Zbiórka "Dzieciom ulicy"-Azja Centralna - miniaturka zdjęcia

"Dzieciom ulicy"-Azja Centralna Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka "Dzieciom ulicy"-Azja Centralna - zdjęcie główne

"Dzieciom ulicy"-Azja Centralna

1 436 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Paweł Włazewicz - awatar

Paweł Włazewicz

Organizator zbiórki

"Dzieciom ulicy"

Drodzy!

W połowie czerwca wyruszamy na wyprawę do Republiki Tuwy i Mongolii. To już trzecia wyprawa do Azji Centralnej. Tym razem również w sensie dosłownym, bo w stolicy Tuwy, mieście Kyzył, znajduje się geograficzne centrum kontynentu azjatyckiego. Naszym celem są spotkania z szamanami z Tuwy i Ułan Ude oraz eksploracja dzikich rejonów Tuwy i północnej Mongolii.

Jednak najważniejszy cel jest inny.

Z racji mojego pierwszego wykształcenia (resocjalizacja), moich doświadczeń zawodowych i zainteresowań, chcemy zrealizować projekt pomocy dzieciom.  Tak jak poprzednio i tym razem chcemy zadbać o dzieci mieszkające w tych mało dostępnych rejonach a przede wszystkim o dzieci bezdomne.

Sytuacja ekonomiczna i społeczna Republiki Tuwy i Mongolii jest zbliżona. Wynika to między innymi z podobnej historii, kultury i doświadczeń powojennych. Z tą różnicą, że jeszcze kilka lat temu Republika Tuwy była niedostępna dla obcokrajowców. O ile dysponujemy jakimiś danymi na temat dzieci w Mongolii, o tyle na temat bezdomności dzieci w Tuwie nie ma odrębnych danych statystycznych i giną one w ogólnej informacji dotyczącej Rosji.

Niski  poziom życia to problem współczesnej Mongolii i współczesnej Tuwy. W Mongolii 51% mężczyzn i 8% kobiet to alkoholicy. Słabe więzy rodzinne, alkoholizm i przemoc, to najczęstsza przyczyna ucieczek z domów, ale też porzucenia dzieci przez rodziców. Na ulicy przetrwać jest bardzo trudno. Zima trwa bardzo długo i jest sroga(-25 do -45). Dzieci zbierają wszystko, co jest na śmietnikach, albo kradną. Cierpią z powodu chorób z niedożywienia i braku opieki medycznej. Szacuje się, że 43% dzieci jada jeden posiłek dziennie, ma tylko jedno ubranie i nie uczęszcza do żadnej szkoły. W samym Ułan Bator jest obecnie, w zależności od źródła, od 4 do ponad 5 tysięcy „dzieci ulicy”. Proporcjonalnie, podobna sytuacja jest w stolicy Tuwy, mieście Kyzył.

http://szokblog.pl/Dzieci-ulicy-w-Mongolii.-Sierociniec-./Blog/1345224637729

Rządowe działania na rzecz tych dzieci są bardzo ograniczone i wsparcie pozarządowe bywa często dla nich jedyną szansą.

Od 2001 roku w Mongolii działają polscy Salezjanie, którzy prowadzą oratorium w Darhan, 75-tysięcznym mieście, oddalonym o 190 km na północ od Ułan Bator i przytułek dla sierot Savio Children´s Home, położony w dzielnicy Amgalan na przedmieściach blisko półtora milionowego Ułan Bator. W 2014 roku dzięki wsparciu aktorki I. Odonczimeg i firmy Mobicom otwarto nową szkołę dla bezdomnych dzieci przy składowisku śmieci Ulaanczuluut. Szkoła ma zapewnić dostęp do edukacji dla bezdomnych dzieci, które dorastają w trudnych warunkach i cierpią z powodu ubóstwa.

http://www.polska-azja.pl/mongolia-nowa-szkola-dla-bezdomnych-dzieci-w-ulaanczuluut/

Chcemy wesprzeć te ośrodki przywożąc przybory szkolne: ołówki, kredki, długopisy, temperówki, gumki itp., oraz w miarę możliwości trochę odzieży i obuwia oraz różnego rodzaju upominki i słodycze.

Poza ośrodkami miejskimi i w Tuwie i w Mongolii dzieci żyją w trudnych warunkach koczowniczych. Wiele spośród nich nie miało jeszcze styczności z cywilizacją poza tym, co stanowi wyposażenie jurt. Dla nich spotkanie z podróżnym i otrzymanie słodyczy czy podarków, to jakby spotkanie kogoś z innego świata. Te spotykane na rozległych stepach i w śród niedostępnych gór, wręcz zagubione w przestrzeni są również warte naszej pomocy. 

Wyprawa będzie trwała półtora miesiąca i łącznie przejedziemy ponad 20 tysięcy kilometrów. Mamy już w pełni wyposażony i przygotowany samochód.

Nasze potrzeby to: zebrać środki na zakup odpowiedniej ilości artykułów szkolnych i sportowych oraz drobnych upominków do rozdawania i wyposażenia sierocińców.

Jeżeli możesz nas wesprzeć w realizacji tego projektu, to doskonale, bo każda złotówka przybliża nas do realizacji celu. Jeśli masz pytania, to zapraszam do kontaktu na FB lub telefonicznie.

W przypadku wpłat od firm, oferujemy powierzchnię reklamową na naszym aucie, informację o sponsorach na blogu wyprawy i w social mediach oraz wszystko to, na co się umówimy indywidualnie.

Po powrocie będziemy organizować spotkania, na których opowiemy o tym jak zrealizowaliśmy nasz projekt.

Zapraszam do kontaktu :) 

Paweł Włazewicz, +48 501 042 071


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anna K. - awatar

  Anna K.

  09.12.2018
  09.12.2018

  Powodzenia w projekcie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.05.2017
  16.05.2017

  Powodzenia :)

1 436 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Paweł Włazewicz - awatar

Paweł Włazewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 17

Monica - awatar
Monica
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anna K. - awatar
Anna K.
220
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
290
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
EwaH - awatar
EwaH
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
45
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Katarzyna Kalina - awatar
Katarzyna Kalina
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij