Zbiórka Ratujemy Franusia - zdjęcie główne

Ratujemy Franusia

6 824 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Małgorzata Parylak - awatar

Małgorzata Parylak

Organizator zbiórki

Zbiórka przeznaczona jest na ratowanie holownika- "Franusia", stacjonującego w porcie- w miejscowości- Władysławowo, na którym przez 45 lat pracował mój tata jako mechanik. Holownik zbudowany w 1905 roku, od końca lat 50- tych ubiegłego wieku, służy jako jednostka pływająca w Przedsiębiorstwie Połowów i Usług Rybackich "Szkuner".  W roku 2017 odszedł na zasłużoną emeryturę, miał zostać wyeksponowany w suchym doku dla zwiedzających nasz port- gości przyjezdnych i mieszkańców. Niestety stało się inaczej. Przygotowany do kolejnego remontu w latach następnych, wciąż pozostawał w czynnej służbie. Jednak jego losy leżą w naszych rękach, rękach mieszkańców i przyjaciół naszego miasta, ponieważ  jest pomysł sprzedaży Franusia za- bagatela 10.000 euro!! Oferty można składać do 12 stycznia 2024, zatem czasu jest niewiele!

Z grupą osób zainteresowanych historią i tradycją holownika, chcąc zatrzymać tą historyczną jednostkę w naszym mieście, nie możemy dopuścić, aby dostał się w obce ręce. Musimy zebrać kwotę ok. 80 tysięcy złotych, aby wykupić, wydokować z basenu portowego, przetransportować i wyeksponować w miejscu przeznaczonym na przyszłe Muzeum Rybołówstwa, o którym od dłuższego czasu rozmawiamy w naszej gminie z przychylnym temu pomysłowi obecnym burmistrzem. 

Nie chcemy!, nie wyobrażamy sobie! dopuścić do sprzedaży poza granice naszego miasta tego "leciwego weterana", związanego nieodłącznie z historią portu we Władysławowie, na którym pracowały najbliższe nam osoby. Ja jestem tym bardziej i osobiście w to zaangażowana, z uwagi na długoletnią pracę mojego taty, spędzone tam godziny, tygodnie w dzieciństwie. A działając we współpracy z ludźmi społecznie zaangażowanymi- jesteśmy przekonani, że zbiórka zakończy się powodzeniem, bo wszystko, co bierze się ze społecznej inicjatywy ma sens! Będzie to nasz społeczny sukces. Nasza wspólna wartość dodana do miejsca w którym mieszkamy i wkład w zachowanie dziedzictwa kulturowego oraz historii regionu. 

Nauczona wcześniejszymi doświadczeniami- wierzę w ludzi, bo razem można tak wiele!!!

Z góry w imieniu swoim i osób zaangażowanych w powodzenie tej akcji- SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!!! 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    14.01.2024
    14.01.2024

    Mam nadzieję że uda się uratować holownik i zostanie on na zawsze w macierzystym porcie

6 824 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Małgorzata Parylak - awatar

Małgorzata Parylak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 75

TADEUSZ BUDZISZ - awatar
TADEUSZ BUDZISZ
50
Anna Kucharzak - awatar
Anna Kucharzak
20
Aleksander Celarek - awatar
Aleksander Celarek
200
Marek - awatar
Marek
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Franciszek Necel - awatar
Franciszek Necel
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Marcin Dodot - awatar
Marcin Dodot
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Szymon Pawlik - awatar
Szymon Pawlik
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij