Zbiórka Integracja uchodźców z Łukowa - miniaturka zdjęcia

Integracja uchodźców z Łukowa

Wspólny Stół - awatar

Wspólny Stół

Organizator zbiórki

Jesteśmy nieformalną grupą ludzi, którzy są przekonani, że integracja uchodźców i imigrantów mieszkających w naszym kraju, jest działaniem nie tyle potrzebnym, co wręcz koniecznym dla obu stron. Jako grupa "Tak Dla Uchodźców" oraz "Wspólny Stół" od ponad 4 lat podejmujemy działania na rzecz znoszenia niepotrzebnych barier, które utrudniają wzajemne rozumienie różnych kultur. Jednym z przejawów naszej aktywności jest organizowanie spotkań integracyjnych w których uczestniczą uchodźcy, imigranci i mieszkańcy Warszawy. Ta wzajemna integracja odbywa się poprzez wspólne gotowanie i spożywanie posiłków. Uważamy, że wspólna aktywność w tym zakresie, pomaga w znoszeniu nieufności i tworzy platformę do porozumienia w kwestiach tak podstawowych, dzięki czemu ludzie o różnych doświadczeniach mogą się lepiej poznać oraz zrozumieć.
W ostatnim roku zorganizowaliśmy cykl spotkań integracyjnych pod hasłem śniadań wielokulturowych. Do Centrum Wielokulturowego w Warszawie zaprosiliśmy przebywających w naszym mieście obcokrajowców oraz mieszkańców Warszawskiej Pragi. Wspólnie opowiadaliśmy o kulturze i zwyczajach kulinarnych Bliskiego Wschodu, Afryki Wschodniej oraz Indii. Zorganizowaliśmy też wigilię wielokulturową na której rozmawialiśmy wspólnie o imigranckich korzeniach naszych zwyczajów wigilijnych. Wstęp na wszystkie spotkania oraz ugotowane potrawy dostępne były dla każdego, całkowicie bezpłatnie.

Tym razem pragniemy zorganizować spotkanie integracyjne z udziałem uchodźczyń z Kaukazu, które na co dzień przebywają w ośrodku dla uchodźców w Łukowie. Naszym marzeniem jest opłacenie im przyjazdu do Warszawy, zakwaterowania i zorganizowanie wspólnego gotowania z mieszkańcami. Podczas spotkania uchodźczynie mogłyby opowiedzieć o swoich zwyczajach, kuchni Kaukazu i oczywiście poczęstować wszystkich ugotowanymi potrawami.

Nasz pomysł pozwala nie tylko spotkać się mieszkańcom Warszawy z kulturą i kuchnią Kaukazu, darmowe kosztowanie potraw przygotowanych przez uchodźczynie, ale też jest sposobem na umożliwienie uchodźcom wyjście z ośrodka i dzięki temu integracje z polskim społeczeństwem. Uważamy, że pobyt w ośrodku nie jest właściwą metodą na zintegrowanie uchodźców, a każda okazja na wyjazd i poznanie naszego kraju i ludzi, zasługuje na wsparcie.


Aby wspólnie zorganizować ten projekt potrzebujemy waszej pomocy. Planujemy gotowanie na którym obecnych będzie kilka pań z ośrodka dla uchodźców i około 70 mieszkańców Warszawy. Wpłacone przez was środki finansowe zostaną przeznaczone na:

- Dojazd uchodźczyń z Łukowa do Warszawy,
- Dwudniowy pobyt w Warszawie wraz z noclegiem.
- Druk broszury zawierającej przepisy gotowanych potraw, którą otrzyma każdy uczestnik spotkania
- Zakup niezbędnych produktów spożywczych, które zostaną wykorzystane podczas wspólnego gotowania.
- Wynajęcie kuchni,

Aby to wszystko sfinalizować potrzebujemy kwotę 5 tysięcy złotych. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

Dla pierwszych 10 osób które wpłacą kwotę przekraczającą 50 złotych mamy prezent w postaci jednej z trzech książek

"Naszymi Słowami" - Opowieści Uchodźczyń w Niemczech. Kilkanaście opowieści kobiet, które pozwalają nam lepiej zrozumieć złożoność uchodźstwa.

"Krwawy Cień Genocydu" - Publikacja pozwalająca zrozumieć mechanizmy i złożoność ludobójstwa

"Stolica Wielu Kultur" - Obraz wielokulturowej dawnej Warszawy
Wybierz kwotę

Wspólny Stół - awatar

Wspólny Stół

Organizator zbiórki

Wpłaty - 17

Magda - awatar
55
Magda
Bogusława Gerc - awatar
20
Bogusława Gerc
Mal Haw - awatar
20
Mal Haw
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Beata - awatar
20
Beata
Monika Salsabil - awatar
50
Monika Salsabil
Gaja Mount - awatar
20
Gaja Mount
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
55
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij