Zbiórka Wspomóż Uszate Serca - zdjęcie główne

Wspomóż Uszate Serca

2 008 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 54 osoby

Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie Pomocy Królikom działa na terenie całej Polski - posiadamy Centra Adopcyjne w Sopocie, Warszawie, Lublinie oraz Krakowie, a także ogromną ilość Domów Tymczasowych na terenie województwa śląskiego, dolnośląskiego oraz zachodniopomorskiego. Pod opieką Stowarzyszenia Pomocy Królikom rocznie znajdują się setki królików.

Stowarzyszenie Pomocy Królikom to także ludzie z pasją - poświęcają każdą wolną chwilę na opiekę nad królikami. W ciągu dnia pracują w swoich zawodach, a po pracy biegną do podopiecznych. Każdy z nich ma ogromne serce i siłę. Jednak bez środków finansowych nie zawsze są w stanie zdziałać tyle ile trzeba.

Stowarzyszenie Pomocy.... komu?

Stowarzyszenie Pomocy Królikom powstało w 2004 roku. W tamtym czasie było pierwszą organizacją zajmującą się bardzo nietypowymi zwierzętami. Kiedy przedstawiamy się z jakiej organizacji jesteśmy to najczęściej dialog wygląda tak:

- Witam, jestem ze Stowarzyszenia Pomocy Królikom.

- Stowarzyszenia Pomocy... komu?!

Tak - króliki to bardzo niedoceniane zwierzęta, ale tak samo jak psy i koty bywają bezdomne.

Ilość prezentów w postaci królików z roku na rok rośnie. Gdy taki królik-zabawka zaczyna dojrzewać, najczęściej ląduje na ulicy - bo jest za duży, bo gryzie, bo hormony mu buzują...

Zdjęcie opisu zbiórki Wspomóż Uszate Serca

Ale jak to? Królik na ulicy?

Tak - króliki jako niechciane zwierzęta, też lądują na ulicy. Są znajdowane na śmietnikach, w parkach, w lasach, a część ludzi po prostu oddaje nam je bezpośrednio pod naszą opiekę.

Często nasi podopieczni wymagają leczenia - schorzeń jest mnóstwo, a miesięczne faktury jednego regionu to nierzadko kwoty rzędu 1500 - 2000 zł.

Powodów, dla których te zwierzęta lądują na ulicy jest mnóstwo. Raz jest to spowodowane alergią w rodzinie, innym razem pojawieniem się nowego członka rodziny, najczęściej jest to kwestia dojrzewania królika. Taki w okresie dojrzewania potrafi ugryźć czy znaczyć ściany - przestaje być wtedy miłą, puchatą kuleczką do kochania.

Zdjęcie opisu zbiórki Wspomóż Uszate Serca

Dlaczego prosimy was o pomoc?

Każde zwierzę potrzebuje jeść, pić, mieć dach nad głową. Każde też choruje. Nasze wydatki to głównie faktury za leczenie weterynaryjne, faktury za karmę, żwirek oraz akcesoria. Rocznie koszty utrzymania wynoszą w sumie ok. 140 tysięcy złotych. Niełatwo jest na to wszystko uzbierać pieniądze.

Dlatego wasza pomoc jest nam niezbędna!

Im więcej osób nas wspomoże, nawet małą kwotą, tym większej ilości królików, będziemy mogli pomóc. Takich, które jeszcze czekają na pomoc lub są w trakcie leczenia jest bardzo wiele. Tylko od Was zależy ilu istnieniom pomożemy - działamy często przekraczając nasze możliwości finansowe. Niejeden wolontariusz dokłada do królików pieniądze z własnej kieszeni.

Zdjęcie opisu zbiórki Wspomóż Uszate Serca

Kto potrzebuje wsparcia?

Na pomoc czeka Majka z Wrocławia, Baks ze Śląska, Ape z Lublina, Stefan z Warszawy oraz Bella z Sopotu - wszystkie te króliki choruja na E.Cuniculi. Chorobę wywołaną pasożytem, dającą objawy neurologiczne w postaci kręczu szyi (głowa królika bywa czasem wykręcona nawet o ponad 90 stopni!), oczopląsu, utraty równowagi i wielu innych nieprzyjemnych przypadłości.

A w kolejce czekają jeszcze Biszkopt z Warszawy, Kubuś z Krakowa, Pastylka i Franek ze Szczecina oraz Picasso ze Śląska - wszyscy z problemami zębowymi. Każdy ropień wymaga interwencji chirurgicznej, często nawraca, a czas leczenia bywa że trwa miesiącami.

Każdy z tych królików ma przed sobą jeszcze wiele dni związanych z podawaniem leków oraz niejednokrotnie powiązanych z zabiegami chirurgicznymi. Pomóżmy im stanąć na nogi!

Zdjęcie opisu zbiórki Wspomóż Uszate SercaZdjęcie opisu zbiórki Wspomóż Uszate Serca

Aktualizacje


 • Stowarzyszenie Pomocy Królikom - awatar

  Majeczka pozdrawia :)

  03.12.2015
  03.12.2015

  Majka serdecznie Was pozdrawia :) czuje się całkiem nieźle i cały czas dzielnie walczy o zdrowie :)

  Zdjęcie aktualizacji 245

Komentarze


 • Ela - awatar

  Ela

  17.12.2015
  17.12.2015

  Powodzenia!

  • Stowarzyszenie Pomocy Królikom - awatar

   Stowarzyszenie Pomocy Królikom - Organizator zbiórki

   19.12.2015
   19.12.2015

   Dziękujemy!

 • Ula - awatar

  Ula

  11.12.2015
  11.12.2015

  Póki co tylko tyle mogę pomóc :(

  • Stowarzyszenie Pomocy Królikom - awatar

   Stowarzyszenie Pomocy Królikom - Organizator zbiórki

   14.12.2015
   14.12.2015

   Każda złotówka jest cenna także bardzo dziękujemy! :)

 • Ben - awatar

  Ben

  08.12.2015
  08.12.2015

  Dla tych małych piardków

  • Stowarzyszenie Pomocy Królikom - awatar

   Stowarzyszenie Pomocy Królikom - Organizator zbiórki

   08.12.2015
   08.12.2015

   Serdecznie dziękujemy :)

 • Monika - awatar

  Monika

  08.12.2015
  08.12.2015

  Zachęcam do wsparcia!! Każda złotówka się liczy dla tych biednych maleństw.Pozdrawiam wszystkich tych którzy im pomagają na co dzień.

  • Stowarzyszenie Pomocy Królikom - awatar

   Stowarzyszenie Pomocy Królikom - Organizator zbiórki

   08.12.2015
   08.12.2015

   Bardzo dziękujemy z całego serca!

 • Paula - awatar

  Paula

  02.12.2015
  02.12.2015

  Trzymajcie się uszaki i opiekunowie! Gdybym tylko miała warunki, adoptowałabym każde maleństwo... Pozdrawiam :)

  • Stowarzyszenie Pomocy Królikom - awatar

   Stowarzyszenie Pomocy Królikom - Organizator zbiórki

   03.12.2015
   03.12.2015

   Bardzo bardzo bardzo ale to bardzo dziękujemy! :)

2 008 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 54 osoby

Wpłaty: 54

Maciej - awatar
Maciej
8
Magdalena - awatar
Magdalena
160
Kaja - awatar
Kaja
20
Albert - awatar
Albert
50
Ela - awatar
Ela
20
Paula - awatar
Paula
30
Iwona - awatar
Iwona
50
Grzegorz - awatar
Grzegorz
30
Paulina - awatar
Paulina
15
Malwinka - awatar
Malwinka
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij