Zbiórka Projekt Podróż i terapia ASD - miniaturka zdjęcia

Projekt Podróż i terapia ASD Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Projekt Podróż i terapia ASD - zdjęcie główne

Projekt Podróż i terapia ASD

0 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Łukasz Nabożny - awatar

Łukasz Nabożny

Organizator zbiórki

Mam na imię Łukasz, lat 38. Prywatnie jestem tatą dwóch wyjątkowych chłopców: Frania (10 l.) i Antosia (6 l.).  Zawodowo jestem wychowawcą w placówce opiekuńczo-wychowawczej (specjalistycznej i terapeutycznej).

Wraz z żoną postanowiliśmy stworzyć pewien rodzinny projekt: "Aspi podróże małe i duże", który miałby na celu prowadzenie swoistej terapii poprzez podróżowanie. Podróże to nasza rodzinna pasja, która nabrała innego znaczenia.

 Podróże i pasja? Tak! Już wyjaśniam: Terapia dzieci w spektrum autyzmu w naszym kraju jest (jest to moje subiektywne zdanie, wynikające z naszych doświadczeń) jakimś żartem. Mieszkam w Krakowie, mamy w zasadzie chyba dwa ośrodki, które diagnozują w tym kierunku ze środków NFZ: Effatha i Maltańskie Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzinom - w tym ośrodku diagnozują dzieci do lat 6. Z kolei Effatha ma terminy nawet kilkuletnie (NFZ). Moi synowie zostali zdiagnozowani u Maltańczyków - obaj mają ASD.

 Terapia integracji sensorycznej nieodpłatna jest wyłącznie dla dzieci przedszkolnych. Generalnie sytuacja jest ciężka, wielu rodziców po prostu na nią nie stać (godzina terapeutyczna TUS to koszt rzędu 200 zł, terapia SI podobnie).

Przechodząc do meritum nadmienię tylko, że nas nie stać na ww. formy tej ważnej dla dzieci w spektrum, formy pomocy.

Kiedy Franio był dwulatkiem, a my rodzice całkowicie nieświadomi tego, że podróże, jak się okazało, mają zbawienny wpływ na rozwój chłopców, traktowaliśmy je jako formę wspólnego spędzania wolnych chwil. Tym oto sposobem nasze wspólne podróże nabrały zupełnie nowego znaczenia i stały się wspaniałym swoistym "narzędziem" terapeutycznym, służącym do wspierania rozwoju naszych chłopaków oraz poprawy jakości życia: integracja sensoryczna (lasy, pola, łąki, kamieniste ścieżki w górach, jeziora i piasek), oswajanie się z fobiami i zaburzeniami lękowymi (lęk przed lasem, przestrzenią, grzybami itp. - który już wypracowaliśmy), kontakt z obcymi ludźmi - TUS, poszerzania wiedzy o otaczającym nas świeci itd..

Na co w końcu założyłem tą zbiórkę? Odpowiedź jest następująca: na zakup materiałów niezbędnych do samodzielnego wykonania zabudowy kampingowej/turystycznej naszego rodzinnego auta, jakim jest Renia Kangur. Potrzebne będą również wszelkiej maści sprzęty, poprawiające jakość podróży: toaleta turystyczna, kuchenka, materac, lodówka, żaluzje i moskitiery itd.

Bardzo zależy mi na wsparciu z Państwa strony, ponieważ sami nie jesteśmy w stanie zrealizować naszego rodzinnego projektu. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą złotówkę dorzuconą do ów projektu. 

Na zakończenie: autyzm to nie choroba, nie da się go wyleczyć, można jedynie poprawić jakość życia poprzez m.in różnego rodzaju terapie. To nie jest tak, że jedna podróż "uleczy" nasze dzieci, jedne problemy znikają a inne się pojawiają. Zycie nas mocno poturbowało - nie mam na myśli zaburzeń moich synów, ponieważ sam je mam ;) a brak świadomości naszego społeczeństwa dotyczącego autyzmu. Kończy się miesiąc autyzmu, który w mojej opinii jest pustym frazesem. W Polsce brakuje specjalistów, psychiatria leży na kolanach... itd., itd., itd.,

Pozdrawiamy!

Ps. niebawem pojawi się blog z fotorelacjami z naszych podróży :)


0 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Łukasz Nabożny - awatar

Łukasz Nabożny

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij