Trenażer ogniowy w OSP

1 692 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Droga Ratownika - awatar

Droga Ratownika

Organizator zbiórki

AKTUALIZACJA: 19.09.18
https://www.facebook.com/DrogaRatownika/posts/2257120161185314

W marcu 2017r. po kontakcie z zarządem OSP Czarnuchowice podjęliśmy starania postawienia kontenera ogniowego za remizą. Do dyspozycji posiadamy za remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnuchowicach w woj. Śląskim (pow. bieruńsko-lędziński) teren o powierzchni ok. 150 m2, z dala od zabudowań innych niż remiza. Najbliższy budynek znajduje się w odległości 100 m od krawędzi terenu. Usytuowanie jest na tyle dogodne, że ewentualne gazy pożarowe będą z dala od zabudowań, a bliskość remizy powoduje że sprzęt jest na miejscu. Remiza dysponuje podziemnym zbiornikiem 50000 m3 wody oraz dostępem do hydrantu. W wyniku wspólnych działań na przełomie lipca i sierpnia ten kontener w końcu udało się pozyskać.W międzyczasie rozwinął się pomysł stworzenia placu lub ośrodka szkolenia dla strażaków.
Do obecnego kontenera chcemy dołożyć minimum dwa kolejne. Pozwoli to stworzyć symulowane pomieszczenia budynku o zabudowie piętrowej. Jeden z kontenerów zostanie przystosowany do „palenia”, obok będzie dostawiony kolejny kontener z klatką schodową do kontenera na piętrze.  Pod nazwą przygotowanie kontenera do „palenia” mamy na myśli zrobienie podwyższonego paleniska. 

W planach jest stworzenie dodatkowych otwieranych klap, żeby w razie konieczności szybko pozbyć się gazów pożarowych z pomieszczenia. Drzwi wejścia głównego dodatkowo zostaną przecięte w poprzek ażeby symulować i obserwować różne zjawiska pożarowe. Pomiędzy parterem, a piętrem będzie zbudowana klatka schodowa. A w kontenerach umieszczone zamykane otwory symulujące okna lub drzwi. Pomiędzy kontenerami będą zamykane otwory drzwiowe. Jeżeli się uda stworzyć taki kompleks kontenerów prawdopodobnie będzie to jeden z niewielu i raczej jedyny na południu Polski dostępny dla OSP.
Do tego kompleksu kontenerów zostanie stworzona instrukcja bezpieczeństwa
i stanowiskowa wzorowana na istniejących w Państwowej Straży Pożarnej. Wspierają Nas głównie osoby skupiające się wokół stowarzyszenia cfbt.pl oraz projekt Droga Ratownika. Propagują nowe, bezpieczne i skuteczne metody ćwiczeń, samodoskonalenia oraz możliwości rozwoju strażaka/ratownika. Nadzór nad ćwiczeniami w kontenerach będą mieli instruktorzy cfbt.pl lub osoby odpowiednio przeszkolone do takich czynności. Przygotowując się do tego przedsięwzięcia dało się ustalić odpowiednią ilość osób o odpowiedniej wiedzy do prowadzenia takich szkoleń na bezpiecznym poziomie. Podczas ćwiczeń zostaną wyznaczone odpowiednie strefy bezpieczeństwa, rota ratowników z zapasowym prądem wody, łączność pomiędzy instruktorem szkolącym wewnątrz lub szkolonymi a osobą nadzorującą na zewnątrz, dwóch ratowników z min. szkoleniem KPP wraz z torbą PSP R1. Instrukcja będzie regulowała używanie odpowiednich Środków Ochrony Osobistej. Instrukcja będzie określała rodzaj używanych materiałów palnych, tj.: płyty wiórowe bez okleiny, materiały naturalnego pochodzenia, a w celach doświadczalnych będzie możliwość zastosowania innych materiałów palnych w niewielkiej ilości.
Koszt jednego kontenera to kwota ok. 6000zł + vat oraz transport (w zależności od odległości, z nad morza to koszt ok 2.600zł). Koszt dostosowania kontenerów to ok 2000 zł. Do ściągnięcia kontenera z pojazdu jest potrzebny dźwig. Ostatnio z pomocą przyszedł Komendant Miejski PSP Tychy oraz Komendant Wojewódki PSP woj. Śląskiego i z JRG Gliwice przyjechał dźwig.
Sądzimy że w tym przypadku też uda się to zrobić. Podsumowując pełne dokończenie realizacji wg. naszego planu to koszt ok. 20 000 zł. Oczywiście każde wsparcie się przyda.
Z czasem mamy koncepcję zagospodarowania terenu w taki sposób, żeby była możliwość rozbudowywania kompleksu kontenerów, wylanie płyty do ratownictwa technicznego, budowę symulatora drzwi, pomocnego przy ćwiczeniu siłowego otwierania drzwi oraz procedury wejścia itp.
Istnieje pomysł nazwania tego terenu poligonem lub ośrodkiem szkolenia strażaków. Oczywiście chcemy żeby z tego kompleksu mogli korzystać w miarę możliwości wszyscy chętni strażacy nie tylko OSP, a przede wszystkim wszyscy darczyńcy.

Kierujemy się dobrem wspólnym oraz chęcią szkolenia się żeby być efektywniejszymi
dla naszego społeczeństwa. Mottem strażaków jest: „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

Damian Gerycki,
oraz
DrogaRatownika.pl

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Droga Ratownika - awatar

    Droga Ratownika

    05.02.2018
    05.02.2018

    Dzięki! Przebiliśmy pierwszy tysiąc!

    zdjęcie poglądowe

    Zdjęcie aktualizacji 11 656

Komentarze


  • Damian Chodkowski - awatar

    Damian Chodkowski

    19.09.2018
    19.09.2018

    Powodzenia!

    • Droga Ratownika - awatar

      Droga Ratownika - Organizator zbiórki

      20.09.2018
      20.09.2018

      Dziękuję, Damian :)

  • Łukasz Perek - awatar

    Łukasz Perek

    21.01.2018
    21.01.2018

    Będziemy palić

  • Lew! - awatar

    Lew!

    21.02.2017
    21.02.2017

    Wspaniały pomysł godny Lidera. Lwa z płonącą grzywą! To się nie ma prawa nie udać!

  • Artur Łukaszyk OSP ROPA - awatar

    Artur Łukaszyk OSP ROPA

    21.02.2017
    21.02.2017

    Powodzenia Dawid !

1 692 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Droga Ratownika - awatar

Droga Ratownika

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 31

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Sylwester Adamek - awatar
Sylwester Adamek
50
Damian Chodkowski - awatar
Damian Chodkowski
50
Mateusz Buczak - awatar
Mateusz Buczak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Michał Barcik - awatar
Michał Barcik
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Krzysztof Giel - awatar
Krzysztof Giel
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Łukasz Perek - awatar
Łukasz Perek
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij