Zbiórka Ujawniamy przemoc w rzeźniach - miniaturka zdjęcia

Ujawniamy przemoc w rzeźniach

Ujawniamy przemoc w rzeźniach

12 235 zł z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 392 osoby
Wpłać teraz
 

Zbiórka na śledztwa - Stopklatka

Kampania Stopklatka Fundacji Viva! zajmuje się obnażaniem prawdy o przemysłowym chowie zwierząt. Przeprowadzamy śledztwa w ubojniach, hodowlach czy na fermach futrzarskich. Pokazujemy prawdziwe warunki przetrzymywania zwierząt, dokumentujemy ich transport i rozładunek, a także ujawniamy przemoc oraz wszelkie nieprawidłowości dotyczące łamania praw zwierząt.

W ramach kampanii opublikowano kolejne śledztwo, które ponownie demaskuje prawdę kryjącą się za murami rzeźni. Ten wstrząsający materiał jest wynikiem czteromiesięcznego śledztwa przeprowadzonego w ubojni McKeen Beef w miejscowości Dobra w województwie wielkopolskim. Aktywiści śledczy Fundacji Viva! zarejestrowali wielokrotnie powtarzające się sytuacje m. in. takie jak: rażenie krów poganiaczami elektrycznymi po głowach oraz wrażliwych miejscach ciała, wykręcanie i łamanie ogonów, kopanie i bicie zwierząt, ciągnięcie za rogi, używanie niedozwolonych przedmiotów (rury, pałki), męczenie, bicie oraz rażenie prądem leżących krów, które nie mają siły wstać. Złożyliśmy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Wszystkie nasze śledztwa nagłaśniamy w internecie i mediach, działamy na rzecz zwiększania świadomość społeczeństwa. Wyniki naszych poprzednich publikacji wstrząsnęły opinia publiczną, a materiały obejrzało kilkanaście milionów osób.

Wyniki naszych dochodzeń kończą się zawiadomieniami na policje lub do prokuratury, a później toczą się w tych sprawach postępowania sądowe, w których występujemy w roli oskarżyciela posiłkowego. Nie godzimy się na przemoc wobec zwierząt i żądamy aby firmy, hodowcy i pracownicy łamiący prawa zwierząt regulowane przepisami ponosili za to odpowiedzialność.

Trzy lata temu opublikowaliśmy śledztwo „Rzeźnia w Witkowie”. Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! zawiadomiła wtedy odpowiednie organy o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, była także stroną w sprawie i występowała jako oskarżyciel posiłkowy. W Witkowie zarzuty znęcania zostały postawione 13-stu osobom. To największa sprawa o znęcanie nad zwierzętami w historii Polski. Pod długotrwałej walce o sprawiedliwość i złożonej apelacji, Sąd Okręgowy uwzględnił wnioski apelacji i uchylił wcześniejszy wyrok dla dwóch oskarżonych w części warunkowo zawieszającej kary pozbawienia wolności. Ponadto sąd podwyższył nawiązki do 3000 zł oraz orzekł zakaz wykonywania czynności związanych z ubojem i transportem zwierząt do 5 lat. Wobec pozostałych (wcześniej uniewinnionych) dziesięciu oskarżonych sprawa będzie toczyła się od początku. Dzięki naszym działaniom zapadł w Polsce pierwszy, bezprecedensowy wyrok bezwzględnego więzienia za znęcanie się nad zwierzętami w ubojni! Ponadto na skutek naszych działaniam w ramach kampanii Stopklatka w sądach i prokuraturach obecnie toczy się sześć postępowań dotyczących znęcania się nad zwierzętami w chowie przemysłowym.

Pomóż nam przeciwdziałać okrucieństwu wobec zwierząt i wesprzyj zbiórkę na kolejne śledztwa i prowadzone sprawy sądowe. Nawet niewielka wpłata wzmacnia skuteczność prowadzonych przez nas działań.

Zapraszamy na nasz profil: https://www.facebook.com/stopklatka.viva
i stronę internetową: http://www.stopklatka.org 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Karolina Ozdoba - awatar

  Karolina Ozdoba

  31.08.20
  31.08.20

  Za godne życie dla braci naszych mniejszych. Przeciw ludzkiej podłości i chciwości.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.06.20
  25.06.20

  Jak to powiedział Bogusław Linda "Do piekła"

 • katarzyna - awatar

  katarzyna

  24.06.20
  24.06.20

  Czas skończyć z okrucieństwem wobec zwierząt!

  • Fundacja Viva! - awatar

   Fundacja Viva! - Organizator zbiórki

   30.07.20
   30.07.20

   Dokładnie tak!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.05.20
  30.05.20

  Bestialstwo ludzkie nie zna granic .

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.01.20
  03.01.20

  Brak słów na nieludzkie traktowanie zwierząt. Liczy się tylko kasa. Byle firma zarabiała, a właściciel dostaje jeszcze nagrody. To Himalaje hipokryzji. WSTYD.

12 235 zł z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 392 osoby
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 392

Paulina Malinowska - awatar
Paulina Malinowska
20
Łukasz Szymański - awatar
Łukasz Szymański
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Greg - awatar
Greg
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ola H - awatar
Ola H
20
Aga Plak - awatar
Aga Plak
20
Anka sas - awatar
Anka sas
50
kaska - awatar
kaska
20
Justyna Wrażeń - awatar
Justyna Wrażeń
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij