„Koncert w ramach cyklu Ucho Gmachu był jednym z najbardziej emocjonujących, w których uczestniczyłem w życiu. ”
Jarosław Mikołajewski, „Gazeta Wyborcza” | cały artykuł: http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/1,13,19917891,0,Muzeum-Narodowe-rozpoczelo-cykl-bardzo-ciekawych-k.html
UCHO GMACHU to wyjątkowy cykl koncertów współczesnej muzyki awangardowej w galeriach Muzeum Narodowego w Warszawie. Najciekawsi polscy wykonawcy muzyki współczesnej – eksperymentalnej, improwizowanej, folkowej, etnicznej i elektronicznej – występują w przestrzeni ekspozycji stałych Muzeum Narodowego w Warszawie: Galerii Faras, Galerii Sztuki Średniowiecznej, Galerii Sztuki Dawnej, Galerii Sztuki XIX Wieku oraz Galerii Sztuki XX i XXI Wieku.
Koncerty mają unikalną formułę: ze względu na bezpieczeństwo obiektów uczestniczy w nich od 30 do 50 osób, które są zachęcane do wysłuchiwania występów w ruchu: eksplorowania przestrzeni galerii, zestawiania oglądanych obrazów z doświadczanym dźwiękiem.
Czasami spacerują też, grając/śpiewając, sami artyści :)
Cykl jest kierowany jest zarówno do młodych ludzi nieczęsto odwiedzających muzea (tych UCHO GMACHU ma za zadanie zachęcić do poznania zbiorów zgromadzonych w Muzeum Narodowym w Warszawie), jak i do osób, które interesują się przede wszystkim oficjalnym nurtem kultury, tak zwaną sztuką wysoką. Ci pierwsi mają okazję oglądać muzeum jako atrakcyjne miejsce spędzania wolnego czasu, drudzy – w znanym sobie miejscu uczestniczyć w wyjątkowym dźwiękowym zdarzeniu, które być może zachęci ich do nieoczywistych muzycznych poszukiwań.
Pierwsza odsłona została zrealizowana w 2016 roku dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta st. Warszawy i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Internetowe wejściówki na poszczególne koncerty rozchodziły się w kilka minut po uruchomieniu zapisów, o cyklu informowali dziennikarze tytułów takich jak „Gazeta Wyborcza”, „Polityka”, Program II Polskiego Radia czy portal Onet.pl. Druga edycja, planowana na rok 2017, miała być w założeniu kontynuacją projektu w sprawdzonej formule, przewidzianą jednak na większą skalę. Niestety, tym razem Urząd Miasta nie zarekomendował cyklu do dofinansowania.
Mimo wszystko nie składamy broni – zależy nam na tym, aby Ucho Gmachu przetrwało!
PREZENTY
W podziękowaniu za wpłatę w każdej wysokości opublikujemy Twoje nazwisko lub nick na stronie internetowej www.uchogmachu.mnw.art.pl oraz na naszym fanpage'u facebook.com/uchogmachu (jeśli nie życzysz sobie takiej formy gratyfikacji, daj nam znać przez portal lub Facebooka).
Jeśli chcesz otrzymać od nas prezent, skontaktuj się z nami przez portal pomagam.pl lub Facebooka. Przewidzieliśmy różnorodne bonusy uzależnione od wysokości wpłat:
Dziękujemy! Do zobaczenia i usłyszenia!
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: