Zbiórka Zbiórka dla Tosi - zdjęcie główne

Zbiórka dla Tosi

3 312 zł  z 3 200 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób
Dorota Janda - awatar

Dorota Janda

Organizator zbiórki

Witaj

Nazywam się Dorota Janda i jestem Mamą 5 letniej Tosi. Jak każdy rodzic pragnę dla swojego dziecka jak najlepiej, stąd mój apel o pomoc.

Zdjęcie opisu zbiórki Zbiórka dla Tosi

Zacznę jednak od początku

Tosia ma wadę wrodzoną wzroku - astygmatyzm nadwzroczny. Sama wada nie jest groźna, wystarczą dobrze dobrane okulary i to wszystko. Niestety u Tosi doszło do pogorszenia widzenia. Zauważyłam, że coś jest nie w porządku już na samym początku Jej życia, ale lekarze twierdzili, że przesadzam, że nie dzieje się nic złego. Dopiero, gdy trafiłam do jednego z najlepszych okulistów dziecięcych w Polsce okazało się, że Tosia ma tylko 20% widzenia w lewym oku. Usłyszałam, że jeszcze parę miesięcy i nie byłoby szans na odzyskanie tego oka. Usłyszałam również, że jest duża szansa na polepszenie widzenia, ale nie będzie to proste.

Zdjęcie opisu zbiórki Zbiórka dla Tosi

Rozpoczęła się walka

W rzeczy samej, prosto to nie było. Co trzy miesiące kontrolne wizyty, ciągła zmiana mocy szkieł oraz zaklejanie zdrowego oka powodowały jeden krok w przód i dwa w tył. Tosia znosiła to dzielnie, ale do czasu. Był płacz, była złość, łamanie oprawek, skóra zaczęła sie odparzać od plasterków... Serce mi pękało jak widzialam, ile to kosztuje moją małą córeczkę. Wszystkim nie było łatwo, a Jej najbardziej.

Zdjęcie opisu zbiórki Zbiórka dla Tosi

Pierwsze rezultaty i małe ale..

Rezultaty widoczne były po roku. Zaczęlismy juz tylko iść do przodu, małymi kroczkami, ale jednak nie w tył.

Niestety nasza radość nie trwała długo. Okazało się, że zez zaczął mocno postępować i przeszkadzać w widzeniu Tosi. Trzeba było zacząć kolejną batalię, tym razem, aby nauczyć mózg patrzeć prosto. Do szkieł doszły pryzmaty i rozpoczęliśmy ćwiczenia w prywatnym gabinecie ortoptycznym.

Najlepszy moment na operację

Ćwiczenia i pryzmaty zrobiły swoje. Teraz już jest proste widzenie i najlepszy moment na operację. Dlaczego teraz? Ponieważ od września natępnego roku Tosia rozpoczyna szkołę. Wszyscy wiedzą, że dobry wzrok to lepsza nauka czytania i pisania. Ważne, by poszła do szkoły z pewnością, że żadna wada nie będzie dla niej przeszkodą.

Operacja wykonana przez okulistę prowadzącego Tosię jest prywatna. Ktoś powie "zróbcie to w ramach NFZ", a ja odpowiem "zawiedli mnie tacy lekarze, nie widząc wcześniej problemu i doprowadzając do takiego pogorszenia. Pragnę, by moje dziecko było leczone przez najlepszego lekarza, który już od półtora roku ratuje wzrok Tosi"

Niestety sami nie uzbieramy tej kwoty w tak krótkim czasie. Prywatne wizyty u okulisty, prywatne ćwiczenia u otroptysty, zmiany szkieł i połamanych oprawek są kosztowne. 

Dlatego proszę o pomoc w zbiórce dla Tosi na operację w styczniu i ratowanie jej wzroku!

Zdjęcie opisu zbiórki Zbiórka dla Tosi

Aktualizacje


 • Dorota Janda - awatar

  Udało się!!!!

  12.10.2015
  12.10.2015

  Mamy to!!!, mamy całą kwotę!!!!! jeszcze raz dziękuję wszystkim bardzo serdecznie! Kamila jestem Ci ogromnie wdzięczna. Michał, brak mi słów aby Ci podziękować, bo naprawdę jesteś cudownym człowiekiem.
  W środę wyznaczymy termin, przyspieszymy i jeszcze na kolejne wizyty i rehabilitację wystarczy.
  Niech Wam wszystkim Bóg wynagrodzi szczęściem i zdrowiem!

Komentarze


 • m - awatar

  m

  13.10.2015
  13.10.2015

  i jeszcze fajna pocieszanka przytulanka być musi :)

 • Marti - awatar

  Marti

  05.10.2015
  05.10.2015

  Trzymam kciukasy :) Trzymaj sie cieplutko :)

  • Dorota Janda - awatar

   Dorota Janda - Organizator zbiórki

   07.10.2015
   07.10.2015

   Dziękuję Marti z całego serca Trzymamy się :)

 • Monia - awatar

  Monia

  05.10.2015
  05.10.2015

  Trzymamy kciuki! Buziaki dla Tosi :* :* :* Pozdrawiamy

  • Dorota Janda - awatar

   Dorota Janda - Organizator zbiórki

   07.10.2015
   07.10.2015

   Dziękuję Monia i Rafał, Tosia ucałowana :)

 • Joanna - awatar

  Joanna

  05.10.2015
  05.10.2015

  życzymy dużo zdrówka dla Tosi:)

  • Dorota Janda - awatar

   Dorota Janda - Organizator zbiórki

   07.10.2015
   07.10.2015

   Dziękuję Asiu :)

 • Kami - awatar

  Kami

  03.10.2015
  03.10.2015

  Kochane Moje, trzymam kciuki za szybką realizację marzenia! Zdrowie najważniejsze.. uściski;-)

  • Dorota Janda - awatar

   Dorota Janda - Organizator zbiórki

   03.10.2015
   03.10.2015

   dziękuję Kamuś za dobre słowa i pomoc!!!

3 312 zł  z 3 200 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób
Dorota Janda - awatar

Dorota Janda

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 37

m - awatar
m
100
Michał - awatar
Michał
200
Robert - awatar
Robert
100
SZYMON - awatar
SZYMON
100
Szymon - awatar
Szymon
800
Remigiusz - awatar
Remigiusz
200
Paweł - awatar
Paweł
50
izabela - awatar
izabela
100
Marcin - awatar
Marcin
30
Michał - awatar
Michał
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij