Zbiórka Obóz dla uchodźców w Ugandzie - miniaturka zdjęcia

Obóz dla uchodźców w Ugandzie Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Obóz dla uchodźców w Ugandzie - zdjęcie główne

Obóz dla uchodźców w Ugandzie

0 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 

Jesteśmy Fundacją wspierającą przedsięwzięcia przyczyniające się do ochrony dziedzictwa kulturowego na świecie. Nasze działania i aktywności mają za zadanie promocję kultury, budowanie świadomości społecznej dotyczącej różnorodności kulturowej, historii, przeszłości i zapomnianych tradycji oraz wsparcie lokalnych działań na rzecz ekologii, ochrony środwiska i pomocy społecznej. Niedawno zgłosił się do nas ksiądz Emmanuel Aiimwe opiekun obozu dla uchodźców kongijskich Kyaka II w Ugandzie z prośbą o pomoc.

Sytuacja w Demokratycznej Republice Konga pogarsza się z dnia na dzień. Do 2018 roku około 5 milionów Kongijczyków zostało przesiedlonych wewnątrz kraju i do innych krajów afrykańskich, co powoduje,  że jest to jeden z największych kryzysów przesiedleńczych.

Z powodu eskalacji przemocy między społecznościami  w prowincjach Ituri, a także zbrojnych działań grupowych i ofensyw wojskowych w Północnym Kivu, Kongijczycy uciekają m.in. do sąsiedniej Ugandy. Uchodźcy przekazywani są obozom Kyangwali i Malembo C w okręgu Hoima oraz obozowi Kyaka II w okręgu Kyegegwa.

Kongijczycy, którym chcemy pomóc, ulokowani zostali w obozie dla uchodźców Kyaka II. Jesteśmy w kontakcie z księdzem z katolickiej parafii Iborooga z diecezji Fortportal, pracującym w tym ośrodku. Pomaga on 300 uchodźcom. Poinformował nas,  że zakupione zostały dla nich siatki na komary, materace, mydło, sól i cukier oraz inne podstawowe produkty. Zapotrzebowanie na materace, koce i siatki na komary jest jednak wciąż duże. 

W obozie jest również deficyt latryn. 

Z powodu braku dostępu do czystej wody, uchodźcy cierpią na bilharcjozę - chorobę skórną wywołaną kontaktem z zanieczyszczoną wodą. 

Wielu z nich przeżywa traumę i nie wychodzi poza ośrodek - potrzebują oni rozmowy, wsparcia duchowego i psychologicznego. Otrzymują je od księdza, który jednak nie posiada żadnego  środka transportu, przez co dojazd do nich jest problematyczny. 

Ostatnim, i zarazem najdroższym planowanym przedsięwzięciem, jest budowa kliniki. Wszystko to wymaga dużych nakładów finansowych, natomiast możliwości finansowe i humanitarne są niewystarczające.

Wszystkie pieniądze zebrane dzięki tej zbiórce przekazane zostaną na:

- zakup materaców, koców, siatek na komary,
- budowę latryn,
- możliwość dostępu do czystej wody,
- zakup środka transportu (motocykla),
- wsparcie budowy kliniki

Zakup potrzebnych produktów i materiałów zostanie zrealizowany na miejscu, co wesprze lokalną gospodarkę.


Zbiórka pozwoli osobom zmuszonym do ucieczki z własnego kraju funkcjonować w godnych warunkach. Dziękujemy za wszystkie wpłaty!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij