Zbiórka Tuchowicz Dzieje parafii i osady - miniaturka zdjęcia

Tuchowicz Dzieje parafii i osady Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Tuchowicz Dzieje parafii i osady - zdjęcie główne

Tuchowicz Dzieje parafii i osady

2 677 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Bilska - awatar

Magdalena Bilska

Organizator zbiórki


Publikacja, którą chcemy wydać jest monografią miejscowości Tuchowicz, w powiecie łukowskim. Książka pod roboczym tytułem "Tuchowicz. Dzieje parafii i osady" dotyczy zarówno samej miejscowości, która do XIX wieku miała status miasta, jak też jednej z najstarszych na Ziemi Łukowskiej parafii.

Książka jest wynikiem ponad 10-cio letniej kwerendy m.in. w Archiwum Diecezjalnym w Siedlcach, Archiwum Państwowym w Siedlcach, Archiwum Państwowym w Lublinie, archiwum parafii Tuchowicz a także w bibliotekach cyfrowych. Bardzo często są to materiały nigdzie wcześniej niepublikowane.
W części dotyczącej historii miejscowości przedstawiamy jej najdawniejsze dzieje, od czasów prehistorycznych, aż do początku XX wieku. Tuchowicz jest prezentowany na tle tak ważnych wydarzeń narodowych jak powstanie listopadowe, powstanie styczniowe czy I wojna światowa. Przedstawieni zostają też właściciele miasteczka a później wsi na przestrzeni wieków: Kanimirowie, Załuscy, Krasińscy, Markowscy i Hemplowie.
Część dotycząca parafii przedstawia mi.n. rozwój osadnictwa na tym terenie czy wpływ środowiska przyrodniczego na kształtowanie się jej zasięgu. Przywoływane są nieznane szerzej fakty dotyczące poprzedniego, drewnianego kościoła, jego pożaru, a później, przebiegającej w niezwykle burzliwej atmosferze budowy obecnej świątyni.
W publikacji przedstawiamy również sylwetki duchownych posługujących w parafii na przestrzeni ponad pięciuset lat.Monografia prezentuje także niezwykle interesującą historię cmentarza parafialnego, na którym spoczywają postacie zasłużone nie tylko dla Ziemi Łukowskiej, ale i kraju.

Jesteśmy pasjonatami historii, geografii, etnografii i kultury Ziemi Łukowskiej. Za swoją pracę nie pobieramy gratyfikacji. Ewentualny zysk ze sprzedaży publikacji zostanie przeznaczony na renowację nagrobka/nagrobków na cmentarzu w Tuchowiczu.


Wydawcą publikacji jest Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Magdalena Bilska i Michał ŚwiderWybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • DOROTA - awatar

  DOROTA

  28.04.2019
  28.04.2019

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.04.2019
  23.04.2019

  Trzymam kciuki.

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  23.02.2019
  23.02.2019

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.02.2019
  23.02.2019

  Historia jest nauczycielką życia.

 • Janusz Kanimir - awatar

  Janusz Kanimir

  22.02.2019
  22.02.2019

  Czekam na książkę. Podziwiam i trzymam kciuki. ;)

2 677 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Bilska - awatar

Magdalena Bilska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 41

Aneta Karwowska - awatar
Aneta Karwowska
20
Andrzej Żukowski - awatar
Andrzej Żukowski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
DOROTA - awatar
DOROTA
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Barbara Kot - awatar
Barbara Kot
50
Agnieszka Lewandowska - awatar
Agnieszka Lewandowska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij