Zbiórka Ukraińscy terapeuci uchodźcom - miniaturka zdjęcia

Ukraińscy terapeuci uchodźcom Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Ukraińscy terapeuci uchodźcom - zdjęcie główne

Ukraińscy terapeuci uchodźcom

42 199 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 106 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

ENGLISH VERSION BELOW


W ramach projektu "Ukraińscy terapeuci uchodźcom – Українські терапевти-біженці – Ukrainian therapists for refugees:

w okresie od kwietnia do sierpnia 2022 r. przeprowadzono:  343 sesje indywidualne oraz 8 sesji rodzinnych. 

--------

Od września 2022 r. do 31 stycznia 2023 r.  w poniższym* projekcie przeprowadzono 186 sesje indywidualne.  

*Od września 2022 r. 31 marca 2023r.  projekt jest kontynuowany przez Fundację eFkropka pod nazwą "Bezpłatne wsparcie psychologiczne Fundacji eFkropka dla uchodźców z Ukrainy" w ramach Programu „Wspieramy Ukrainę”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.” Realizacja projektu odbywa się w siedzibie Fundacji eFkropka oraz online. 

Obecnie w tym projekcie kończą się już środki na  wynagrodzenia psychoterapeutek, dlatego ponownie zbieramy na ten cel. 

Stale wspiera nas  zespół Pracowni Terapii i Rozwoju,  m.in. superwizując pracujące w projekcie psychoterapeutki z Kijowa.    


Więcej:   

https://tiny.pl/wmdqd

"Ukrainian therapists for refugees"

This fundraising is closed. Thank you all for your support.

The project has gathered 343 individual psychotherapy sessions and 8 family sessions.

From September 2022 until February 2023 the project is being continued by eFkropka Foundation under the name "Free Psychological Support of eFkropka Foundation for the Refugees from Ukraine" through the programme "Support for Ukraine" created by Polish-American Freedom Foundation, implemented by Fundacja Edukacja dla Demokracji. It takes place in the headquarters of eFkropka Foundation and online.

See more: 

https://tiny.pl/wmdqd


English version below

Drodzy,

więcej informacji: https://tiny.pl/92x6b

Chcemy pomóc ukraińskim psychoterapeutom w Warszawie.

W Warszawie przebywa wielu psychoterapeutów, którzy uciekli przed wojną w Ukrainie. Trzy psychoterapeutki z Kijowskiego Instytutu Terapii Gestalt i Psychodramy oraz Kijowskiego Uniwersytetu Terapii Gestalt, mając za sobą doświadczenie uchodźcze, chcą świadczyć swoim rodakom bezpłatną pomoc psychologiczną.

Fundacja eFkropka, wspólnie z partnerem projektu -Pracownią Terapii i Rozwoju chce pomóc im pomagać innym uchodźcom.

Wspólnie zbieramy środki na wynagrodzenie dla trzech terapeutów lub terapeutek, którzy chcą świadczyć darmową pomoc psychologiczną swoim rodakom. Naszym celem jest zabezpieczenie finansowania projektu na 3 miesiące i zebranie 80 000 PLN.

Pracownia Terapii i Rozwoju (PRATiR) (http://www.pratir.pl/) udostępni bezpłatnie miejsce do pracy z osobami w kryzysie psychicznym. Zapewni również bezpłatnie superwizję, obsługę recepcyjną oraz wsparcie zespołu dla terapeutek.

Uchodźcy z Ukrainy byli, są i będą narażeni na wiele stresogennych i traumatycznych doświadczeń (ucieczka z własnego domu i kraju, trudności przystosowawcze w nowym miejscu, lęk o bliskich, doświadczenie wojny). Jest to grupa, która potrzebuje szczególnego wsparcia psychologicznego, psychoterapeutycznego i emocjonalnego. Niezwykle istotne jest to, iż zatrudnione przez nas osoby będą rodaczkami uchodźców, czym będą wzbudzały większe zaufanie. Niweluje to również problem bariery językowej i różnic kulturowych. Psychoterapeutki posługują się również językiem angielskim, co ułatwi im kontakt z polskimi specjalistami. Dla osób w kryzysie psychicznym planujemy zarówno pomoc indywidualną, jak i grupy wsparcia.

PRATiR jest ośrodkiem rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne jako ośrodek szkoleniowy. Działa od 13 lat i jest zlokalizowany w centrum Warszawy przy ul. Wilczej 31 w lok. 7 i 15. W niedalekiej przyszłości planujemy również część działań przenieść do naszego nowego lokalu, w którym niebawem rozpocznie się remont.

Chcemy zacząć od pracy z trzema osobami, ale nie wykluczamy rozwoju i przedłużenia projektu, jeśli będzie taka potrzeba. Będziemy również szukać środków z grantów, gdy tylko takie zaczną się pojawiać.

Zapraszamy Państwa do wsparcia projektu!

Fundacja eFkropka 

ul. Ożarowska 61 lok. U4, 01-416 Warszawa, Polska

Kontakt: [email protected]  Strona: https://ef.org.pl   


ENGLISH VERSION

more information: https://tiny.pl/92x6b

Dear All,

We want to help Ukrainian therapists in Warsaw, Poland.

Many Ukrainians fled from the war to Warsaw, including three psychotherapists from the Kyiv Institute of Gestalt Therapy and Psychodrama and  Kyiv University of Gestalt Therapy. They share this experience with thousands of other Ukrainian refugees, who they wish to help, by offering free psychological support.

Fundacja eFkropka, together with Pracownia Terapii i Rozwoju want to help them by helping others.

We are raising funds to remunerate three therapists. Our goal is to cover  3 months of their work – during which they can treat people free of charge. Our fundraising goal is to raise $19,000 USD.

Pracownia Terapii i Rozwoju (PRATiR) (http://www.pratir.pl/)offer its venue, workplace, free supervision, reception service and team support.

Ukrainian refugees are facing and will be facing stress and trauma (fleeing their country and homes,having to adapt in a new, unfamiliar place, facing fear for their loved ones,experiencing the war). This is a group that especially needs psychological,therapeutic and emotional support. This project offers them a support of their compatriots, which will provide comfort, and will eliminate cultural and language barriers. The therapists, who also speak English, will have full support of their Polish colleagues. We plan individual help as well as support groups for people with mental health crises.

PRATiR is recommended by the Polish Psychiatric Association as a training center. It has been operating for 13 years in the centre of Warsaw, at Wilcza Street 31/7and 31/15.In the near future we also plan to move a part of our project to the new Foundation headquarters, that will soon be refurbished.

We want to start off by working with 3 therapists, but if needed, the project might be further developed and prolonged.

We invite you to join us in our effort!

Fundacja eFkropka 

ul. Ożarowska 61 lok. U4, 01-416 Warszawa, Poland

e-mail: [email protected]     

websaite: https://ef.org.pl/, 

Facebook: https://facebook.com/fundacjaefkropka/                                   Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCx43OzvBWvElyfz59OuZTqg

Project Mental Health Congress:

websaite: https://kongreszp.org.pl 

Facebook: https://www.facebook.com/kongreszp1/    

Grafika pochodzi ze strony: www.red-fox.pl/solidarni-z-ukraina 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.05.2022
  11.05.2022

  MOJE MALEŃSTWO UMRZE NIE POTRAFIĘ SPOJRZEĆ W OCZY MOJEGO MALEŃSTWA I POWIEDZIEĆ, ŻE UMRZE BO NIE STAĆ MNIE NA JEGO LECZENIE. W PORTFELU MAM DOSŁOWNIE 37 ZŁOTYCH. W PIĄTEK SKOŃCZĄ SIĘ NAM LEKI I KARMA. https://dotuje.pl/moje-malenstwo-umiera

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.04.2022
  07.04.2022

  JA PRZEPRASZAM, ŻE ZEBRAM TERAZ GDY JEST WOJNA I TYLU LUDZI JEST POTRZEBUJACYCH. MAM NAIMIE DANUTA, MAM 56 LAT, OD LAT CHORUJE. WSTYDZĘ SIĘ TEGO JAK ŻYJE ALE OD 3 DNI NIC NIE ZNALAZŁAM DO JEDZENIA W KOSZU ZA SKLEPEM I PROSZĘ CHOCIAZ O KILKA GROSZY ZEBYM MOGŁA KUPIC CHLEB DLA SIEBIE I PUSZKE KARMY DLA MOJEGO PIESKA. pomagam.pl/nefcey

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.04.2022
  01.04.2022

  OD MOMENTU ZAŁOŻENIA ZBIORKI DOSTAŁAM WIADOMOŚCI, ŻE JESTEM ZA STARA I ZAMIAST ŻEBRAĆ MAM "ZDECHNAĆ" BO NIE MA ZE MNIE ŻADNEGO POŻYTKU. PRZEPRASZAM JEŚLI KOGOŚ URAZIŁAM, JA TYLKO CHCIAŁABYM JAKOŚ PRZEŻYĆ I JESTEM ZMUSZONA WYŻEBRAĆ BY PRZEŻYĆ. https://www.dobrazbiorka.pl/d2accruxm1

 • Jeff Brenner - awatar

  Jeff Brenner

  24.03.2022
  24.03.2022

  Test send

42 199 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 106 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 106

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
237
Andrew Price - awatar
Andrew Price
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Elizabeth A Estrup - awatar
Elizabeth A Estrup
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
235
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
236
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Elizabeth A Estrup - awatar
Elizabeth A Estrup
900
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
236
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
241

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij