Zbiórka Ucho Gmachu 2017 - miniaturka zdjęcia

Ucho Gmachu 2017

Zbiórka Ucho Gmachu 2017 - zdjęcie główne

Ucho Gmachu 2017

91 zł z 7 500 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać teraz
 
Kasia Kaczmarek - awatar

Kasia Kaczmarek

Organizator zbiórki

„Koncert w ramach cyklu Ucho Gmachu był jednym z najbardziej emocjonujących, w których uczestniczyłem w życiu. ”

Jarosław Mikołajewski, „Gazeta Wyborcza” | cały artykuł: http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/1,13,19917891,0,Muzeum-Narodowe-rozpoczelo-cykl-bardzo-ciekawych-k.html


UCHO GMACHU to wyjątkowy cykl koncertów współczesnej muzyki awangardowej w galeriach Muzeum Narodowego w Warszawie. Najciekawsi polscy wykonawcy muzyki współczesnej – eksperymentalnej, improwizowanej, folkowej, etnicznej i elektronicznej – występują w przestrzeni ekspozycji stałych Muzeum Narodowego w Warszawie: Galerii Faras, Galerii Sztuki Średniowiecznej, Galerii Sztuki Dawnej, Galerii Sztuki XIX Wieku oraz Galerii Sztuki XX i XXI Wieku. 

Koncerty mają unikalną formułę: ze względu na bezpieczeństwo obiektów uczestniczy w nich od 30 do 50 osób, które są zachęcane do wysłuchiwania występów w ruchu: eksplorowania przestrzeni galerii, zestawiania oglądanych obrazów z doświadczanym dźwiękiem. 

Czasami spacerują też, grając/śpiewając, sami artyści :)

Cykl jest kierowany jest zarówno do młodych ludzi nieczęsto odwiedzających muzea (tych UCHO GMACHU ma za zadanie zachęcić do poznania zbiorów zgromadzonych w Muzeum Narodowym w Warszawie), jak i do osób, które interesują się przede wszystkim oficjalnym nurtem kultury, tak zwaną sztuką wysoką. Ci pierwsi mają okazję oglądać muzeum jako atrakcyjne miejsce spędzania wolnego czasu, drudzy – w znanym sobie miejscu uczestniczyć w wyjątkowym dźwiękowym zdarzeniu, które być może zachęci ich do nieoczywistych muzycznych poszukiwań.

Pierwsza odsłona została zrealizowana w 2016 roku dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta st. Warszawy i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Internetowe wejściówki na poszczególne koncerty rozchodziły się w kilka minut po uruchomieniu zapisów, o cyklu informowali dziennikarze tytułów takich jak „Gazeta Wyborcza”, „Polityka”, Program II Polskiego Radia czy portal Onet.pl. Druga edycja, planowana na rok 2017, miała być w założeniu kontynuacją projektu w sprawdzonej formule, przewidzianą jednak na większą skalę. Niestety, tym razem Urząd Miasta nie zarekomendował cyklu do dofinansowania.

Mimo wszystko nie składamy broni – zależy nam na tym, aby Ucho Gmachu przetrwało!

PREZENTY

W podziękowaniu za wpłatę w każdej wysokości opublikujemy Twoje nazwisko lub nick na stronie internetowej www.uchogmachu.mnw.art.pl oraz na naszym fanpage'u facebook.com/uchogmachu (jeśli nie życzysz sobie takiej formy gratyfikacji, daj nam znać przez portal lub Facebooka).

Jeśli chcesz otrzymać od nas prezent, skontaktuj się z nami przez portal pomagam.pl lub Facebooka. Przewidzieliśmy różnorodne bonusy uzależnione od wysokości wpłat:

  • w podziękowaniu za wpłatę w wysokości co najmniej 20 zł otrzymasz pamiątkowy plakat i przypinkę Ucha Gmachu
  • w podziękowaniu za wpłatę w wysokości co najmniej 50 zł otrzymasz plakat i przypinkę Ucha Gmachu oraz pierwszeństwo w rezerwacji wejściówki na wybrany koncert  (w ubiegłym roku miejsca rozchodziły się w kilka minut po uruchomieniu zapisów)
  • w podziękowaniu za wpłatę w wysokości co najmniej 80 zł otrzymasz plakat i przypinkę Ucha Gmachu oraz pierwszeństwo w rezerwacji wejściówki na dwa wybrane koncerty
  • w podziękowaniu za wpłatę w wysokości co najmniej 150 zł otrzymasz plakat i przypinkę Ucha Gmachu oraz karnet na wszystkie 5 koncertów organizowanych w ramach cyklu


Dziękujemy! Do zobaczenia i usłyszenia!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
91 zł z 7 500 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać teraz
 
Kasia Kaczmarek - awatar

Kasia Kaczmarek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij