24 lutego 2022 roku wraz z pierwszym wystrzałem Świat zmienił się bezpowrotnie.
Ukraina walczy o naszą wolność, wolność wszystkich europejczyków, a bezbronne dzieci znalazły się w środku okrutnej wojny, krwawej i bezsensownej wojny...
Pomóżmy im dostarczając najbardziej potrzebne rzeczy! (lista poniżej)
W jednej chwili świat ukrainskich dzieci się zawalił... Beztroskie dzieciństwo zostało przerwane wojną.
Roma i Karina siedzą w ciemnej piwnicy, co chwilę słychać strzały z karabinów, ogromne huki spowodowane bombami trzęsą budynkiem, a płaczące dzieci ze strachem pytają co się dzieje...
Julia - ich mama, ze spokojem w głosie i drżącym sercem odpowiada, że tu budują drogi, a te huki spowodowane są zrzutką kamienia.
To teraz ich nowa realność.
Plac zabaw został zamieniony na grę w chowanego w schronie, a wygodne łóżeczka zastąpione twardą podłogą z kartonem wyścielonym kocykiem i ulubioną zabawką z domu. Zajączek i wytarty miś to największe skarby ze starego życia jakie im zostały. Nawet kiedy wszyscy są pełni wiary i nadziei, że przeszłe życie wróci, my już wiemy, że ono nigdy nie będzie takie samo.
Ciemna piwnica pozbawiona światła dziennego, odrapane ściany, wiszące kable, brak wody i jedzenia, pajęczyny, ścisk, płaczące dzieci, szczekające psy - to luksus w porównaniu z uczuciem strachu czy uda się przeżyć dzisiejszy dzień i noc, czy bomba nie trafi w nasz budynek pochłaniając kolejne jej ofiary…? Musimy być na to gotowi.
To Kijowska codzienność.
Akcję po stronie polskiej prowadzi Alla Osadcha, jedna z założycieli fundacji „Twoje Wsparcie” («Твоя Опора») http://tvoya-opora.org/about
Alla też ma już swoją historię tej wojny – dopiero parę dni temu przybyła do Polski z 4-letnim dzieckiem na rękach i plecakiem, uciekając przed najeźdźcami. Takich historii są już tysiące. Dni w drodze, ostrzały, łzy, błaganie konduktora na kolanach, aby wpuścił ich do pociągu i uratował im życie.
Fundacja przez lata opiekowała się dziećmi z wrodzonymi wadami serca. Jej Pracownicy od pierwszego wybuchu wiedzieli, że nie ma tu miejsca na strach i trzeba działać. Wsparcie dzieci, najbardziej potrzebujących, to jest misja - dzisiaj ważniejsza od czegokolwiek innego na Świecie.
Sprawa jest pilna, dzieciom Kijowa i okolic brakuje dosłownie wszystkiego, a mianowicie:
-pampersów
-pieluszek jednorazowych i środków higieny
-panadolu i nurofenu
-leków specjalistycznych
-mleka modyfikowanego dla dzieci w wieku do 1 roku życia
-kołder, poduszek, materaców
-jedzenia dla dzieci do 2 lat (typu Gerber)
-puree w puszkach, gotowe płatki zbożowe, herbatniki
-jednorazowe łyżki i kubki
-generatory ciepła
-noktowizory
Znaleźliśmy już bohaterów, którzy zawiozą dary do okrążonego Kijowa.
Każdy z nas może pokazać swoją solidarność z Ukrainą.
Pomóżmy kijowskim dzieciom. Każda, nawet najmniejsza pomoc jest na wagę zdrowia i życia.
Koordynator po stronie Polski:
Alla Osadcza +48 881 646 751
Miejsca zbiórek:
Kraków – w trakcie organizacji, szczegóły wkrótce
Gliwice, ul. Wiejska, 30 (od 8:00 do 21:00)
Zabrze, ul. Wolnośći, 262 5 piętro p. 501 (od 8:00 do 21:00)
Jeśli możesz pomóc, a nie ma miejsc zbiórki w Twojej okolicy, skontaktuj się z nami, wspólnie możemy więcej!
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: