Zbiórka Remont zabytkowych organów - miniaturka zdjęcia

Remont zabytkowych organów

Remont zabytkowych organów

387 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać teraz
 
Artur Bychowski - awatar

Artur Bychowski

Organizator zbiórki

Wiele zabytków stanowiących o naszych korzeniach niszczeje - niszczeje, ponieważ czas odciska na nich swoje piętno. W moim mieście - najważniejszym mieście w tym kraju, obok stolicy, bo czyż nie jest ważnym miasto, wymieniane w praktycznie każdym wydaniu Dziennika, Wiadomości i Faktów etc? A zatem w... Suwałkach stoi sobie niezauważany nawet przez większość mieszkańców kościół, a w kościele tym odbywają się regularne coniedzielne nabożeństwa luterańskie. Czasami odbywa się koncert muzyki zaliczanej do "poważnej". Swego czasu odbywały się tu nawet letnie koncerty organowe i tu trafiamy do sedna - organy zainstalowane w kościele okres swej świetności mają już dawno za sobą - mają 165 lat. Jak na instrument nie jest to może zbyt dużo czasu, jednakże w tym czasie przez Suwalszczyznę przetoczyły się powstania, wojny światowe, przemiany ustrojowe... Tak czy inaczej, jest to zabytek i jako taki zasługuje na szacunek i renowację aby mógł służyć następnym pokoleniom. Parafia, w której kościele znajdują się organy liczy około 100 osób rozproszonych na obszarze pięciu powiatów, a zatem samym jest im trudno partycypować w kosztach renowacji, jakby nie było dobra narodowego.

20 kwietnia 2017 został zawiązany "Społeczny Komitet Zbiórki Publicznej na rzecz remontu zabytkowych organów Stanisława Dłużewskiego w kościele Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Suwałkach" - mam zaszczyt pełnić w tym komitecie funkcję osoby uprawnionej do reprezentowania organizatora zbiórki. Nasza zbiórka została zgłoszona i zarejestrowana w Ministerstwie Cyfryzacji, a co za tym idzie zostaliśmy jako Komitet zobowiązani nie tylko moralne, ale też prawnie do sumiennego pozyskiwania środków, jak też ich rozliczenia...

7 maja 2017 odbył się inauguracyjny koncert, na którym zagrał WITEK MUZYK ULICY. Zebraliśmy blisko 3000 zł

25 czerwca 2017  będziemy gościć grupę Swiernalis, której trzon stanowi pochodzący z Suwałk wokalista, zespół wygrał niedawno Opolskie Eliminacje do Debiutów 2017, wystąpi więc w konkursie „Debiuty” podczas 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W Suwałkach usłyszymy go w kościele ewangelicko-augsburskim. To kolejny, po Witku Muzyku Ulicy, artysta zaproszony do akcji „Zbieramy na organy”. Artyści zdecydowali się wystąpić charytatywnie, wspierając tym samym naszą akcję...


Możemy zbierać środki od dnia 1 maja 2017.

Numer zbiórki 2017/1782/KS

Oficjalna strona zbiórki: www.zbieramynaorgany.pl


Teledysk powstał podczas pobytu Witka i Dominiki na Suwalszczyźnie w dniach 6-7 maja 2017.
7 maja odbył się inauguracyjny koncert promujący zbiórkę funduszy na remont zabytkowych organów.

 Szczegółowe informacje znajdziesz na http://www.zbieramynaorgany.pl.

Teledysk powstał zupełnie bezpłatnie, a jego producent wniósł go jako swój wkład do zbiórki, tak więc jeżeli Ci się podoba, proszę o dokonanie dowolnej wpłaty za pośrednictwem tego serwisu.


25 czerwca 2017 r. odbył się drugi koncert w ramach naszej akcji, wystąpił SWIERNALIS. Była MOC, artyści dali przepiękny koncert, kogo na nim zabrakło - może żałować... 


 

Prosimy o udostępnianie informacji o zbiórce oraz teledysku wśród znajomych. 

Dziękujemy za wsparcie.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.05.17
  14.05.17

  Warto wspierać polską kulturę muzyczną

  • Artur Bychowski - awatar

   Artur Bychowski - Organizator zbiórki

   19.05.17
   19.05.17

   Bardzo dziękuję za wpłatę, przybliża na s ona do celu...

 • Stanisław Tylenda - awatar

  Stanisław Tylenda

  10.05.17
  10.05.17

  Szczytny cel!!! Warto wspomóc, wszak zabytki to nasze wspólne dobro, a organy do tego jeszcze pięknie brzmią. Ja już swoją cegiełkę dołożyłem..., teraz kolej na CIEBIE :-)

  • Artur Bychowski - awatar

   Artur Bychowski - Organizator zbiórki

   12.05.17
   12.05.17

   Dzięki serdeczne za wpłatę, jest to pierwsza wpłata w tym serwisie, dlatego na najbliższym naszym koncercie będzie specjalnie wyróżniona... Zapraszam... już 25 czerwca...

387 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać teraz
 
Artur Bychowski - awatar

Artur Bychowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Ryszard Jurkiewicz - awatar
Ryszard Jurkiewicz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Stanisław Tylenda - awatar
Stanisław Tylenda
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij