Zbiórka "Dzieciom ulicy"-Azja Centralna - miniaturka zdjęcia

"Dzieciom ulicy"-Azja Centralna Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka "Dzieciom ulicy"-Azja Centralna - zdjęcie główne

"Dzieciom ulicy"-Azja Centralna

1 436 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Paweł Włazewicz - awatar

Paweł Włazewicz

Organizator zbiórki

"Dzieciom ulicy"

Drodzy!

W połowie czerwca wyruszamy na wyprawę do Republiki Tuwy i Mongolii. To już trzecia wyprawa do Azji Centralnej. Tym razem również w sensie dosłownym, bo w stolicy Tuwy, mieście Kyzył, znajduje się geograficzne centrum kontynentu azjatyckiego. Naszym celem są spotkania z szamanami z Tuwy i Ułan Ude oraz eksploracja dzikich rejonów Tuwy i północnej Mongolii.

Jednak najważniejszy cel jest inny.

Z racji mojego pierwszego wykształcenia (resocjalizacja), moich doświadczeń zawodowych i zainteresowań, chcemy zrealizować projekt pomocy dzieciom.  Tak jak poprzednio i tym razem chcemy zadbać o dzieci mieszkające w tych mało dostępnych rejonach a przede wszystkim o dzieci bezdomne.

Sytuacja ekonomiczna i społeczna Republiki Tuwy i Mongolii jest zbliżona. Wynika to między innymi z podobnej historii, kultury i doświadczeń powojennych. Z tą różnicą, że jeszcze kilka lat temu Republika Tuwy była niedostępna dla obcokrajowców. O ile dysponujemy jakimiś danymi na temat dzieci w Mongolii, o tyle na temat bezdomności dzieci w Tuwie nie ma odrębnych danych statystycznych i giną one w ogólnej informacji dotyczącej Rosji.

Niski  poziom życia to problem współczesnej Mongolii i współczesnej Tuwy. W Mongolii 51% mężczyzn i 8% kobiet to alkoholicy. Słabe więzy rodzinne, alkoholizm i przemoc, to najczęstsza przyczyna ucieczek z domów, ale też porzucenia dzieci przez rodziców. Na ulicy przetrwać jest bardzo trudno. Zima trwa bardzo długo i jest sroga(-25 do -45). Dzieci zbierają wszystko, co jest na śmietnikach, albo kradną. Cierpią z powodu chorób z niedożywienia i braku opieki medycznej. Szacuje się, że 43% dzieci jada jeden posiłek dziennie, ma tylko jedno ubranie i nie uczęszcza do żadnej szkoły. W samym Ułan Bator jest obecnie, w zależności od źródła, od 4 do ponad 5 tysięcy „dzieci ulicy”. Proporcjonalnie, podobna sytuacja jest w stolicy Tuwy, mieście Kyzył.

http://szokblog.pl/Dzieci-ulicy-w-Mongolii.-Sierociniec-./Blog/1345224637729

Rządowe działania na rzecz tych dzieci są bardzo ograniczone i wsparcie pozarządowe bywa często dla nich jedyną szansą.

Od 2001 roku w Mongolii działają polscy Salezjanie, którzy prowadzą oratorium w Darhan, 75-tysięcznym mieście, oddalonym o 190 km na północ od Ułan Bator i przytułek dla sierot Savio Children´s Home, położony w dzielnicy Amgalan na przedmieściach blisko półtora milionowego Ułan Bator. W 2014 roku dzięki wsparciu aktorki I. Odonczimeg i firmy Mobicom otwarto nową szkołę dla bezdomnych dzieci przy składowisku śmieci Ulaanczuluut. Szkoła ma zapewnić dostęp do edukacji dla bezdomnych dzieci, które dorastają w trudnych warunkach i cierpią z powodu ubóstwa.

http://www.polska-azja.pl/mongolia-nowa-szkola-dla-bezdomnych-dzieci-w-ulaanczuluut/

Chcemy wesprzeć te ośrodki przywożąc przybory szkolne: ołówki, kredki, długopisy, temperówki, gumki itp., oraz w miarę możliwości trochę odzieży i obuwia oraz różnego rodzaju upominki i słodycze.

Poza ośrodkami miejskimi i w Tuwie i w Mongolii dzieci żyją w trudnych warunkach koczowniczych. Wiele spośród nich nie miało jeszcze styczności z cywilizacją poza tym, co stanowi wyposażenie jurt. Dla nich spotkanie z podróżnym i otrzymanie słodyczy czy podarków, to jakby spotkanie kogoś z innego świata. Te spotykane na rozległych stepach i w śród niedostępnych gór, wręcz zagubione w przestrzeni są również warte naszej pomocy. 

Wyprawa będzie trwała półtora miesiąca i łącznie przejedziemy ponad 20 tysięcy kilometrów. Mamy już w pełni wyposażony i przygotowany samochód.

Nasze potrzeby to: zebrać środki na zakup odpowiedniej ilości artykułów szkolnych i sportowych oraz drobnych upominków do rozdawania i wyposażenia sierocińców.

Jeżeli możesz nas wesprzeć w realizacji tego projektu, to doskonale, bo każda złotówka przybliża nas do realizacji celu. Jeśli masz pytania, to zapraszam do kontaktu na FB lub telefonicznie.

W przypadku wpłat od firm, oferujemy powierzchnię reklamową na naszym aucie, informację o sponsorach na blogu wyprawy i w social mediach oraz wszystko to, na co się umówimy indywidualnie.

Po powrocie będziemy organizować spotkania, na których opowiemy o tym jak zrealizowaliśmy nasz projekt.

Zapraszam do kontaktu :) 

Paweł Włazewicz, +48 501 042 071


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anna K. - awatar

    Anna K.

    09.12.2018
    09.12.2018

    Powodzenia w projekcie!

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    16.05.2017
    16.05.2017

    Powodzenia :)

1 436 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Paweł Włazewicz - awatar

Paweł Włazewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 17

Monica - awatar
Monica
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anna K. - awatar
Anna K.
220
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
290
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
EwaH - awatar
EwaH
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
45
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Katarzyna Kalina - awatar
Katarzyna Kalina
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij