Pozytywny! Kiedy czekasz na wynik testu ciążowego w głowie, pojawia się tysiące myśli. Na początku strach i obawa,czy sobie poradzę. Później długie 9 miesięcy i pytanie: jak taką rewolucję zniesie mój organizm? Na samym końcu poród i co potem?Przyjście na świat małej istotki wiąże się z wielką niewiadomą. Z biegiem czasu im bliżej tego magicznego czasu, tym więcej wyobrażeń i oczekiwań, jak ten okres będzie wyglądał. Jesteśmy zwykłą rodziną 2+2. Taką sobie wymarzyliśmy.
Wszystko układało się zgodnie z planem do momentu, kiedy dowiedzieliśmy się o diagnozie naszego synka. Jeszcze będąc w ciąży zaczęliśmy jeździć po specjalistach w celu potwierdzenia diagnozy. Podejrzewano Zespół Dandy – Walkera, zespół Downa, aż w końcu okazało się, że Adaś ma wadę ośrodkowego układu nerwowego - agenezję ciała modzelowatego, poszerzenie komór bocznych i padaczkę. Adaś od samego początku trenował naszą cierpliwość. Miał ogromne problemy z połykaniem, nie wodził wzrokiem, nie miał odruchu ssania. Później nie reagował na swoje imię, zjedzenie kleiku ryżowego graniczyło z cudem. Nie ustający odruch wymiotny i ulewanie przy małej ilości zjadanych pokarmów spędzało nam sen z powiek. Do tego pojawiły się ataki padaczki.
Z biegiem czasu coraz bardziej zauważalne było opóźnienie psychoruchowe. To ten moment, kiedy zdecydowaliśmy się skorzystać z prywatnej opieki specjalistycznej lekarzy i rehabilitantów. Ta decyzja mocno nadszarpnęła nasz budżet domowy, ale dzięki niej poszliśmy o krok dalej. Dzięki intensywnym ćwiczeniom, masażom, wprowadzaniem nowych form terapii m.in. osteopatii i Terapii Bowena u Adasia poprawiło się rozumienie, zaczął reagować na swoje imię,rozpoznawać zwierzątka w książce, zaczął jeść stałe pokarmy.. dziś pracujemy nad jakością gryzienia i samodzielnością przy przyjmowaniu posiłków.. musimy poszerzyć rozumienie, aby doskoczył do swoich rówieśników. Adaś jest dzieckiem, które potrzebuje nieustającej pomocy. Nie chodzi, nie mówi, ma duże problemy z prawidłowym przemieszczaniem się. Adaś ma wzmożone napięcie w kończynach górnych i dolnych oraz osłabione w linii głowa – tułów. Przemieszcza się w formie kicania - ta nie prawidłowa pozycja przyczynia się do kolejnej walki tym razem z kifozą. Adaś nie potrafi wstać na nóżki. Nie pokazuje papa.
Największe efekty rehabilitacji zauważamy po korzystaniu z intensywnych turnusów rehabilitacyjnych. Działanie na wielu płaszczyznach terapii w krótkim czasie pokazuje, że mózg naszego syna jest plastyczny i z turnusu na turnus wraca z nowymi umiejętnościami.
Koszt 2 tygodniowego turnusu rehabilitacyjnego to ok.7-8 tys złotych.Takich turnusów w ciągu roku musi się odbyć co najmniej kilka, aby rozwój naszego syna nie stanął w miejscu a jego kifoza nie pogłębiała się.
Każda złotówka, która zostanie wpłacona na ten cel przybliża nas do realizacji naszego planu. Adaś nie dawno zaczął utrzymywać się na własnych nóżkach. Oparty o ścianę stoi kilka sekund! Dla nas to ogromny postęp. W przypadku dziecka z tak dużymi problemami zdrowotnymi nauczyliśmy się cieszyć z każdej małej rzeczy, bo wiemy, że to kolejny kroczek do samodzielności.
Pracy przed nami dużo, ale wierzę w to, że po niedawnym usłyszanym “mama” Adaś jeszcze nie raz nas zadziwi.
Prosimy o modlitwę oraz wsparcie naszej inicjatywy w dążeniu Adasia do samodzielności.
Dziękujemy❤️
Adaś z Rodziną
Więcej informacji o Adasiu:
https://www.facebook.com/RazemDlaAdasia/
Adaś jest rehabilitowany metodami:
VOJTA,
NDT BOBATH,
BOWEN,
MEDEK,
KINEZYTERAPIA,
HIPOTERAPIA,
SI,
DOŚWIADCZENIE ŚWIATA,
NEUROLOGOPEDA,
PSYCHOLOG,
TERAPIA RĘKI,
OSTEOPATIA
FELDENKRSISE
SPIDERSUIT
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Kate M-ska
Wianek niebieski ze wstążką
Katarzyna Perczyńska
Licytacja - kosmetyki
Kinga
ADASIU - walcz!! 😉💪