Daria Majka
W dniu wczorajszym 6.08 odbyła się operacja kopyta. Wszystko się udało. Łoza zostanie w klinice na około 2 tygodnie.
Operację udało się wykonać bez pełnej narkozy.
Łoza jest koniem wyjątkowym pod każdym względem - wyjątkowa jest również choroba, którą u niej zdiagnozowaliśmy, keratoma bądź inaczej słupek rogowy jest chorobą bardzo rzadką i obejmuje niewielki procent koni. W trakcie badania konia przed kupnem w lutym 2018, aż do marca tego roku nic nie wskazywało na to, że w kopycie znajdziemy tzw. białą plamę. W trakcie marcowego strugania kowal znalazł widoczną zmianę na kopycie, która wtedy Łozę nie bolała - weterynarz wraz z kowalem uznali, że póki słupek ją nie boli i koń nie kuleje mam jedynie obserwować czy zmiana się powiększa, powoduje ból u konia itp.. Do lipca słupek ten obserwowałam wraz z kowalem co miesiąc, nic się nie powiększało. Jedyne co mnie ciągle zastanawiało jak przyjeżdzałam do Łozy to często odpoczywała na lewą tylnią nogę. W ostatnim miesiącu zaczęła sztywno pracować zadem, po wielu konsultacjach nie zdiagnozowaliśmy nic niepokojącego, aż do 15 lipca. Po godzinie 8 dostałam telefon ze stajni, że Łoza chodzi na 3 nogach. Weterynarz przyjechał tego samego dnia wieczorem. Prześwietliliśmy całą lewą tylnią nogę wraz z kopytem. Okazało się, że słupek rogowy, który znaleźliśmy parę miesięcy temu wyżarł jej kopyto i powoduje ogromną bolesność. Łoza dostała opatrunek z Rivanolu. Trzeciego dnia po zdjęciu opatrunku słupek rogowy wybrzuszył się - weterynarz sprawdził szczypcami czy Łoza reaguje pozytywnie na ból w okolicach słupka - niestety zareagowała, wyrwała nogę z rozmachem. Weterynarz zdecydował o wycięciu małej dziury, z której wypłynęła ropa. Po chwili Łoza zaczęła o wiele lepej chodzić. Diagnoza została postawiona jasno: keratomę trzeba wyciąć inaczej Łoza ciągle będzie kuleć, znaczyć, nierówno pracować i jednocześnie powodowach ból. Operacja ta jest pod pełną narkozą w klinice w Poznaniu. Chirurg wycina kopyto od palca do koronki, aż do kości. Łoza będzie musiała mieć specjalną okrągłą podkowę wraz z metalową blachą na kopycie, która będzie podtrzymywała stabilność kopyta. Czas rekonwalesencji to od 6-12 miesięcy, dopóki kopyto nie odrośnie. Wyleczalność to 83%.
Koszt operacji, pobyt w klinice, transport do oraz z Kliniki z Poznania oraz późniejsze leczenie przerosło moje oczekiwania finansowe, dlatego każda pomoc z waszej strony będzie dla mnie ogromnym wsparciem.
Wstępnie operacja jest zaplanowana na początek sierpnia.
Dla zainteresowanych osób przedstawię wszystkie koszty. Jeżeli cokolwiek zostanie z podanej kwoty, prześlę pieniądze na cele charytatywne.
Zdjęcie po namoczeniu w Rivanolu:
Zdjęcie wybrzuszenia słupka rogowego:
Dziura, z której wypływa ropa:
Zdjęcie RTG przedstawiające wyżeranie kopyta od wewnątrz:
W dniu wczorajszym 6.08 odbyła się operacja kopyta. Wszystko się udało. Łoza zostanie w klinice na około 2 tygodnie.
Operację udało się wykonać bez pełnej narkozy.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: