Zbiórka Ujawniamy przemoc w rzeźniach - miniaturka zdjęcia

Ujawniamy przemoc w rzeźniach

Ujawniamy przemoc w rzeźniach

7 741 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 256 osób
Wpłać teraz
 

Zbiórka na śledztwa - Stopklatka

Kampania Stopklatka Fundacji Viva! zajmuje się obnażaniem prawdy o przemysłowym chowie zwierząt. Przeprowadzamy śledztwa w ubojniach, hodowlach czy na fermach futrzarskich. Pokazujemy prawdziwe warunki przetrzymywania zwierząt, dokumentujemy ich transport i rozładunek, a także ujawniamy przemoc oraz wszelkie nieprawidłowości dotyczące łamania praw zwierząt.

W ramach kampanii opublikowano kolejne śledztwo, które ponownie demaskuje prawdę kryjącą się za murami rzeźni. Ten wstrząsający materiał jest wynikiem czteromiesięcznego śledztwa przeprowadzonego w ubojni McKeen Beef w miejscowości Dobra w województwie wielkopolskim. Aktywiści śledczy Fundacji Viva! zarejestrowali wielokrotnie powtarzające się sytuacje m. in. takie jak: rażenie krów poganiaczami elektrycznymi po głowach oraz wrażliwych miejscach ciała, wykręcanie i łamanie ogonów, kopanie i bicie zwierząt, ciągnięcie za rogi, używanie niedozwolonych przedmiotów (rury, pałki), męczenie, bicie oraz rażenie prądem leżących krów, które nie mają siły wstać. Złożyliśmy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Wszystkie nasze śledztwa nagłaśniamy w internecie i mediach, działamy na rzecz zwiększania świadomość społeczeństwa. Wyniki naszych poprzednich publikacji wstrząsnęły opinia publiczną, a materiały obejrzało kilkanaście milionów osób.

Wyniki naszych dochodzeń kończą się zawiadomieniami na policje lub do prokuratury, a później toczą się w tych sprawach postępowania sądowe, w których występujemy w roli oskarżyciela posiłkowego. Nie godzimy się na przemoc wobec zwierząt i żądamy aby firmy, hodowcy i pracownicy łamiący prawa zwierząt regulowane przepisami ponosili za to odpowiedzialność.

Trzy lata temu opublikowaliśmy śledztwo „Rzeźnia w Witkowie”. Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! zawiadomiła wtedy odpowiednie organy o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, była także stroną w sprawie i występowała jako oskarżyciel posiłkowy. W Witkowie zarzuty znęcania zostały postawione 13-stu osobom. To największa sprawa o znęcanie nad zwierzętami w historii Polski. Pod długotrwałej walce o sprawiedliwość i złożonej apelacji, Sąd Okręgowy uwzględnił wnioski apelacji i uchylił wcześniejszy wyrok dla dwóch oskarżonych w części warunkowo zawieszającej kary pozbawienia wolności. Ponadto sąd podwyższył nawiązki do 3000 zł oraz orzekł zakaz wykonywania czynności związanych z ubojem i transportem zwierząt do 5 lat. Wobec pozostałych (wcześniej uniewinnionych) dziesięciu oskarżonych sprawa będzie toczyła się od początku. Dzięki naszym działaniom zapadł w Polsce pierwszy, bezprecedensowy wyrok bezwzględnego więzienia za znęcanie się nad zwierzętami w ubojni! Ponadto na skutek naszych działaniam w ramach kampanii Stopklatka w sądach i prokuraturach obecnie toczy się sześć postępowań dotyczących znęcania się nad zwierzętami w chowie przemysłowym.

Pomóż nam przeciwdziałać okrucieństwu wobec zwierząt i wesprzyj zbiórkę na kolejne śledztwa i prowadzone sprawy sądowe. Nawet niewielka wpłata wzmacnia skuteczność prowadzonych przez nas działań.

Zapraszamy na nasz profil: https://www.facebook.com/stopklatka.viva
i stronę internetową: http://www.stopklatka.org 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    03.01.20
    03.01.20

    Brak słów na nieludzkie traktowanie zwierząt. Liczy się tylko kasa. Byle firma zarabiała, a właściciel dostaje jeszcze nagrody. To Himalaje hipokryzji. WSTYD.

7 741 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 256 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 256

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta - awatar
Marta
20
Jakub M - awatar
Jakub M
104
Ewelina Woińska - awatar
Ewelina Woińska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij