Zbiórka pomoc uchodźcom z Białorusi - zdjęcie główne

pomoc uchodźcom z Białorusi

6 300 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 79 osób
Wpłać teraz
 

Mieszkają w Ośrodku dla Cudzoziemców w Kolonii Horbów. Nasi sąsiedzi zza rzeki Bug. Do domu nie mają daleko, ale nie mogą do niego wrócić. Nie mogą, bo przeciwstawili się systemowi, bo działali w opozycji, bo walczyli o lepsze jutro dla swoich rodaków. Uchodźcy z Białorusi. W Polsce jest ich coraz więcej, w ośrodkach na terenie Lubelszczyzny ponad 50 osób. Przybywają w cieniu pandemii i innych naszych polskich rozterek. Poturbowani fizycznie i psychicznie, przybywają prosić o pomoc.

Ucieczka, to czasem impuls więc przyjeżdżają w jednych butach, spodniach i lekkiej, jesiennej kurtce. Kieszonkowe i świadczenia Urzędu ds. Cudzoziemców  nie wystarczają na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Ceny poszły mocno w górę, świadczenia- nie.

To właśnie dlatego zainteresowaliśmy się ich losem, pojechaliśmy do ośrodków i zaprosiliśmy ich do rozmowy, by poznać prawdziwą sytuację. Przebywający w ośrodku uchodźcy z Białorusi będą mogli legalnie pracować dopiero po upływie 6 miesięcy (tak stanowi nasze prawo) więc pokornie proszą o pomoc.

Na początek chcemy dostarczyć im paczki żywnościowe, z herbatą, wędliną, cukrem, warzywami
 i owocami.

Potem pewnie przyjdzie czas na odzież zimową, pomoc językową, prawną itp.

Chcemy pomóc, ale nie damy rady bez Was. Zawsze chętnie dzielicie się tym co macie więc i teraz pokornie prosimy o wsparcie. Każda przekazana złotówka pozwoli nam zakupić i przekazać w naszym wspólnym imieniu potrzebne rzeczy.

Obecna sytuacja wywołana przez pandemię nie jest łatwa dla nikogo. Uchodźcom przez nieznajomość kultury, języka i prawa jest jeszcze trudniej. Utrudniony dostęp do informacji sprawia, że czują się zagubieni, zrezygnowani i wykluczeni. Nie możemy przywrócić im wolności w kraju pochodzenia, rodzinnego domu, bliskich. Ale możemy okazać gościnność, z której tak bardzo słyniemy. Życzliwie stanąć obok i pokrzepić dobrym słowem oraz przekazać to co najpotrzebniejsze.

Solidarność znaczy więcej niż tysiąc słów.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
6 300 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 79 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 79

Emil Głowacki - awatar
Emil Głowacki
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ciemięga - awatar
Ciemięga
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij