Zbiórka Ujawniamy przemoc w rzeźniach - miniaturka zdjęcia

Ujawniamy przemoc w rzeźniach Jak założyć taką zbiórkę?

Ujawniamy przemoc w rzeźniach

12 862 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 414 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Zbiórka na śledztwa - Stopklatka

Kampania Stopklatka Fundacji Viva! zajmuje się obnażaniem prawdy o przemysłowym chowie zwierząt. Przeprowadzamy śledztwa w ubojniach, hodowlach czy na fermach futrzarskich. Pokazujemy prawdziwe warunki przetrzymywania zwierząt, dokumentujemy ich transport i rozładunek, a także ujawniamy przemoc oraz wszelkie nieprawidłowości dotyczące łamania praw zwierząt.

W ramach kampanii opublikowano kolejne śledztwo, które ponownie demaskuje prawdę kryjącą się za murami rzeźni. Ten wstrząsający materiał jest wynikiem czteromiesięcznego śledztwa przeprowadzonego w ubojni McKeen Beef w miejscowości Dobra w województwie wielkopolskim. Aktywiści śledczy Fundacji Viva! zarejestrowali wielokrotnie powtarzające się sytuacje m. in. takie jak: rażenie krów poganiaczami elektrycznymi po głowach oraz wrażliwych miejscach ciała, wykręcanie i łamanie ogonów, kopanie i bicie zwierząt, ciągnięcie za rogi, używanie niedozwolonych przedmiotów (rury, pałki), męczenie, bicie oraz rażenie prądem leżących krów, które nie mają siły wstać. Złożyliśmy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Wszystkie nasze śledztwa nagłaśniamy w internecie i mediach, działamy na rzecz zwiększania świadomość społeczeństwa. Wyniki naszych poprzednich publikacji wstrząsnęły opinia publiczną, a materiały obejrzało kilkanaście milionów osób.

Wyniki naszych dochodzeń kończą się zawiadomieniami na policje lub do prokuratury, a później toczą się w tych sprawach postępowania sądowe, w których występujemy w roli oskarżyciela posiłkowego. Nie godzimy się na przemoc wobec zwierząt i żądamy aby firmy, hodowcy i pracownicy łamiący prawa zwierząt regulowane przepisami ponosili za to odpowiedzialność.

Trzy lata temu opublikowaliśmy śledztwo „Rzeźnia w Witkowie”. Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! zawiadomiła wtedy odpowiednie organy o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, była także stroną w sprawie i występowała jako oskarżyciel posiłkowy. W Witkowie zarzuty znęcania zostały postawione 13-stu osobom. To największa sprawa o znęcanie nad zwierzętami w historii Polski. Pod długotrwałej walce o sprawiedliwość i złożonej apelacji, Sąd Okręgowy uwzględnił wnioski apelacji i uchylił wcześniejszy wyrok dla dwóch oskarżonych w części warunkowo zawieszającej kary pozbawienia wolności. Ponadto sąd podwyższył nawiązki do 3000 zł oraz orzekł zakaz wykonywania czynności związanych z ubojem i transportem zwierząt do 5 lat. Wobec pozostałych (wcześniej uniewinnionych) dziesięciu oskarżonych sprawa będzie toczyła się od początku. Dzięki naszym działaniom zapadł w Polsce pierwszy, bezprecedensowy wyrok bezwzględnego więzienia za znęcanie się nad zwierzętami w ubojni! Ponadto na skutek naszych działaniam w ramach kampanii Stopklatka w sądach i prokuraturach obecnie toczy się sześć postępowań dotyczących znęcania się nad zwierzętami w chowie przemysłowym.

Pomóż nam przeciwdziałać okrucieństwu wobec zwierząt i wesprzyj zbiórkę na kolejne śledztwa i prowadzone sprawy sądowe. Nawet niewielka wpłata wzmacnia skuteczność prowadzonych przez nas działań.

Zapraszamy na nasz profil: https://www.facebook.com/stopklatka.viva
i stronę internetową: http://www.stopklatka.org 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Joanna Legowik - awatar

  Joanna Legowik

  21.03.2021
  21.03.2021

  Dziękuję Wam za Waszą ciężką pracę, zawsze wspieram ❤

 • Karolina Ozdoba - awatar

  Karolina Ozdoba

  31.08.2020
  31.08.2020

  Za godne życie dla braci naszych mniejszych. Przeciw ludzkiej podłości i chciwości.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.06.2020
  25.06.2020

  Jak to powiedział Bogusław Linda "Do piekła"

 • katarzyna - awatar

  katarzyna

  24.06.2020
  24.06.2020

  Czas skończyć z okrucieństwem wobec zwierząt!

  • Fundacja Viva! - awatar

   Fundacja Viva! - Organizator zbiórki

   30.07.2020
   30.07.2020

   Dokładnie tak!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.05.2020
  30.05.2020

  Bestialstwo ludzkie nie zna granic .

12 862 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 414 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 414

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Michal Klimek - awatar
Michal Klimek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Teresa Jakubowska - awatar
Teresa Jakubowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
7
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij