Remont zabytkowych organów

387 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Artur Bychowski - awatar

Artur Bychowski

Organizator zbiórki

Wiele zabytków stanowiących o naszych korzeniach niszczeje - niszczeje, ponieważ czas odciska na nich swoje piętno. W moim mieście - najważniejszym mieście w tym kraju, obok stolicy, bo czyż nie jest ważnym miasto, wymieniane w praktycznie każdym wydaniu Dziennika, Wiadomości i Faktów etc? A zatem w... Suwałkach stoi sobie niezauważany nawet przez większość mieszkańców kościół, a w kościele tym odbywają się regularne coniedzielne nabożeństwa luterańskie. Czasami odbywa się koncert muzyki zaliczanej do "poważnej". Swego czasu odbywały się tu nawet letnie koncerty organowe i tu trafiamy do sedna - organy zainstalowane w kościele okres swej świetności mają już dawno za sobą - mają 165 lat. Jak na instrument nie jest to może zbyt dużo czasu, jednakże w tym czasie przez Suwalszczyznę przetoczyły się powstania, wojny światowe, przemiany ustrojowe... Tak czy inaczej, jest to zabytek i jako taki zasługuje na szacunek i renowację aby mógł służyć następnym pokoleniom. Parafia, w której kościele znajdują się organy liczy około 100 osób rozproszonych na obszarze pięciu powiatów, a zatem samym jest im trudno partycypować w kosztach renowacji, jakby nie było dobra narodowego.

20 kwietnia 2017 został zawiązany "Społeczny Komitet Zbiórki Publicznej na rzecz remontu zabytkowych organów Stanisława Dłużewskiego w kościele Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Suwałkach" - mam zaszczyt pełnić w tym komitecie funkcję osoby uprawnionej do reprezentowania organizatora zbiórki. Nasza zbiórka została zgłoszona i zarejestrowana w Ministerstwie Cyfryzacji, a co za tym idzie zostaliśmy jako Komitet zobowiązani nie tylko moralne, ale też prawnie do sumiennego pozyskiwania środków, jak też ich rozliczenia...

7 maja 2017 odbył się inauguracyjny koncert, na którym zagrał WITEK MUZYK ULICY. Zebraliśmy blisko 3000 zł

25 czerwca 2017  będziemy gościć grupę Swiernalis, której trzon stanowi pochodzący z Suwałk wokalista, zespół wygrał niedawno Opolskie Eliminacje do Debiutów 2017, wystąpi więc w konkursie „Debiuty” podczas 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W Suwałkach usłyszymy go w kościele ewangelicko-augsburskim. To kolejny, po Witku Muzyku Ulicy, artysta zaproszony do akcji „Zbieramy na organy”. Artyści zdecydowali się wystąpić charytatywnie, wspierając tym samym naszą akcję...


Możemy zbierać środki od dnia 1 maja 2017.

Numer zbiórki 2017/1782/KS

Oficjalna strona zbiórki: www.zbieramynaorgany.pl


Teledysk powstał podczas pobytu Witka i Dominiki na Suwalszczyźnie w dniach 6-7 maja 2017.
7 maja odbył się inauguracyjny koncert promujący zbiórkę funduszy na remont zabytkowych organów.

 Szczegółowe informacje znajdziesz na http://www.zbieramynaorgany.pl.

Teledysk powstał zupełnie bezpłatnie, a jego producent wniósł go jako swój wkład do zbiórki, tak więc jeżeli Ci się podoba, proszę o dokonanie dowolnej wpłaty za pośrednictwem tego serwisu.


25 czerwca 2017 r. odbył się drugi koncert w ramach naszej akcji, wystąpił SWIERNALIS. Była MOC, artyści dali przepiękny koncert, kogo na nim zabrakło - może żałować... 


 

Prosimy o udostępnianie informacji o zbiórce oraz teledysku wśród znajomych. 

Dziękujemy za wsparcie.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.05.2017
  14.05.2017

  Warto wspierać polską kulturę muzyczną

  • Artur Bychowski - awatar

   Artur Bychowski - Organizator zbiórki

   19.05.2017
   19.05.2017

   Bardzo dziękuję za wpłatę, przybliża na s ona do celu...

 • Stanisław Tylenda - awatar

  Stanisław Tylenda

  10.05.2017
  10.05.2017

  Szczytny cel!!! Warto wspomóc, wszak zabytki to nasze wspólne dobro, a organy do tego jeszcze pięknie brzmią. Ja już swoją cegiełkę dołożyłem..., teraz kolej na CIEBIE :-)

  • Artur Bychowski - awatar

   Artur Bychowski - Organizator zbiórki

   12.05.2017
   12.05.2017

   Dzięki serdeczne za wpłatę, jest to pierwsza wpłata w tym serwisie, dlatego na najbliższym naszym koncercie będzie specjalnie wyróżniona... Zapraszam... już 25 czerwca...

387 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Artur Bychowski - awatar

Artur Bychowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Ryszard Jurkiewicz - awatar
Ryszard Jurkiewicz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Stanisław Tylenda - awatar
Stanisław Tylenda
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij