Zbiórka Szosowe marzenia - zdjęcie główne

Szosowe marzenia

0 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Patryk Marcisz - awatar

Patryk Marcisz

Organizator zbiórki

Cześć Wszystkim Pomagającym!


Jestem Patryk, mam 22 lata. Pracuję, a weekendami studiuję na Politechnice Śląskiej. 

Gdy nie poświęcam czasu na pracę zawodową lub naukę, oddaję się aktywności sportowej. Jestem typem człowieka, który nie lubi siedzieć na tyłku bezczynnie. 


Od kilku lat fascynuję się kolarstwem szosowym. Uwielbiam jeździć na rowerze, wtedy człowiek łatwo zapomina o trudach w pracy czy w szkole. Swój pierwszy rower szosowy dostałem po starszym bracie. Było to jeszcze w gimnazjum - ja i moje 170cm, kontra staaaary Romet na chyba dwumetrowego chłopa. Ale własnymi siłami i uzbieranym groszem doprowadziłem gruchota do stanu względnej używalności. Pierwsze kilometry już mi mówiły, że ten sport pokocham na dłużej. Romet służył mi jakiś czas na kilkudziesięciokilometrowe rundy wokół okolicznych wsi. Aż do czasu, gdy stara stalowa rama powiedziała dosyć. Pękła, a ja cudem uniknąłem przeszlifowania swoim  ciałem asfaltu.

Cóż, byłem załamany, bo choć Romet był ciężki, wolny i wysłużony, to jednak dzięki niemu mogłem czuć tą frajdę. 

Wtedy z pomocą ruszyli kochani rodzice. Postanowili dla mojej pasji poświęcić trochę grosza i już po tygodniu od feralnego wypadku miałem w domu rower szosowy z prawdziwego zdarzenia: aluminiowa rama, cienkie opony, klamkomanetki - prawdziwa sportowa maszyna. Co prawda na osprzęcie Shimano z najniższej półki, ale dla mnie wtedy szczyt marzeń! Na moim Accencie zrobiłem pierwsze "setki" i wszystkie dłuższe wypady. Zacząłem swoje jeżdżenie traktować ciut poważniej. Trochę ponad rok temu, gdy dostałem swoją pierwszą pracę, poznałem człowieka, który dziś jest moim niejako idolem i mentorem. Dawniej był legendą kolarstwa w mojej okolicy, dziś do pracy w każdą pogodę, co dnia jeździ na rowerze. Dał mi sporo cennych wskazówek, zachęcił do trenowania i tak dzięki niemu, w zeszłym roku stanąłem razem z nim (oczywiście w różnych kategoriach) na starcie mojego pierwszego wyścigu. Było to 9. Tour de Rybnik. Od kilku miesięcy byłem też członkiem Kolarskiej Drużyny Szpiku, której barwy reprezentowałem na wyścigu. Jest to grupa wolontariuszy promujących ideę dawstwa szpiku, chociażby poprzez uczestnictwo w różnych wydarzeniach sportowych (Drużyna nie jest profesjonalną ekipą, największym przywilejem zawodników jest duma z noszonych barw).

Na metę dojechałem wprawdzie kilka miejsc przed ostatnim zawodnikiem, ale duma jaka wtedy z tego mojego małego sukcesu mnie rozpierała, wzruszyła we mnie chęć bycia lepszym. 


I tutaj dochodzę do celu tej zbiórki. Bo bycie lepszym to oczywiście przede wszystkim ciężki trening, ale ciężko się oszukiwać, wyścig w Rybniku mimo że amatorski, to wyglądał jak prawdziwy wyścig zbrojeń.

I choć chciałbym do sprawy podejść na maxa profesjonalnie, to wydatki są dla mnie jak i dla wielu innych amatorów nie do przeskoczenia. Nowe opony, zużyte hamulce, serwis roweru, plany treningowe, dodatkowa suplementacja, wszystko ma swoją cenę. A przecież najważniejsze są wydatki codzienne czy chociażby opłata czesnego. Bo przecież nie zrezygnuję z nauki żeby w szafie zawisła kurtka na treningi w deszczu, a na Accencie znalazła się lepsza grupa osprzętu.


Najlepsi sportowcy mają swoich wielkich sponsorów.

Ja może nie jestem najlepszy, ale WY moi drodzy możecie być moimi małymi sponsorami.


Moim tegorocznym celem jest 10. Tour de Rybnik i wielkie zaparcie, żeby dojechać na metę z główną grupą. Dlatego zaczynam treningi, póki co siłowe, a gdy tylko pogoda pozwoli to i szosowe, żeby w sierpniu być u szczytu formy :)


W tym czasie planuję:

- jak najlepiej reprezentować barwy Kolarskiej Drużyny Szpiku

- realizować jeden z darmowych planów treningowych

- w miarę możliwości usprawnić mojego Accenta

- rozplanować wydatki, aby starczyło na odpowiednią dietę i podstawową suplementację

- być może uruchomić fanpage o moich postępach

- zaopatrzyć się w odpowiednią odzież kolarską (jak chociażby wspomniana kurtka)


Wszystkim wam - moim małym-wielkim sponsorom dziękuję! 

Jeśli macie pomysły jak mogłbym Wam się odwdzięczyć za pomoc - śmiało, piszcie!



Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Patryk Marcisz - awatar

Patryk Marcisz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij