Kasia Kaczmarek - awatar

Kasia Kaczmarek

Organizator zbiórki

„Koncert w ramach cyklu Ucho Gmachu był jednym z najbardziej emocjonujących, w których uczestniczyłem w życiu. ”

Jarosław Mikołajewski, „Gazeta Wyborcza” | cały artykuł: http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/1,13,19917891,0,Muzeum-Narodowe-rozpoczelo-cykl-bardzo-ciekawych-k.html


UCHO GMACHU to wyjątkowy cykl koncertów współczesnej muzyki awangardowej w galeriach Muzeum Narodowego w Warszawie. Najciekawsi polscy wykonawcy muzyki współczesnej – eksperymentalnej, improwizowanej, folkowej, etnicznej i elektronicznej – występują w przestrzeni ekspozycji stałych Muzeum Narodowego w Warszawie: Galerii Faras, Galerii Sztuki Średniowiecznej, Galerii Sztuki Dawnej, Galerii Sztuki XIX Wieku oraz Galerii Sztuki XX i XXI Wieku. 

Koncerty mają unikalną formułę: ze względu na bezpieczeństwo obiektów uczestniczy w nich od 30 do 50 osób, które są zachęcane do wysłuchiwania występów w ruchu: eksplorowania przestrzeni galerii, zestawiania oglądanych obrazów z doświadczanym dźwiękiem. 

Czasami spacerują też, grając/śpiewając, sami artyści :)

Cykl jest kierowany jest zarówno do młodych ludzi nieczęsto odwiedzających muzea (tych UCHO GMACHU ma za zadanie zachęcić do poznania zbiorów zgromadzonych w Muzeum Narodowym w Warszawie), jak i do osób, które interesują się przede wszystkim oficjalnym nurtem kultury, tak zwaną sztuką wysoką. Ci pierwsi mają okazję oglądać muzeum jako atrakcyjne miejsce spędzania wolnego czasu, drudzy – w znanym sobie miejscu uczestniczyć w wyjątkowym dźwiękowym zdarzeniu, które być może zachęci ich do nieoczywistych muzycznych poszukiwań.

Pierwsza odsłona została zrealizowana w 2016 roku dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta st. Warszawy i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Internetowe wejściówki na poszczególne koncerty rozchodziły się w kilka minut po uruchomieniu zapisów, o cyklu informowali dziennikarze tytułów takich jak „Gazeta Wyborcza”, „Polityka”, Program II Polskiego Radia czy portal Onet.pl. Druga edycja, planowana na rok 2017, miała być w założeniu kontynuacją projektu w sprawdzonej formule, przewidzianą jednak na większą skalę. Niestety, tym razem Urząd Miasta nie zarekomendował cyklu do dofinansowania.

Mimo wszystko nie składamy broni – zależy nam na tym, aby Ucho Gmachu przetrwało!

PREZENTY

W podziękowaniu za wpłatę w każdej wysokości opublikujemy Twoje nazwisko lub nick na stronie internetowej www.uchogmachu.mnw.art.pl oraz na naszym fanpage'u facebook.com/uchogmachu (jeśli nie życzysz sobie takiej formy gratyfikacji, daj nam znać przez portal lub Facebooka).

Jeśli chcesz otrzymać od nas prezent, skontaktuj się z nami przez portal pomagam.pl lub Facebooka. Przewidzieliśmy różnorodne bonusy uzależnione od wysokości wpłat:

  • w podziękowaniu za wpłatę w wysokości co najmniej 20 zł otrzymasz pamiątkowy plakat i przypinkę Ucha Gmachu
  • w podziękowaniu za wpłatę w wysokości co najmniej 50 zł otrzymasz plakat i przypinkę Ucha Gmachu oraz pierwszeństwo w rezerwacji wejściówki na wybrany koncert  (w ubiegłym roku miejsca rozchodziły się w kilka minut po uruchomieniu zapisów)
  • w podziękowaniu za wpłatę w wysokości co najmniej 80 zł otrzymasz plakat i przypinkę Ucha Gmachu oraz pierwszeństwo w rezerwacji wejściówki na dwa wybrane koncerty
  • w podziękowaniu za wpłatę w wysokości co najmniej 150 zł otrzymasz plakat i przypinkę Ucha Gmachu oraz karnet na wszystkie 5 koncertów organizowanych w ramach cyklu


Dziękujemy! Do zobaczenia i usłyszenia!

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Kasia Kaczmarek - awatar

Kasia Kaczmarek

Organizator zbiórki

Wpłaty - 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij