Kobieta w niebieskiej sukience na tle balonów.

Pomoc dla Edyty i jej dzieci

7 050 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 72 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Szarżaki Wrocław - awatar

Szarżaki Wrocław

Organizator zbiórki

💙 Pomóżmy Edycie i jej dzieciom spędzić spokojne Święta 💙

Zrzutkę organizujemy jako Klub Szarża Wrocław, w którym trenuje Wojtek – syn Edyty. Chcemy wspólnie zebrać 5000 zł, które przeznaczymy na świąteczne potrzeby i prezenty dla dzieci Edyty.

💔 Historia Edyty

Edyta to niezwykle dzielna mama trójki dzieci: Kingii, Wojtka i Michała. Mieszkają we Wrocławiu, gdzie mimo trudności starają się prowadzić normalne, spokojne życie.

W 2012 roku, podczas drugiej ciąży, Edyta usłyszała dramatyczną diagnozę – nowotwór złośliwy lewej piersi. Rozpoczęła się wtedy długa i wyczerpująca walka o życie: chemioterapia, radioterapia, niepewność i strach o siebie i swoje dzieci. Po zakończonym leczeniu wykryto u niej mutację w genie BRCA1, co oznacza zwiększone ryzyko nawrotu choroby.

Gdy wydawało się, że najgorsze już za nią, los znów uderzył. W tym samym roku, w czasie trzeciej ciąży, zginął tragicznie jej mąż, Dawid. Nie doczekał narodzin najmłodszego dziecka, a ich rodzina w jednej chwili straciła wszystko – męża, ojca, oparcie. Od tego momentu Edyta samotnie wychowuje trójkę dzieci, spłaca kredyt hipoteczny i robi wszystko, by zapewnić im poczucie bezpieczeństwa i miłości.

Z biegiem lat pojawiły się kolejne wyzwania – jedno z dzieci otrzymało orzeczenie o niepełnosprawności i trafiło pod opiekę fundacji Zdążyć z Pomocą.

🎗 Nowa walka z chorobą

W sierpniu 2025 roku Edyta usłyszała kolejny cios. Podczas kontrolnego badania USG i mammografii wykryto nowego guza – tym razem w prawej piersi. Biopsja potwierdziła diagnozę: nowotwór złośliwy inwazyjny, przewodowy naciekający. Lekarze zdecydowali o natychmiastowej operacji, zaplanowanej na październik 2025 roku.
Po niej czeka Edytę długa, wyczerpująca chemioterapia, radioterapia oraz kosztowna rehabilitacja.

🫶 Dlaczego potrzebna jest pomoc

Mimo ogromnej siły, determinacji i pogody ducha, Edyta znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Stara się utrzymać rodzinę, zapewnić dzieciom edukację i codzienny spokój, a jednocześnie przygotować się na długotrwałe leczenie.
Pomimo wszystkiego, co przeszła, w jej sercu wciąż jest miejsce na dobro – zaopiekowała się psem z interwencji, dając mu nowy, bezpieczny dom.

🎄 Cel zrzutki

Chcemy wspólnie, jako klub Szarża Wrocław, wesprzeć Edytę i jej dzieci, by te nadchodzące Święta były choć odrobinę spokojniejsze i pełne radości.
Zebrane 5000 zł zostanie przeznaczone na:
🎁 Świąteczne jedzenie i podstawowe potrzeby rodziny
🎁 Prezenty dla dzieci – by mimo choroby mamy mogły poczuć magię Świąt
🎁 Pomoc w bieżących wydatkach związanych z leczeniem i utrzymaniem domu

💌 Razem możemy więcej

Edyta to osoba, która nawet w najtrudniejszych chwilach potrafi się uśmiechać, pomagać innym i wierzyć, że dobro wraca. Pomóżmy jej uwierzyć, że nie jest sama.

Każda złotówka to uśmiech dziecka i iskierka nadziei dla całej rodziny.
Dziękujemy za każdą formę wsparcia – zarówno finansową, jak i dobrym słowem.

💙 Klub Szarża Wrocław


7 050 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 72 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Szarżaki Wrocław - awatar

Szarżaki Wrocław

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 72

Małgosia - awatar
Małgosia
50
Marzena - awatar
Marzena
30
Add alt here
Dołącz do listy
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
65
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Add alt here
Dołącz do listy
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

fundraiser thumbnail
Załóż swoją zbiórkę

Załóż darmową zbiórkę pieniędzy dla siebie, swoich bliskich lub potrzebujących!

fundraiser thumbnail