Zbiórka Trzecia szansa Hugo - miniaturka zdjęcia

Trzecia szansa Hugo

Zbiórka Trzecia szansa Hugo - zdjęcie główne

Trzecia szansa Hugo

1 000 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Wpłać teraz
 
Agnieszka Popławska - awatar

Agnieszka Popławska

Organizator zbiórki

Poznajcie Hugo. Małą kruszynę prawdopodobnie około 3 letnią, która już dwa razy miała zmienianą rodzinę. Jego historia pośród tak wielu innych pewnie nie jest wyjątkowa, ale tak samo jak każda inna zasługuje na uwagę. Hugo to odratowany króliczek z ogłoszenia z jednego z portali aukcyjnych. Ostatnie dwa lata spędził jako zabawka dla dzieci, trzymany w malutkiej klatce z trocinami, karmiony słomą i chlebem oraz sporadycznie karmą typu Vitapol. 

Maleństwo w dniu odebrania wydzielało taki odór, że trzeba było w samochodzie jechać z otwartym oknem. Ma robaki w układzie pokarmowym, biegunkę,przerost zębów jak i podejrzenie ropni okołozębowych, pełno kołtunów w sierści oblepionej też własnymi odchodami. Bydgoska lecznica bez zastanowienia przyjęła Go w święto, dzień wolny od pracy, aby uzyskał podstawową pomoc. Maluch został już odrobaczony i wykąpany, zajęto się też stanem Jego sierści, a wczoraj pobrano mu krew na pełną diagnostykę. Pomoże to nam też zobaczyć czy kruszyna kwalifikuje się do zabiegu korekcji zębów i zajęciem się ropni. Jest ona niezbędna aby maluch mógł jeść.Obecnie jedyne co może spożyć to namoczony granulat. Chociaż Hugo próbuje wszystko podjadać to niestety z negatywnym skutkiem.. co ewidentnie go bardzo rozczarowuje.

Pomimo takiego stanu Hugo walczy, jest łagodny, ciekawski i cierpliwie znosi wszystkie zabiegi pielęgnacyjne. Jest jednak troszkę smutnawy, ale w takiej sytuacji to chyba oczywiste. Jest też najprawdopodobniej obolały bo siedzi cały czas w pozycji wspartej na przednich łapkach. Nie potrafi się wyciągnąć, nawet w swoim bezpiecznym domku. Za to bardzo lubi pieszczoty. Widać, że należy do typów 'fightera',gdyż pomimo tak skandalicznych warunków i diety, na której był przez ostatnie dwa lata to ma silną wolę życia. Przed kąpielą cały czas nieustannie i zawzięcie próbował myć swoją pozlepianą odchodami sierść i wygryzać coraz to nowo powstałe kołtuny.Nadal mocno od niego czuć, najprawdopodobniej jest to efekt Jego śliny pomieszanej z ropą, która zostając na sierści wydziela tak nieprzyjemny zapach.

Hugo wymaga dalszej diagnostyki i leczenia oraz przede wszystkim korekcji zgryzu. Kiedy Jego stan zdrowia się unormuje to potrzebny jest także zabieg kastracji. Obecnie przebywa pod patronatem Stowarzyszenia ARBUZ oraz pod opieką lecznicy Sowa Egzotica w Bydgoszczy. Z braku miejsc opiekuję się tą małą kruszynką u mnie w domu, mimo że mieszka ze mną już rodzinka 10 zwierzaków, w tym królików, świnek morskich oraz szynszyla :) Postanowiłam o Niego walczyć, tak samo jak On walczył przez te dwa lata przebywając w tych okropnych warunkach. 

Bardzo Was wszystkich proszę, sprawmy aby trzecia szansa na życie jaką dostał nie poszła na marne i żeby w końcu to maleństwo poczuło jak to jest być zadbanym, kochanym i potrzebnym!


Historię Hugo ijego dalsze perypetie możecie śledzić na : https://www.facebook.com/groups/645554842447865/


Każda najmniejsza kwota jest potrzebna i umożliwi nam przeprowadzenie pełnej diagnostyki i leczenia i potrzebnych zabiegów, gdyż przypadek jak lekarz weterynarii stwierdził jest skomplikowany, a my jesteśmy dopiero na początku tej drogi. Proszę także abyście trzymali za Hugo Bossa kciuki ! 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Agnieszka Popławska - awatar

  Agnieszka Popławska

  16.04.18
  16.04.18

  Bardzo Wam dziękuję za przekazaną pomoc! Faktura za leczenie Hugo w postaci 1774, 00 zł zostanie opłacona do końca tego tygodnia. Bez Waszej pomocy nie było by to możliwe. Również chciałam poinformować, że Hugo znalazł u mnie dom stały, został przeze mnie zaadoptowany i nie jest już niczyi ! :) Nadal boryka się z problemami zdrowotnymi, ale wszystko zmierza ku dobremu. Wszystkiego dobrego i jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc :*

  Zdjęcie aktualności 14 144

Komentarze


 • Marta - awatar

  Marta

  19.01.18
  19.01.18

  Powodzenia królisiu :)

 • Karmel i Porzeczka - awatar

  Karmel i Porzeczka

  11.01.18
  11.01.18

  Dużo zdróweczka misiaku! <3

 • Pampuchowe Stadko - awatar

  Pampuchowe Stadko

  09.01.18
  09.01.18

  Poszedł grosik od nas :)

1 000 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Wpłać teraz
 
Agnieszka Popławska - awatar

Agnieszka Popławska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 29

Ol ka - awatar
Ol ka
49
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Monika Dyczek - awatar
Monika Dyczek
10
Mavi - awatar
Mavi
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina - awatar
Karolina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Justyna Rybarczyk - awatar
Justyna Rybarczyk
32

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij