Zbiórka Uratujmy Cactusarium / kaktusy - miniaturka zdjęcia

Uratujmy Cactusarium / kaktusy Jak założyć taką zbiórkę?

Uratujmy Cactusarium / kaktusy

5 930 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 89 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mieczysław Burghardt - awatar

Mieczysław Burghardt

Organizator zbiórki

Nazywam się Mieczysław Burghardt i mieszkam w Ostrzycach na Kaszubach. W młodości zakochałem się w kaktusach. Zbieram je i hoduję przez całe swoje życie. W poszukiwaniu nowych gatunków czterokrotnie odwiedziłem Peru. Większość roślin wyhodowałem z nasion zebranych w naturalnym środowisku. Opisałem osiem nieznanych wcześniej taksonów.

Niestety moje kaktusy musiały opuścić obiekt, który zajmowały przez wiele lat. Musiałem stworzyć dla nich nowy dom - Cactusarium  (https://www.facebook.com/cactusarium.ostrzyce)

Gdyby nie Wasza pomoc, wszystkie rośliny zginęłyby w poprzednich zimach. 

https://pomagam.pl/uratujmy-kaktusy

https://pomagam.pl/uratujmy-kaktusy-2

Przez ostatnie trzy lata usilnie staram się znaleźć miejsce, gdzie można by zorganizować stałą wystawę kaktusów, a ja mógłbym się nimi nadal opiekować. Zwróciłem się do wszystkich instytucji zajmujących się przyrodą i ochroną środowiska - uniwersytetów, ogrodów botanicznych, a także licznych samorządów i przedsiębiorców. Na potrzeby tych rozmów przeprowadziłem szczegółową inwentaryzację i opisałem cały zbiór. Niektóre kaktusy w moim zbiorze są unikatami i występują tylko w mojej kolekcji lub w bardzo ograniczonych obszarach w naturalnym środowisku, które jest niszczone przez przemysł wydobywczy. Pomocy szukałem także w Ministerstwie Klimatu i Środowiska - zwracałem się o wsparcie doraźne na zakup oleju opałowego i wsparcie docelowe - czyli pomoc w znalezieniu domu dla kaktusów. Niestety urzędników nie interesowała bioróżnorodność kolekcji, ani jej wartość przyrodnicza czy naukowa, a jedynie legalność posiadanych przeze mnie roślin. Pomimo, iż wykazałem, że posiadam szczegółową dokumentację świadczącą o legalności pozyskania roślin, zostałem odesłany z kwitkiem.

Przez cały rok staram się o zabezpieczenie środków na przetrwanie zimy. Uruchomiłem możliwość zwiedzania Cactusarium, gdzie przedstawiam zwiedzającym piękno kaktusów i opowiadam o nich. Z drobnych datków zbieranych przez cały rok udało mi się zakupić olej opałowy, który pozwolił na ogrzanie roślin od października do końca stycznia.

Bardzo proszę Was o pomoc! Bez niej rośliny są skazane na zagładę.  

Zebrane pieniądze przeznaczę w całości na zakup oleju opałowego. Do końca zimy - luty, marzec, kwiecień - potrzeba około 2000 litrów.

Jednocześnie zapraszam do odwiedzania Cactusarium - możliwość taka jest przez cały rok.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc i wsparcie!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Mieczysław Burghardt - awatar

  Mieczysław Burghardt

  04.02.2022
  04.02.2022

  4 luty 2022. Już wykorzystałem 3000 zł na zakup opału. Może wystarczy do końca lutego. Na olej opałowy nie zminiejszono stawek podatkowych jak na inne źródła energii. Obecnie rekordowa cena 4,58 zł za litr. Pozdrawiam wszystkich darczyńców i mocno dziekuję.

Komentarze


 • Marta - awatar

  Marta

  24.02.2022
  24.02.2022

  Powodzenia! Przyjadę odwiedzić z Gdańska.

  • Mieczysław Burghardt - awatar

   Mieczysław Burghardt - Organizator zbiórki

   25.02.2022
   25.02.2022

   Oczywiście zapraszam

 • Anna D. - awatar

  Anna D.

  25.01.2022
  25.01.2022

  Trzymam kciuki za kaktusy i podziwiam pasję!

  • Mieczysław Burghardt - awatar

   Mieczysław Burghardt - Organizator zbiórki

   25.01.2022
   25.01.2022

   Póki mogę walczę o nie, dziękuję za wsparcie.

 • Adam Sobol - awatar

  Adam Sobol

  21.01.2022
  21.01.2022

  Pasja do roślin łączy pomogłem ile mogłem pozdrawiam serdecznie

  • Mieczysław Burghardt - awatar

   Mieczysław Burghardt - Organizator zbiórki

   22.01.2022
   22.01.2022

   Dziękuję bardzo, Pozdrawiam.

5 930 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 89 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mieczysław Burghardt - awatar

Mieczysław Burghardt

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 89

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Małgorzata Czarnocka - awatar
Małgorzata Czarnocka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Damian K - awatar
Damian K
230
Martyna Kowalska - awatar
Martyna Kowalska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Aukcja z Green magic life - awatar
Aukcja z Green magic life
800
LauraSi - awatar
LauraSi
20
Justyna - awatar
Justyna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij