Zbiórka Obóz dla uchodźców w Ugandzie - miniaturka zdjęcia

Obóz dla uchodźców w Ugandzie

Zbiórka Obóz dla uchodźców w Ugandzie - zdjęcie główne

Obóz dla uchodźców w Ugandzie

0 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 

Jesteśmy Fundacją wspierającą przedsięwzięcia przyczyniające się do ochrony dziedzictwa kulturowego na świecie. Nasze działania i aktywności mają za zadanie promocję kultury, budowanie świadomości społecznej dotyczącej różnorodności kulturowej, historii, przeszłości i zapomnianych tradycji oraz wsparcie lokalnych działań na rzecz ekologii, ochrony środwiska i pomocy społecznej. Niedawno zgłosił się do nas ksiądz Emmanuel Aiimwe opiekun obozu dla uchodźców kongijskich Kyaka II w Ugandzie z prośbą o pomoc.

Sytuacja w Demokratycznej Republice Konga pogarsza się z dnia na dzień. Do 2018 roku około 5 milionów Kongijczyków zostało przesiedlonych wewnątrz kraju i do innych krajów afrykańskich, co powoduje,  że jest to jeden z największych kryzysów przesiedleńczych.

Z powodu eskalacji przemocy między społecznościami  w prowincjach Ituri, a także zbrojnych działań grupowych i ofensyw wojskowych w Północnym Kivu, Kongijczycy uciekają m.in. do sąsiedniej Ugandy. Uchodźcy przekazywani są obozom Kyangwali i Malembo C w okręgu Hoima oraz obozowi Kyaka II w okręgu Kyegegwa.

Kongijczycy, którym chcemy pomóc, ulokowani zostali w obozie dla uchodźców Kyaka II. Jesteśmy w kontakcie z księdzem z katolickiej parafii Iborooga z diecezji Fortportal, pracującym w tym ośrodku. Pomaga on 300 uchodźcom. Poinformował nas,  że zakupione zostały dla nich siatki na komary, materace, mydło, sól i cukier oraz inne podstawowe produkty. Zapotrzebowanie na materace, koce i siatki na komary jest jednak wciąż duże. 

W obozie jest również deficyt latryn. 

Z powodu braku dostępu do czystej wody, uchodźcy cierpią na bilharcjozę - chorobę skórną wywołaną kontaktem z zanieczyszczoną wodą. 

Wielu z nich przeżywa traumę i nie wychodzi poza ośrodek - potrzebują oni rozmowy, wsparcia duchowego i psychologicznego. Otrzymują je od księdza, który jednak nie posiada żadnego  środka transportu, przez co dojazd do nich jest problematyczny. 

Ostatnim, i zarazem najdroższym planowanym przedsięwzięciem, jest budowa kliniki. Wszystko to wymaga dużych nakładów finansowych, natomiast możliwości finansowe i humanitarne są niewystarczające.

Wszystkie pieniądze zebrane dzięki tej zbiórce przekazane zostaną na:

- zakup materaców, koców, siatek na komary,
- budowę latryn,
- możliwość dostępu do czystej wody,
- zakup środka transportu (motocykla),
- wsparcie budowy kliniki

Zakup potrzebnych produktów i materiałów zostanie zrealizowany na miejscu, co wesprze lokalną gospodarkę.


Zbiórka pozwoli osobom zmuszonym do ucieczki z własnego kraju funkcjonować w godnych warunkach. Dziękujemy za wszystkie wpłaty!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij