Zbiórka Fundusz Solidarni z Ukrainą - zdjęcie główne

Fundusz Solidarni z Ukrainą

2 481 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

ENGLISH BELOW

PL: Akademia Morska w Szczecinie utworzyła specjalny fundusz o nazwie „Solidarni z Ukrainą”, z którego środki wypłacane są studentom z Ukrainy w formie zapomóg.

Fundusz utworzono 24 marca 2022 r., aby wesprzeć studentów pochodzących pochodzących z ogarniętej wojną Ukrainy. Dzięki środkom zgromadzonym w funduszu każdy student, który w wyniku prowadzonej wojny znalazł się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej (np.: utrata dochodów, mieszkania, śmierć rodziców lub opiekunów) będzie mógł otrzymać maksymalnie do 2000 zł rocznie zapomogi, a w szczególnych przypadkach nawet 4000 zł. Wysokość przyznawanego wsparcia będzie rozpatrywana indywidualnie w zależności od sytuacji danej osoby. Otrzymane wsparcie jest zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. Uczelnia nie pobiera żadnych opłat z tytułu prowadzenia funduszu - 100% wpłat trafia do zweryfikowanych i potrzebujących studentów.

Proponowana forma pomocy ma charakter długofalowy. Darczyńcy mają pewność, że przekazane pieniądze trafią wyłącznie do osób, które ucierpiały w wyniku prowadzonej wojny w Ukrainie.

W naszej uczelni studiuje 187 osób z Ukrainy w tym 18 to osoby niepełnoletnie.

Skąd pochodzą nasi studenci? Oto wybrane lokalizacje:

- Odessa - 34 osoby
- Mikołajów - 15 osób
- Mariupol - 8 osób
- Kijów - 6 osób
- Chersoń - 5 osób
- Berdiańsk - 4 osoby

- Bucha - 1 osoba
- Irpień - 1 osoba

i z wielu innych mniejszych, mniej znanych miejscowości zajętych przez Rosjan.

Strona www funduszu wraz z listą darczyńców znajduje się na stronie uczelni dedykowanej obcokrajowcom: trzeba wejść na stronę: www.marine-edu.com, i na samym dole w sekcji aktualności kliknąć w zakładkę: Fundusz „Solidarni z Ukrainą”, lub bezpośrednio wejść tu: https://marine-edu.com/pl/aktualnosci-pl/540-solidarni-z-ukraina

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

EN: The Maritime University of Szczecin has established a special fund called "Solidarity with Ukraine" which gives Ukrainian students the opportunity to receive special allowances.

The fund was established on March 24, 2022 to support students of the Maritime University of Szczecin from war-torn Ukraine. The collected funds will be transferred to students who, as a result of the war, found themselves in a difficult financial situation (e.g. loss of income, housing, death of parents). They will be able to receive a maximum of PLN 2,000 (about EUR 420) per year, and in special cases even PLN 4,000 (about EUR 840) per year. The amount of the granted support will be considered individually depending on the situation of a given student. The support received is exempt from personal income tax. The university does not charge any fees for running the fund - 100% of payments go to verified students in need.

The proposed form of aid is of a long-term nature. All donors can be sure that the donated money will only go to students who have suffered as a result of the war in Ukraine.

There are 187 students from Ukraine studying at our university, 18 of whom are underage.

Where are our students from? Here are some selected locations:

- Odessa - 34 students
- Mykolaiv - 15 students
- Mariupol - 8 students
- Kyiv - 6 students
- Kherson - 5 students
- Berdyansk - 4 students
- Bucha - 1 student
- Irpien - 1 student

and from many other smaller, less known towns occupied or used to be occupied by the Russians.

The fund's website and the list of donors can be found on the university's website dedicated to foreigners: go to the website: www.marine-edu.com, and at the very bottom, in the news section, click the link: "Solidarity with Ukraine Fund", or directly go here : https://marine-edu.com/en/aktualnosci-en/541-solidarity-with-ukraine-fund

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    11.05.2022
    11.05.2022

    NIKT NIE CHCE NAM POMÓC. OSTATNI RAZ JADŁAM 2 DNI TEMU, ZA OSTANIE PIENIĄŻKI KUPIŁAM KARME DLA ZWIERZĄT. BŁAGAM ZLITUJCIE SIĘ. NIE MAM JUŻ NIC DO JEDZENIA DLA SIEBIE I MOICH ZWIERZĄTEK. MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. Nie mam co zjeść, chodzę do jadłodajni, nie mam w ogóle środków na podstawowe rzeczy. BŁAGAM O LITOŚĆ NADE MNĄ. https://zbieram.pl/9xkf2ve

2 481 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 20

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Stachu - awatar
Stachu
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Wioletta Szczurko - awatar
Wioletta Szczurko
200
Renata Bukowiecka - Kleczaj - awatar
Renata Bukowiecka - Kleczaj
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Krzysztof Świerczek - awatar
Krzysztof Świerczek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Janusz Kłosiński - awatar
Janusz Kłosiński
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij