Zbiórka Walczymy o życie Tygryska - miniaturka zdjęcia

Walczymy o życie Tygryska

Zbiórka Walczymy o życie Tygryska - zdjęcie główne

Walczymy o życie Tygryska

10 580 zł z 16 000 zł (Cel)
Wpłaciły 363 osoby
Wpłać teraz
 
Aleksandra Giedrowicz - awatar

Aleksandra Giedrowicz

Organizator zbiórki

*Please scroll down for english.*

Tygrysek to młody kotek, który na początku maja skończył rok. Wtedy też zaczęła się jego choroba. Pierwszym objawem była nawracająca gorączka. Przez kolejne 3 tygodnie szukaliśmy przyczyny, otrzymywał zastrzyki, kroplówki, robiliśmy masę badań, testy na obecność różnych pasożytów, prześwietlenia. Nic nie dawało jednoznacznej odpowiedzi. Przez moment jego stan nawet jakby się poprawił. Jednak w dzień umówionej wizyty, wysoka gorączka znów powróciła... Ponowne badanie USG potwierdziło nasze obawy – w jamie brzusznej pojawił się charakterystyczny płyn, żółty, lepki. Teraz wszystko wskazywało na zakaźne zapalenie otrzewnej (FIP).

FIP jest jedną z najgorszych chorób, jakie mogą dotknąć koty. Nieuleczalna, śmiertelna, wykańcza organizm w bardzo krótkim czasie. Do niedawna jedynym wyjściem była eutanazja. Jednak dopiero od 2019 roku coraz więcej osób podejmuje się leczenia, możliwość terapii i skuteczność została nagłośniona. A FIP? W końcu przestał być wyrokiem śmierci. Istnieje bardzo skuteczna terapia lekiem o nazwie GS, która daje nadzieję na przywrócenie pełnej sprawności.

Od 27 maja walczymy o życie Tygryska, to wtedy zdiagnozowano u niego postać wysiękową choroby. Jednak bardzo szybko okazało się, że wróg jest jeszcze groźniejszy – Tygrys ma neurologiczną formę FIP, ma problemy z poruszaniem się, musimy wciąż go dogrzewać, gdyż nie jest w stanie sam utrzymać prawidłowej temperatury ciała, pokarm przyjmuje jedynie strzykawką, a musi jeść dużo, aby nie stracił resztek sił, niezbędnych do walki z chorobą. Jedynym rozwiązaniem jest długotrwała, 12-tygodniowa kuracja, polegająca na codziennym podawaniu zastrzyków o tej samej godzinie. Tylko to jest w stanie uratować jego życie.

Niestety, walka z FIP, mimo że w końcu możliwa, jest wyjątkowo kosztowna. Największy koszt leczenia stanowi zakup leku. Ilość dobiera się do masy ciała kotka, a Tygrysek nie należy już do najmniejszych. Ponadto, sprawę bardzo skomplikował fakt, że w jego przypadku wystąpiła neurologiczna postać choroby, co sprawia, że potrzebuje podwójnej dawki, aby lek mógł przebić barierę „krew – mózg”, co równa się podwojeniu kosztów leczenia. Jedna buteleczka leku, który musi przyjmować, kosztuje około 500 zł i przy jego wadze starcza na dwa dni...

Jesteśmy na etapie, w którym możemy iść tylko do przodu, kontynuować leczenie, mimo jego wysokich kosztów. Niemożliwym jest wycenienie życia ukochanego zwierzaka, członka rodziny. Przy tak ogromnych kosztach leczenia, każda pomoc staje się dla nas wyjątkowo cenna, bo przybliża nas do upragnionego celu – chwili, kiedy Tygrysek będzie wolny od FIP raz na zawsze.

***

Nasza historia zaczęła się w maju zeszłego roku, kiedy okazało się, że przy naszym domu okociła się obca kotka. Może ktoś się pozbył „problemu”, nigdy się nie dowiemy, ale kotka na bezdomną nie wyglądała... Tak spadła na nas nagle odpowiedzialność za kocią rodzinkę – kotkę i jej 3 maluchy, które jeszcze nie otworzyły oczu. Zaczęliśmy zastanawiać się co zrobić. Oddanie zwierząt do schroniska byłoby jedną z najgorszych opcji – byłoby to zwykłe zamiecenie problemu pod dywan. Postanowiliśmy, że zwierzaki zostaną u nas. Kotkę w odpowiednim momencie poddaliśmy zabiegowi kastracji, natomiast dla trzech kocurków chcieliśmy znaleźć w przyszłości odpowiednie, kochające domy. Jednak, jak to w życiu bywa, nie do końca poszło tak jak planowaliśmy. Odchowywanie kociaków, patrzenie jak rosną, jak nam ufają, jak czują się tu bezpiecznie, spowodowało, że postanowiliśmy zatrzymać wszystkie kotki u siebie. Może i było to trochę szalone, ale dlaczego nie mielibyśmy nie znaleźć dla nich miejsca?  Niejednokrotnie od znajomych  słyszeliśmy opinie, że nie mogły trafić lepiej. I tak staliśmy się rodziną dla Migotka, Misia i Tygryska. Każdy inny, każdy z innym charakterem, ale każdy wesoły i bystry . Były to najukochańsze kociaki, wszędzie było ich pełno. Miały kochający dom, pełne miski, opiekę. Do tego momentu historia wydawałaby się szczęśliwa. Ale niestety taka nie jest...

Najpierw nagle odszedł Misiaczek, miał pół roku. Zostali nam tylko dwaj bracia. Nigdy nie spodziewalibyśmy się, że kilka miesięcy później będzie jeszcze gorzej. Migotek ciężko zachorował i mimo zaciętej walki o jego życie, po tygodniu ten najweselszy jakiego znaliśmy, mały kotek odszedł już na zawsze. Przegraliśmy walkę. Nie dożył nawet roku. W takich chwilach myśli się, że już gorzej być nie może. Został już tylko Tygrysek. Ostatni z braci. Tydzień po odejściu Migotka, pojawiła się u niego gorączka. Na początku wyglądało niegroźnie - po prostu jakaś infekcja, jednak to co działo się w ostatnim czasie, kazało nam potraktować ten stan bardzo poważnie. Niestety, nie myliliśmy się. 

W imieniu Tygryska, prosimy o pomoc  w walce o życie – każda, nawet najmniejsza kwota, będzie dla nas dużym wsparciem. Dziękujemy!

*Tiger is a young kitten, who just turned one in May. That's when his illness started.
FIP is one of the most dangerous diseases a cat can ever face. In 2019 however, more and more people are trying the treatment and therapy programs. It is now become a possibility to cure it, and FIP is no longer a death sentence. There is a very successful therapy, with a drug called GS - an anti viral drug that has cured many cats of FIP in medical trials.
The only solution to save him is a 12 week long treatment, which consists of injections, given every single day at the same time of the day. That's the only thing that can now save his life.
Unfortunately, to treat FIP, even though finally possible, is very costly, with the most expensive part being the drug itself. One bottle of the drug costs approximately £100 (500 PLN), and with Tiger's weight, will last him two days...
Please help Tiger fight for his life- any amount, even the smallest, will be extremely helpful.
Thank you!*

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Aleksandra Giedrowicz - awatar

  Aleksandra Giedrowicz

  02.07.20
  02.07.20

  34/84 💉 Tygrysek dostał dzisiaj kolejny zastrzyk, przed nami jeszcze 50, za nami już około 1/3 leczenia. 🙂 Mamy za sobą także pierwsze szczegółowe badania w trakcie terapii (pełna morfologia, biochemia i elektroforeza) i chciałabym wszystkim wspierającym leczenie Tygryska powiedzieć, że wyniki są bardzo dobre! ❤️ Był w stanie agonii, a teraz jak na kota z FIP, wygląda jak zupełnie zdrowy kotek. Lek naprawdę działa. Musimy przejść przez cały okres leczenia, jutro dostaniemy nową partię leku. ☺️ Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają! Jeszcze wiele przed nami, ale dzięki każdej kolejnej wpłacie możemy opłacać następne butelki leku. Jeszcze niecałe dwa miesiące codziennych zastrzyków i mam nadzieję, że pożegnamy FIP już na zawsze! 😼 Trzymajcie kciuki.

  Zdjęcie aktualności 51 954

Komentarze


 • MagdaLena - awatar

  MagdaLena

  04.07.20
  04.07.20

  Zdrowia dla Tygryska ❤️

  • Aleksandra Giedrowicz - awatar

   Aleksandra Giedrowicz - Organizator zbiórki

   04.07.20
   04.07.20

   Dziękujemy! ❤️❤️❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.07.20
  03.07.20

  Tylko tak dalej, walcz Tygrysku

  • Aleksandra Giedrowicz - awatar

   Aleksandra Giedrowicz - Organizator zbiórki

   03.07.20
   03.07.20

   Dziękujemy! 💕 Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej. 🙂

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.07.20
  02.07.20

  Trzymam kciuki, musi się udać 😘😘😘

  • Aleksandra Giedrowicz - awatar

   Aleksandra Giedrowicz - Organizator zbiórki

   03.07.20
   03.07.20

   Dziękujemy! 💗 Musi ☺️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.07.20
  02.07.20

  Trzymam za was z całego serca kciuki, wysyłam dużo miłości i wsparcia. Doskonale wiem co czujecie, mój ukochany kotek niestety odszedł na FIP, było już za późno. Jesteście wspaniałymi ludźmi.

  • Aleksandra Giedrowicz - awatar

   Aleksandra Giedrowicz - Organizator zbiórki

   03.07.20
   03.07.20

   Dziękujemy Pani za te ciepłe słowa! ❤️ Brat Tygryska również przegrał z chorobą, bardzo szybko... Tygrysek jest silny, musi się udać.

 • Hanna Wolf - awatar

  Hanna Wolf

  01.07.20
  01.07.20

  Tygrysku, będzie dobrze, wyzdrowiejesz!

  • Aleksandra Giedrowicz - awatar

   Aleksandra Giedrowicz - Organizator zbiórki

   03.07.20
   03.07.20

   Dziękujemy! ❤️

10 580 zł z 16 000 zł (Cel)
Wpłaciły 363 osoby
Wpłać teraz
 
Aleksandra Giedrowicz - awatar

Aleksandra Giedrowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 363

Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Piotr Pawłowski - awatar
Piotr Pawłowski
20
Natalia - awatar
Natalia
50
MagdaLena - awatar
MagdaLena
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Wiola Pompa - awatar
Wiola Pompa
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Regina Dobosz - awatar
Regina Dobosz
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij