Zbiórka "Dzieciom ulicy"-Azja Centralna - miniaturka zdjęcia

"Dzieciom ulicy"-Azja Centralna

Zbiórka "Dzieciom ulicy"-Azja Centralna - zdjęcie główne

"Dzieciom ulicy"-Azja Centralna

1 436 zł z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Wpłać teraz
 
Paweł Włazewicz - awatar

Paweł Włazewicz

Organizator zbiórki

"Dzieciom ulicy"

Drodzy!

W połowie czerwca wyruszamy na wyprawę do Republiki Tuwy i Mongolii. To już trzecia wyprawa do Azji Centralnej. Tym razem również w sensie dosłownym, bo w stolicy Tuwy, mieście Kyzył, znajduje się geograficzne centrum kontynentu azjatyckiego. Naszym celem są spotkania z szamanami z Tuwy i Ułan Ude oraz eksploracja dzikich rejonów Tuwy i północnej Mongolii.

Jednak najważniejszy cel jest inny.

Z racji mojego pierwszego wykształcenia (resocjalizacja), moich doświadczeń zawodowych i zainteresowań, chcemy zrealizować projekt pomocy dzieciom.  Tak jak poprzednio i tym razem chcemy zadbać o dzieci mieszkające w tych mało dostępnych rejonach a przede wszystkim o dzieci bezdomne.

Sytuacja ekonomiczna i społeczna Republiki Tuwy i Mongolii jest zbliżona. Wynika to między innymi z podobnej historii, kultury i doświadczeń powojennych. Z tą różnicą, że jeszcze kilka lat temu Republika Tuwy była niedostępna dla obcokrajowców. O ile dysponujemy jakimiś danymi na temat dzieci w Mongolii, o tyle na temat bezdomności dzieci w Tuwie nie ma odrębnych danych statystycznych i giną one w ogólnej informacji dotyczącej Rosji.

Niski  poziom życia to problem współczesnej Mongolii i współczesnej Tuwy. W Mongolii 51% mężczyzn i 8% kobiet to alkoholicy. Słabe więzy rodzinne, alkoholizm i przemoc, to najczęstsza przyczyna ucieczek z domów, ale też porzucenia dzieci przez rodziców. Na ulicy przetrwać jest bardzo trudno. Zima trwa bardzo długo i jest sroga(-25 do -45). Dzieci zbierają wszystko, co jest na śmietnikach, albo kradną. Cierpią z powodu chorób z niedożywienia i braku opieki medycznej. Szacuje się, że 43% dzieci jada jeden posiłek dziennie, ma tylko jedno ubranie i nie uczęszcza do żadnej szkoły. W samym Ułan Bator jest obecnie, w zależności od źródła, od 4 do ponad 5 tysięcy „dzieci ulicy”. Proporcjonalnie, podobna sytuacja jest w stolicy Tuwy, mieście Kyzył.

http://szokblog.pl/Dzieci-ulicy-w-Mongolii.-Sierociniec-./Blog/1345224637729

Rządowe działania na rzecz tych dzieci są bardzo ograniczone i wsparcie pozarządowe bywa często dla nich jedyną szansą.

Od 2001 roku w Mongolii działają polscy Salezjanie, którzy prowadzą oratorium w Darhan, 75-tysięcznym mieście, oddalonym o 190 km na północ od Ułan Bator i przytułek dla sierot Savio Children´s Home, położony w dzielnicy Amgalan na przedmieściach blisko półtora milionowego Ułan Bator. W 2014 roku dzięki wsparciu aktorki I. Odonczimeg i firmy Mobicom otwarto nową szkołę dla bezdomnych dzieci przy składowisku śmieci Ulaanczuluut. Szkoła ma zapewnić dostęp do edukacji dla bezdomnych dzieci, które dorastają w trudnych warunkach i cierpią z powodu ubóstwa.

http://www.polska-azja.pl/mongolia-nowa-szkola-dla-bezdomnych-dzieci-w-ulaanczuluut/

Chcemy wesprzeć te ośrodki przywożąc przybory szkolne: ołówki, kredki, długopisy, temperówki, gumki itp., oraz w miarę możliwości trochę odzieży i obuwia oraz różnego rodzaju upominki i słodycze.

Poza ośrodkami miejskimi i w Tuwie i w Mongolii dzieci żyją w trudnych warunkach koczowniczych. Wiele spośród nich nie miało jeszcze styczności z cywilizacją poza tym, co stanowi wyposażenie jurt. Dla nich spotkanie z podróżnym i otrzymanie słodyczy czy podarków, to jakby spotkanie kogoś z innego świata. Te spotykane na rozległych stepach i w śród niedostępnych gór, wręcz zagubione w przestrzeni są również warte naszej pomocy. 

Wyprawa będzie trwała półtora miesiąca i łącznie przejedziemy ponad 20 tysięcy kilometrów. Mamy już w pełni wyposażony i przygotowany samochód.

Nasze potrzeby to: zebrać środki na zakup odpowiedniej ilości artykułów szkolnych i sportowych oraz drobnych upominków do rozdawania i wyposażenia sierocińców.

Jeżeli możesz nas wesprzeć w realizacji tego projektu, to doskonale, bo każda złotówka przybliża nas do realizacji celu. Jeśli masz pytania, to zapraszam do kontaktu na FB lub telefonicznie.

W przypadku wpłat od firm, oferujemy powierzchnię reklamową na naszym aucie, informację o sponsorach na blogu wyprawy i w social mediach oraz wszystko to, na co się umówimy indywidualnie.

Po powrocie będziemy organizować spotkania, na których opowiemy o tym jak zrealizowaliśmy nasz projekt.

Zapraszam do kontaktu :) 

Paweł Włazewicz, +48 501 042 071


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anna K. - awatar

  Anna K.

  09.12.18
  09.12.18

  Powodzenia w projekcie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.05.17
  16.05.17

  Powodzenia :)

1 436 zł z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Wpłać teraz
 
Paweł Włazewicz - awatar

Paweł Włazewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 17

Monica - awatar
Monica
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anna K. - awatar
Anna K.
220
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
290
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
EwaH - awatar
EwaH
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
45
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Katarzyna Kalina - awatar
Katarzyna Kalina
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij