓

1 652 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 63 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Jaworska - awatar

Magdalena Jaworska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 63

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina - awatar
Karolina
20
Bartek W. - awatar
Bartek W.
8
Aga21 - awatar
Aga21
20
Michał Zieliński - awatar
Michał Zieliński
2
Olka Krusiec - awatar
Olka Krusiec
50
Martyna - awatar
Martyna
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij