Remont zabytkowych organów

387 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Artur Bychowski - awatar

Artur Bychowski

Organizator zbiórki

Wiele zabytków stanowiących o naszych korzeniach niszczeje - niszczeje, ponieważ czas odciska na nich swoje piętno. W moim mieście - najważniejszym mieście w tym kraju, obok stolicy, bo czyż nie jest ważnym miasto, wymieniane w praktycznie każdym wydaniu Dziennika, Wiadomości i Faktów etc? A zatem w... Suwałkach stoi sobie niezauważany nawet przez większość mieszkańców kościół, a w kościele tym odbywają się regularne coniedzielne nabożeństwa luterańskie. Czasami odbywa się koncert muzyki zaliczanej do "poważnej". Swego czasu odbywały się tu nawet letnie koncerty organowe i tu trafiamy do sedna - organy zainstalowane w kościele okres swej świetności mają już dawno za sobą - mają 165 lat. Jak na instrument nie jest to może zbyt dużo czasu, jednakże w tym czasie przez Suwalszczyznę przetoczyły się powstania, wojny światowe, przemiany ustrojowe... Tak czy inaczej, jest to zabytek i jako taki zasługuje na szacunek i renowację aby mógł służyć następnym pokoleniom. Parafia, w której kościele znajdują się organy liczy około 100 osób rozproszonych na obszarze pięciu powiatów, a zatem samym jest im trudno partycypować w kosztach renowacji, jakby nie było dobra narodowego.

20 kwietnia 2017 został zawiązany "Społeczny Komitet Zbiórki Publicznej na rzecz remontu zabytkowych organów Stanisława Dłużewskiego w kościele Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Suwałkach" - mam zaszczyt pełnić w tym komitecie funkcję osoby uprawnionej do reprezentowania organizatora zbiórki. Nasza zbiórka została zgłoszona i zarejestrowana w Ministerstwie Cyfryzacji, a co za tym idzie zostaliśmy jako Komitet zobowiązani nie tylko moralne, ale też prawnie do sumiennego pozyskiwania środków, jak też ich rozliczenia...

7 maja 2017 odbył się inauguracyjny koncert, na którym zagrał WITEK MUZYK ULICY. Zebraliśmy blisko 3000 zł

25 czerwca 2017  będziemy gościć grupę Swiernalis, której trzon stanowi pochodzący z Suwałk wokalista, zespół wygrał niedawno Opolskie Eliminacje do Debiutów 2017, wystąpi więc w konkursie „Debiuty” podczas 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W Suwałkach usłyszymy go w kościele ewangelicko-augsburskim. To kolejny, po Witku Muzyku Ulicy, artysta zaproszony do akcji „Zbieramy na organy”. Artyści zdecydowali się wystąpić charytatywnie, wspierając tym samym naszą akcję...


Możemy zbierać środki od dnia 1 maja 2017.

Numer zbiórki 2017/1782/KS

Oficjalna strona zbiórki: www.zbieramynaorgany.pl


Teledysk powstał podczas pobytu Witka i Dominiki na Suwalszczyźnie w dniach 6-7 maja 2017.
7 maja odbył się inauguracyjny koncert promujący zbiórkę funduszy na remont zabytkowych organów.

 Szczegółowe informacje znajdziesz na http://www.zbieramynaorgany.pl.

Teledysk powstał zupełnie bezpłatnie, a jego producent wniósł go jako swój wkład do zbiórki, tak więc jeżeli Ci się podoba, proszę o dokonanie dowolnej wpłaty za pośrednictwem tego serwisu.


25 czerwca 2017 r. odbył się drugi koncert w ramach naszej akcji, wystąpił SWIERNALIS. Była MOC, artyści dali przepiękny koncert, kogo na nim zabrakło - może żałować... 


 

Prosimy o udostępnianie informacji o zbiórce oraz teledysku wśród znajomych. 

Dziękujemy za wsparcie.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.05.2017
  14.05.2017

  Warto wspierać polską kulturę muzyczną

  • Artur Bychowski - awatar

   Artur Bychowski - Organizator zbiórki

   19.05.2017
   19.05.2017

   Bardzo dziękuję za wpłatę, przybliża na s ona do celu...

 • Stanisław Tylenda - awatar

  Stanisław Tylenda

  10.05.2017
  10.05.2017

  Szczytny cel!!! Warto wspomóc, wszak zabytki to nasze wspólne dobro, a organy do tego jeszcze pięknie brzmią. Ja już swoją cegiełkę dołożyłem..., teraz kolej na CIEBIE :-)

  • Artur Bychowski - awatar

   Artur Bychowski - Organizator zbiórki

   12.05.2017
   12.05.2017

   Dzięki serdeczne za wpłatę, jest to pierwsza wpłata w tym serwisie, dlatego na najbliższym naszym koncercie będzie specjalnie wyróżniona... Zapraszam... już 25 czerwca...

387 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Artur Bychowski - awatar

Artur Bychowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Ryszard Jurkiewicz - awatar
Ryszard Jurkiewicz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Stanisław Tylenda - awatar
Stanisław Tylenda
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij