Zbiórka Uśmiech dla Kamerunu - zdjęcie główne

Uśmiech dla Kamerunu

2 923 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marcelina Gacek - awatar

Marcelina Gacek

Organizator zbiórki

Cześć!
Nazywam się Marcelina Gacek i jestem młodą dentystką.
Moja praca to wielka pasja, więc jestem także szczęściarą, która lubi to co robi :) .
Od dawna marzyłam, żeby połączyć swoją pracę z pomocą najbardziej potrzebującym na misji medycznej. Za niecały miesiąc to marznie się spełni. Wyjadę do Kamerunu, gdzie w ramach projektu Dentysta w Afryce (https://www.facebook.com/Dentysta-w-Afryce-241558899230766/?fref=ts), będę udzielała pomocy medycznej w prowincji Abong-Mbang, gdzie jak się domyślacie potrzeby pomocy stomatologicznej są ogromne. Jak podaje WHO na jednego dentystę w Kamerunie przypada ok.200 000 pacjentów (dane z 2015 roku, http://apps.who.int/…/…/10665/170250/1/9789240694439_eng.pdf.
Swój wyjazd finansuję z własnych środków, jednak w odpowiedzi na potrzeby, chciałabym zabrać ze sobą jak najwięcej artykułów medycznych dla pacjentów i na to właśnie potrzebuję dodatkowych środków finansowych lub rzeczowych. Zbieram (lub przyjmę): znieczulenia dla pacjentów, materiały do wypełniania zębów, środki do dezynfekcji, antybiotyki, szczoteczki i pasty do zębów, rękawiczki, maseczki, spongostan, wiertła, nici.

Prowincja Abong -Mbang, gdzie będę pracować i mieszkać to wschodnia część Kamerunu.
Na tych głównie wiejskich terenach, w czerwonej, równikowej glebie rosną banany, kukurydza, kakaowce, orzeszki ziemne. Odległości między wioskami są duże, a ludzie mają ograniczony dostęp do służby medycznej, artykułów higienicznych, transportu, edukacji. Ceny środków higienicznych są wysokie dla ludzi utrzymujących się z rolnictwa i drobnego handlu, dlatego mam dwie walizki, które chcę wypełnić najpotrzebniejszymi produktami medycznymi. 

Przede mną było wiele wspaniałych wolontariuszy i bardzo się cieszę, że niebawem dołączę do ich grona. 

Marcelina Gacek,  lekarz dentysta, absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu z 2015 roku. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Artur - awatar

    Artur

    29.11.2017
    29.11.2017

    Pozdrawiam i powodzenia! :)

2 923 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marcelina Gacek - awatar

Marcelina Gacek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 42

Kacper - awatar
Kacper
18
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Artur - awatar
Artur
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Adrianna - awatar
Adrianna
50
xantypa - awatar
xantypa
24
Marcelina - awatar
Marcelina
50
Ola G. - awatar
Ola G.
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij