Zbiórka Ujawniamy przemoc w rzeźniach - miniaturka zdjęcia

Ujawniamy przemoc w rzeźniach

Ujawniamy przemoc w rzeźniach

10 770 zł z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 358 osób
Wpłać teraz
 

Zbiórka na śledztwa - Stopklatka

Kampania Stopklatka Fundacji Viva! zajmuje się obnażaniem prawdy o przemysłowym chowie zwierząt. Przeprowadzamy śledztwa w ubojniach, hodowlach czy na fermach futrzarskich. Pokazujemy prawdziwe warunki przetrzymywania zwierząt, dokumentujemy ich transport i rozładunek, a także ujawniamy przemoc oraz wszelkie nieprawidłowości dotyczące łamania praw zwierząt.

W ramach kampanii opublikowano kolejne śledztwo, które ponownie demaskuje prawdę kryjącą się za murami rzeźni. Ten wstrząsający materiał jest wynikiem czteromiesięcznego śledztwa przeprowadzonego w ubojni McKeen Beef w miejscowości Dobra w województwie wielkopolskim. Aktywiści śledczy Fundacji Viva! zarejestrowali wielokrotnie powtarzające się sytuacje m. in. takie jak: rażenie krów poganiaczami elektrycznymi po głowach oraz wrażliwych miejscach ciała, wykręcanie i łamanie ogonów, kopanie i bicie zwierząt, ciągnięcie za rogi, używanie niedozwolonych przedmiotów (rury, pałki), męczenie, bicie oraz rażenie prądem leżących krów, które nie mają siły wstać. Złożyliśmy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Wszystkie nasze śledztwa nagłaśniamy w internecie i mediach, działamy na rzecz zwiększania świadomość społeczeństwa. Wyniki naszych poprzednich publikacji wstrząsnęły opinia publiczną, a materiały obejrzało kilkanaście milionów osób.

Wyniki naszych dochodzeń kończą się zawiadomieniami na policje lub do prokuratury, a później toczą się w tych sprawach postępowania sądowe, w których występujemy w roli oskarżyciela posiłkowego. Nie godzimy się na przemoc wobec zwierząt i żądamy aby firmy, hodowcy i pracownicy łamiący prawa zwierząt regulowane przepisami ponosili za to odpowiedzialność.

Trzy lata temu opublikowaliśmy śledztwo „Rzeźnia w Witkowie”. Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! zawiadomiła wtedy odpowiednie organy o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, była także stroną w sprawie i występowała jako oskarżyciel posiłkowy. W Witkowie zarzuty znęcania zostały postawione 13-stu osobom. To największa sprawa o znęcanie nad zwierzętami w historii Polski. Pod długotrwałej walce o sprawiedliwość i złożonej apelacji, Sąd Okręgowy uwzględnił wnioski apelacji i uchylił wcześniejszy wyrok dla dwóch oskarżonych w części warunkowo zawieszającej kary pozbawienia wolności. Ponadto sąd podwyższył nawiązki do 3000 zł oraz orzekł zakaz wykonywania czynności związanych z ubojem i transportem zwierząt do 5 lat. Wobec pozostałych (wcześniej uniewinnionych) dziesięciu oskarżonych sprawa będzie toczyła się od początku. Dzięki naszym działaniom zapadł w Polsce pierwszy, bezprecedensowy wyrok bezwzględnego więzienia za znęcanie się nad zwierzętami w ubojni! Ponadto na skutek naszych działaniam w ramach kampanii Stopklatka w sądach i prokuraturach obecnie toczy się sześć postępowań dotyczących znęcania się nad zwierzętami w chowie przemysłowym.

Pomóż nam przeciwdziałać okrucieństwu wobec zwierząt i wesprzyj zbiórkę na kolejne śledztwa i prowadzone sprawy sądowe. Nawet niewielka wpłata wzmacnia skuteczność prowadzonych przez nas działań.

Zapraszamy na nasz profil: https://www.facebook.com/stopklatka.viva
i stronę internetową: http://www.stopklatka.org 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.06.20
  25.06.20

  Jak to powiedział Bogusław Linda "Do piekła"

 • katarzyna - awatar

  katarzyna

  24.06.20
  24.06.20

  Czas skończyć z okrucieństwem wobec zwierząt!

  • Fundacja Viva! - awatar

   Fundacja Viva! - Organizator zbiórki

   30.07.20
   30.07.20

   Dokładnie tak!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.05.20
  30.05.20

  Bestialstwo ludzkie nie zna granic .

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.01.20
  03.01.20

  Brak słów na nieludzkie traktowanie zwierząt. Liczy się tylko kasa. Byle firma zarabiała, a właściciel dostaje jeszcze nagrody. To Himalaje hipokryzji. WSTYD.

10 770 zł z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 358 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 358

Iwona Grodzka - awatar
Iwona Grodzka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Janina K. - awatar
Janina K.
10
Andrzej - awatar
Andrzej
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Katarzyna Gerula - awatar
Katarzyna Gerula
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij