Zbiórka Pomoc dla Tymonka - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla Tymonka

Zbiórka Pomoc dla Tymonka - zdjęcie główne

Pomoc dla Tymonka

41 zł z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Karolina Socha - awatar

Karolina Socha

Organizator zbiórki

W dniu 8 stycznia przyszedł na świat nasz synek Tymon.  Ma dopiero 9 miesięcy a przeszedł już wiecej niż niejeden dorosły.... Po urodzeniu  lekarze nie mieli dla nas dobrych wiadomości. Tymek urodził się z bardzo rzadką wadą wrodzoną - atrezją przełyku z przetoką przełykowo-tchawiczą. Niedrożny przełyk uniemożliwiał połykanie śliny co groziło zakrztuszeniem i śmiercią z powodu niewydoloności oddechowej. Potrzebna była pilna operacja. 10 stycznia Tymek przeszedł 7 godziną operację naprawczą w SPDSK w Warszawie. Po prawie 2 tygodniowym pobycie na oddziale intensywnej terapii, po odłączeniu od  respiratora zaczął samodzielnie oddychać i  został przeniesiony na odział chirurgii dziecięcej gdzie spędził łącznie 17 tygodni. Niestety los nie był dla nas łaskawy. Przełyk wciąz się zwężał i konieczna była seria zabiegów rozszerzania w znieczuleniu ogólnym. Do 8 miesiąca zycia przeszedł tych zabiegów kilkanaście i wciąż rezutaty nie są zadawalające, dlatego ciągle istnieje realne zagrożenia życia jeśli dojdzie do zrośnięcia przełyku :(


Po wyjściu ze szpitala Tymek urodził sie na nowo. W koncu mógł się swobodnie poruszać bez miliona kabelków i spędzac czas jak rówieśnicy. 

Przez to, że synek urodził się z tą wadą ma problemy z przyjmowaniem pokarmów. Przez pierwsze 5 miesięcy życia kormiany był przez sonde żołądkową. W chwili obecnej radzi sobie z piciem mleka z butelki ale nie przyjmuje posiłków stałych.  Przy każdym karmieniu towarzyszy nam stres, że sie zakrztusi lub pokarm utknie w przełyku.  Koszta zakupu specjalistycnych suplementów diety są bardzo wysokie. 

Liczne zabiegi spowodowały, że Tymon nie ma drożnych dojść żylnych, przez co musiał mieć trale założony cewnik Broviac, przez który możliwe było podawanie leków.  Tymek ma również wiotkość krtani, podśluzówkowy rozczep podniebienia, refluks  oraz niedosłuch spowodowany wysiękowym zapaleniem ucha środkowego.  Niestety  nie rozwija się tak jak jego rówieśnicy, wymaga intensywnej rehabilitacji i opieki wielu specjalistów. 

Mimo wszystko nie poddajemy się i staramy się, żeby na jego twarzy jak najczęsciej gościł uśmiech.

Ciągle jeżdzimy do różnych specjalistów jednak chcielibyśmy podjąc się leczenia Tymka w bardziej efektywny i kompleksowy sposób niż ten, do którego mamy dostep w ramach NFZ. Koszty leczenia niepełenosprawnego dziecka są bardzo wysokie. Konieczna jest terapia karmienia, by Tymek mógł prawidłowo przybierać na wadze i się rozwijać. Opieka logopedyczna, by pomimo niedosłuchu rozwijał aparta mowy. Bedziemy wdzięczni za każdą przekazną złotowkę na rzecz naszego Tymonka <3 

Tymek jest również podopiecznym fundacji Avalon-Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym. Tymon Piotrowski 9924. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Wioletta Buturla - awatar

    Wioletta Buturla

    21.03.19
    21.03.19

    Zdrówka 😀

41 zł z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Karolina Socha - awatar

Karolina Socha

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Wioletta Buturla - awatar
Wioletta Buturla
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij