Zbiórka Trzecia szansa Hugo - zdjęcie główne

Trzecia szansa Hugo

1 000 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Popławska - awatar

Agnieszka Popławska

Organizator zbiórki

Poznajcie Hugo. Małą kruszynę prawdopodobnie około 3 letnią, która już dwa razy miała zmienianą rodzinę. Jego historia pośród tak wielu innych pewnie nie jest wyjątkowa, ale tak samo jak każda inna zasługuje na uwagę. Hugo to odratowany króliczek z ogłoszenia z jednego z portali aukcyjnych. Ostatnie dwa lata spędził jako zabawka dla dzieci, trzymany w malutkiej klatce z trocinami, karmiony słomą i chlebem oraz sporadycznie karmą typu Vitapol. 

Maleństwo w dniu odebrania wydzielało taki odór, że trzeba było w samochodzie jechać z otwartym oknem. Ma robaki w układzie pokarmowym, biegunkę,przerost zębów jak i podejrzenie ropni okołozębowych, pełno kołtunów w sierści oblepionej też własnymi odchodami. Bydgoska lecznica bez zastanowienia przyjęła Go w święto, dzień wolny od pracy, aby uzyskał podstawową pomoc. Maluch został już odrobaczony i wykąpany, zajęto się też stanem Jego sierści, a wczoraj pobrano mu krew na pełną diagnostykę. Pomoże to nam też zobaczyć czy kruszyna kwalifikuje się do zabiegu korekcji zębów i zajęciem się ropni. Jest ona niezbędna aby maluch mógł jeść.Obecnie jedyne co może spożyć to namoczony granulat. Chociaż Hugo próbuje wszystko podjadać to niestety z negatywnym skutkiem.. co ewidentnie go bardzo rozczarowuje.

Pomimo takiego stanu Hugo walczy, jest łagodny, ciekawski i cierpliwie znosi wszystkie zabiegi pielęgnacyjne. Jest jednak troszkę smutnawy, ale w takiej sytuacji to chyba oczywiste. Jest też najprawdopodobniej obolały bo siedzi cały czas w pozycji wspartej na przednich łapkach. Nie potrafi się wyciągnąć, nawet w swoim bezpiecznym domku. Za to bardzo lubi pieszczoty. Widać, że należy do typów 'fightera',gdyż pomimo tak skandalicznych warunków i diety, na której był przez ostatnie dwa lata to ma silną wolę życia. Przed kąpielą cały czas nieustannie i zawzięcie próbował myć swoją pozlepianą odchodami sierść i wygryzać coraz to nowo powstałe kołtuny.Nadal mocno od niego czuć, najprawdopodobniej jest to efekt Jego śliny pomieszanej z ropą, która zostając na sierści wydziela tak nieprzyjemny zapach.

Hugo wymaga dalszej diagnostyki i leczenia oraz przede wszystkim korekcji zgryzu. Kiedy Jego stan zdrowia się unormuje to potrzebny jest także zabieg kastracji. Obecnie przebywa pod patronatem Stowarzyszenia ARBUZ oraz pod opieką lecznicy Sowa Egzotica w Bydgoszczy. Z braku miejsc opiekuję się tą małą kruszynką u mnie w domu, mimo że mieszka ze mną już rodzinka 10 zwierzaków, w tym królików, świnek morskich oraz szynszyla :) Postanowiłam o Niego walczyć, tak samo jak On walczył przez te dwa lata przebywając w tych okropnych warunkach. 

Bardzo Was wszystkich proszę, sprawmy aby trzecia szansa na życie jaką dostał nie poszła na marne i żeby w końcu to maleństwo poczuło jak to jest być zadbanym, kochanym i potrzebnym!


Historię Hugo ijego dalsze perypetie możecie śledzić na : https://www.facebook.com/groups/645554842447865/


Każda najmniejsza kwota jest potrzebna i umożliwi nam przeprowadzenie pełnej diagnostyki i leczenia i potrzebnych zabiegów, gdyż przypadek jak lekarz weterynarii stwierdził jest skomplikowany, a my jesteśmy dopiero na początku tej drogi. Proszę także abyście trzymali za Hugo Bossa kciuki ! 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Agnieszka Popławska - awatar

  Agnieszka Popławska

  16.04.2018
  16.04.2018

  Bardzo Wam dziękuję za przekazaną pomoc! Faktura za leczenie Hugo w postaci 1774, 00 zł zostanie opłacona do końca tego tygodnia. Bez Waszej pomocy nie było by to możliwe. Również chciałam poinformować, że Hugo znalazł u mnie dom stały, został przeze mnie zaadoptowany i nie jest już niczyi ! :) Nadal boryka się z problemami zdrowotnymi, ale wszystko zmierza ku dobremu. Wszystkiego dobrego i jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc :*

  Zdjęcie aktualizacji 14 144

Komentarze


 • Marta - awatar

  Marta

  19.01.2018
  19.01.2018

  Powodzenia królisiu :)

 • Karmel i Porzeczka - awatar

  Karmel i Porzeczka

  11.01.2018
  11.01.2018

  Dużo zdróweczka misiaku! <3

 • Pampuchowe Stadko - awatar

  Pampuchowe Stadko

  09.01.2018
  09.01.2018

  Poszedł grosik od nas :)

1 000 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Popławska - awatar

Agnieszka Popławska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 29

Ol ka - awatar
Ol ka
49
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Monika Dyczek - awatar
Monika Dyczek
10
Mavi - awatar
Mavi
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina - awatar
Karolina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Justyna Rybarczyk - awatar
Justyna Rybarczyk
32

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij