Zbiórka Trzecia szansa Hugo - miniaturka zdjęcia

Trzecia szansa Hugo

Zbiórka Trzecia szansa Hugo - zdjęcie główne

Trzecia szansa Hugo

1 000 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Wpłać teraz
 
Agnieszka Popławska - awatar

Agnieszka Popławska

Organizator zbiórki

Poznajcie Hugo. Małą kruszynę prawdopodobnie około 3 letnią, która już dwa razy miała zmienianą rodzinę. Jego historia pośród tak wielu innych pewnie nie jest wyjątkowa, ale tak samo jak każda inna zasługuje na uwagę. Hugo to odratowany króliczek z ogłoszenia z jednego z portali aukcyjnych. Ostatnie dwa lata spędził jako zabawka dla dzieci, trzymany w malutkiej klatce z trocinami, karmiony słomą i chlebem oraz sporadycznie karmą typu Vitapol. 

Maleństwo w dniu odebrania wydzielało taki odór, że trzeba było w samochodzie jechać z otwartym oknem. Ma robaki w układzie pokarmowym, biegunkę,przerost zębów jak i podejrzenie ropni okołozębowych, pełno kołtunów w sierści oblepionej też własnymi odchodami. Bydgoska lecznica bez zastanowienia przyjęła Go w święto, dzień wolny od pracy, aby uzyskał podstawową pomoc. Maluch został już odrobaczony i wykąpany, zajęto się też stanem Jego sierści, a wczoraj pobrano mu krew na pełną diagnostykę. Pomoże to nam też zobaczyć czy kruszyna kwalifikuje się do zabiegu korekcji zębów i zajęciem się ropni. Jest ona niezbędna aby maluch mógł jeść.Obecnie jedyne co może spożyć to namoczony granulat. Chociaż Hugo próbuje wszystko podjadać to niestety z negatywnym skutkiem.. co ewidentnie go bardzo rozczarowuje.

Pomimo takiego stanu Hugo walczy, jest łagodny, ciekawski i cierpliwie znosi wszystkie zabiegi pielęgnacyjne. Jest jednak troszkę smutnawy, ale w takiej sytuacji to chyba oczywiste. Jest też najprawdopodobniej obolały bo siedzi cały czas w pozycji wspartej na przednich łapkach. Nie potrafi się wyciągnąć, nawet w swoim bezpiecznym domku. Za to bardzo lubi pieszczoty. Widać, że należy do typów 'fightera',gdyż pomimo tak skandalicznych warunków i diety, na której był przez ostatnie dwa lata to ma silną wolę życia. Przed kąpielą cały czas nieustannie i zawzięcie próbował myć swoją pozlepianą odchodami sierść i wygryzać coraz to nowo powstałe kołtuny.Nadal mocno od niego czuć, najprawdopodobniej jest to efekt Jego śliny pomieszanej z ropą, która zostając na sierści wydziela tak nieprzyjemny zapach.

Hugo wymaga dalszej diagnostyki i leczenia oraz przede wszystkim korekcji zgryzu. Kiedy Jego stan zdrowia się unormuje to potrzebny jest także zabieg kastracji. Obecnie przebywa pod patronatem Stowarzyszenia ARBUZ oraz pod opieką lecznicy Sowa Egzotica w Bydgoszczy. Z braku miejsc opiekuję się tą małą kruszynką u mnie w domu, mimo że mieszka ze mną już rodzinka 10 zwierzaków, w tym królików, świnek morskich oraz szynszyla :) Postanowiłam o Niego walczyć, tak samo jak On walczył przez te dwa lata przebywając w tych okropnych warunkach. 

Bardzo Was wszystkich proszę, sprawmy aby trzecia szansa na życie jaką dostał nie poszła na marne i żeby w końcu to maleństwo poczuło jak to jest być zadbanym, kochanym i potrzebnym!


Historię Hugo ijego dalsze perypetie możecie śledzić na : https://www.facebook.com/groups/645554842447865/


Każda najmniejsza kwota jest potrzebna i umożliwi nam przeprowadzenie pełnej diagnostyki i leczenia i potrzebnych zabiegów, gdyż przypadek jak lekarz weterynarii stwierdził jest skomplikowany, a my jesteśmy dopiero na początku tej drogi. Proszę także abyście trzymali za Hugo Bossa kciuki ! 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Agnieszka Popławska - awatar

  Agnieszka Popławska

  16.04.18
  16.04.18

  Bardzo Wam dziękuję za przekazaną pomoc! Faktura za leczenie Hugo w postaci 1774, 00 zł zostanie opłacona do końca tego tygodnia. Bez Waszej pomocy nie było by to możliwe. Również chciałam poinformować, że Hugo znalazł u mnie dom stały, został przeze mnie zaadoptowany i nie jest już niczyi ! :) Nadal boryka się z problemami zdrowotnymi, ale wszystko zmierza ku dobremu. Wszystkiego dobrego i jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc :*

  Zdjęcie aktualizacji 14 144

Komentarze


 • Marta - awatar

  Marta

  19.01.18
  19.01.18

  Powodzenia królisiu :)

 • Karmel i Porzeczka - awatar

  Karmel i Porzeczka

  11.01.18
  11.01.18

  Dużo zdróweczka misiaku! <3

 • Pampuchowe Stadko - awatar

  Pampuchowe Stadko

  09.01.18
  09.01.18

  Poszedł grosik od nas :)

1 000 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Wpłać teraz
 
Agnieszka Popławska - awatar

Agnieszka Popławska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 29

Ol ka - awatar
Ol ka
49
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Monika Dyczek - awatar
Monika Dyczek
10
Mavi - awatar
Mavi
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina - awatar
Karolina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Justyna Rybarczyk - awatar
Justyna Rybarczyk
32

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij