Zbiórka Na leki i dojazdy do Zabrza - zdjęcie główne

Na leki i dojazdy do Zabrza

7 306 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 82 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Tomasz Hycza - awatar

Tomasz Hycza

Organizator zbiórki

Nazywam się Tomasz, mam 32 lata, cudowną żonę i dwie wspaniałe córki. 

Rok temu 29 października po długiej i wyniszczającej moje płuca chorobie doczekałem się przeszczepu płuc w SCCS w Zabrzu. Operacja niestety nie odbyła się bez komplikacji, ucierpiała wątroba, nerki oraz trzustka. Dwa tygodnie leżałem nieprzytomny na intensywnej terapii walcząc o życie.

 Dzięki wspaniałej postawie lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów oraz personelowi szpitalnemu powoli wracalem do sprawności. Musiałem nauczyć się od nowa wstawać, siadać i chodzić. 

Dwa miesiące po przeszczepie byłem na tyle samodzielny aby wrócić do domu, do żony i dzieci. Moje nowe życie w domu nie trwało jednak zbyt długo, złapałem infekcje i ponownie trafilem do szpitala. Okazało się, ze moje oskrzela się zwężają uniemożliwiając mi swobodny oddech i odbierając siły. Od tego czasu muszę jeździć praktycznie co miesiąc na zabieg poszerzania oskrzeli, który jest wykonywany pod pełną narkozą. 

Po przeszczepie trzeba przyjmować ogromną ilość leków, a także stosować inhalacje oraz rehabilitacje oddechową. Dla mnie najważniejszym lekiem jest immunosupresja(Prograf) i lek przeciwgrzybiczny(Worykonazol). Kiedy pojawił się Covid19 produkcja tej substancji w Polsce i w Europie praktycznie nie istnieje. Lek nie jest dostępny w żadnej aptece i trzeba się o niego starać z innego źródła, prosto od producenta. Niestety wiąże się to ze sporymi kosztami, gdyż nie ma refundacji tych tabletek. Jedno opakowanie kosztuje 250zł. Ja potrzebuje dwa na miesiąc, do tego pozostają inne lekarstwa, sole do inhalacji, igły, strzykawki. Miesięcznie wydatek ok 800zł aby normalnie funkcjonować. 

Jest mi bardzo ciężko prosić o pomoc ale nie mam już innego wyjścia. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Tomasz Hycza - awatar

  Tomasz Hycza

  15.10.2022
  15.10.2022

  Aktualizacja 15.10.2022

  Witam wszystkich, zbiórka trochę zapomniana ale potrzeba nadal aktualna. Za wcześniejszą kwotę udało mi się zakupić naprawdę bardzo duży zapas leków, które koniec końców wkońcu doczekały się refundacji i wznowienia produkcji na szerszą skalę.
  Bardzo dziękuję wszystkim wspierającym mnie i moją rodzinę.


  Przez ten czas mój stan zdrowia był raz gorszy, raz lepszy ale zawsze głowa do góry i do przodu. Doszło kilka nowych leków i antybiotyków, które muszę przyjmować na stałe, problemy ze wzrokiem i ciśnieniem krwi no i najgorsze ogromny spadek wydolnośći spowodowany zwężającymi się oskrzelami.

  Po przejściu 50m moja saturacja czyli nasycenie krwi tlenem wynosi 79%. Ogólnie mówiąc płuca nie są w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości tlenu do krwi właśnie przez te zwężenia.
  Lekarze nie są w stanie wyeliminować tego problemu ponieważ medycyna nie zna odpowiedzi na pytanie dlaczego w zdrowych płucach po przeszczepie oskrzela zwężają się mechanicznie. Mimo zażywania nowych leków, które mogą przeciwdziałać temu zjawisku oraz stosowania codziennie rehabilitacji oddechowej jest ciężko. Jeśli dojdzie do tego jeszcze infekcja to jestem załatwiony i tylko szpital mnie ratuje.

  Od 24 sierpnia z przerwą dwutygodniową do teraz jestem w szpitalu w Zabrzu. Przyjmuje bardzo silny antybiotyk meropenem oraz jestem po zabiegu poszerzania oskrzeli. Kolejny jest zaplanowany po 28 października, w którym w moje oskrzela zostanie wprowadzony stent lub kilka aby poszerzyć oskrzela i fizycznie utrzymać ich drożność. Do tego czasu pozostaję w szpitalu będąc dobrej myśli.


  Chciałbym prosić wszystkich moich znajomych i ludzi dobrej woli aby wspomogli mnie swoimi datkami w tych trudnych czasach.
  Ilość leków, które przyjmuję jest naprawdę ogromna, a bez nich nie będę mógł żyć.  Na zdjęciu weekendowa porcja porannych leków, w tygodniu jest jeszcze kilka tabletek więcej. W południe cztery tabletki, a wieczorem osiem.

  Zdjęcie aktualizacji 103 513

Komentarze


 • Aniela | Kitson - awatar

  Aniela | Kitson

  03.10.2022
  03.10.2022

  Powodzenia!

7 306 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 82 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Tomasz Hycza - awatar

Tomasz Hycza

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 82

Wiesiek - awatar
Wiesiek
50
JW29 - awatar
JW29
200
Małgorzata W. - awatar
Małgorzata W.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ewa Bobel - awatar
Ewa Bobel
50
Anonin - awatar
Anonin
20
MAGDALENA OSADA - awatar
MAGDALENA OSADA
50
Iwona Wyczawska żyła - awatar
Iwona Wyczawska żyła
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij