Vittoria

31 109 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 419 osób

Vittoria ( urodziła się we Włoszech), obecnie wraz z rodzicami mieszka mieszka w Polsce, w powiecie brzozowskim, w województwie podkarpackim. ma 15 lat, od urodzenia choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe, niedowład spastyczny kończyn dolnych. Gdy miała 10 lat wykryto u Niej kolejną chorobę - twardzinę immunologiczną. Ta przewlekła choroba objawia się u Vittorii bólami mięśni i stawów. Przez nią nastolatka ma bardzo słabą odporność, często łapie infekcje i szybko się męczy. Bez zażywania leku i rehabilitacji nie byłaby w stanie funkcjonować, ponieważ Jej kości mogłyby ulec pokrzywieniu. Uparcie ćwiczy i ciężko pracuje, by terapia przynosiła efekty.

 Jak sama mówi, bez Jej zaangażowania nic się nie uda, dlatego daje z siebie wszystko mimo uporczywego bólu stawów i protestów chorego ciała. Vittoria w trakcie rehabilitacji uczy się prawidłowo poruszać i rozciąga zmienione chorobą mięśnie oraz stawy, bo to jedyny sposób, by mogła funkcjonować. Same spotkania z fizjoterapeutą to koszt przeszło 1000 złotych miesięcznie, do tego dochodzą leki, bez których stan Vitorii może się pogorszyć. 

Życie z nieuleczalną chorobą jest trudne, ale Vittoria  nie poddaje się i swoim nastawieniem i podejściem chce dzielić się z innymi. Lubi pisać wiersze, Jej marzeniem jest wydanie tomiku poezji. Dzięki zaangażowaniu swojej cioci, Vittoria może pochwalić się udziałem w tworzeniu audiobooka, w którego treść weszła między innymi Jej poezja. Swoją pasją i wytrwałością  chce zarażać wszystkich, a szczególnie tych, którzy – tak jak ona – zmagają się z potężnymi przeciwnościami losu. Dziewczynka swoją pisarską pasję może teraz rozwijać dzięki internetowym odbiorcom – można znaleźć Jej konto na instagramie pod nazwą @hyhypnosis. Tam czekają na nią czytelnicy, stąd niezbędny jest sprawny komputer. Vittoria jest dzielna i pewnie patrzy w przyszłość, choć każdego dnia musi mierzyć się z bólem, który nigdy nie pozwala Jej o sobie zapomnieć. 

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

•Rehabilitacja/fizjoterapia dla Vittorii. Zarówno ta odbywająca się w gabinetach jak i domowa. Dlatego potrzebny jest zakup sprzętów wymienionych w kolejnych pięciu punktach. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane w tym zakresie potrzeby.
•Pomoc w sfinansowaniu kosztownego zabiegu dla Vittorii (około 13 tyś złotych) leczniczo – rehabilitacyjnego metodą Ulzibata. Zabieg ten polega na usunięciu lokalnych przykurczy mięśni lub zespołu bólowego.
•Lokomat - urządzenie pozwalające na trening chodu.
•Bieżnia. -Przekazana.
•Rower trójkołowy rehabilitacyjny.
•Mata piankowa do ćwiczeń
•Mata do hydromasażu.
•Fotel do masażu.- Przekazany.
•Buty, w tym ortopedyczne rozmiar 33. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane w tym zakresie potrzeby.
•Ubrania, rozmiar L lub na 170 cm.
•Uchwyty do łazienki wspomagające przytrzymania się.
•Pościel, rozmiar 160/200.
•Książki do rozwijania umiejętności pisarskich.
•Pralko-suszarka. - Przekazana.
•Toaletka wraz z fotelem. - Przekazana.

Marzenia Vittorii :

•Komputer-Przekazany.
•Drukarka laserowa
•Mikrofon do nagrywania

Jeżeli chciałbyś wesprzeć naszą Podopieczną bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niej vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

Fundacja Wybierz by Pomóc
ul. Smolańska 3
70-026 Szczecin
Tel: 91-481-9025

Fundacja nie przekazuje żadnych pieniędzy naszym Podopiecznym. Wszystko kupujemy we własnym zakresie i przekazujemy na Ich rzecz.


* Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji:

https://www.wybierzbypomoc.org/regulamin.html

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - awatar

  Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu

  23.12.2022
  23.12.2022

  Kochani, udało się nam jeszcze spełnić marzenie Vittori i dzięki wsparciu przekazać jej nową drukarkę oraz mikrofon komputerowy. Życzę wszystkim wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku. Paweł Panufnik - Fundator.

  Zdjęcie aktualizacji 108 590

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Ciuchcia - awatar

  Ciuchcia

  22.10.2022
  22.10.2022

  Powodzenia w rehabilitacji, pomyślności w realizacji pasji (pisanie).

 • Ciuchcia - awatar

  Ciuchcia

  26.01.2022
  26.01.2022

  Udanego zabiegu, pomyślności w realizacji pasji (pisanie).

  • Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - awatar

   Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - Organizator zbiórki

   28.01.2022
   28.01.2022

   :)

 • Barbara Brzezińska - awatar

  Barbara Brzezińska

  16.01.2022
  16.01.2022

  ❤❤❤❤❤❤❤

  • Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - awatar

   Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - Organizator zbiórki

   18.01.2022
   18.01.2022

 • Ciuchcia - awatar

  Ciuchcia

  16.12.2021
  16.12.2021

  Pogodnych Świąt, Dosiego Roku i pomyslności w terapii.

  • Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - awatar

   Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - Organizator zbiórki

   21.12.2021
   21.12.2021

   Dziękujemy i życzymy zdrowych i wesołych świąt!

 • Jonasz - awatar

  Jonasz

  24.10.2021
  24.10.2021

  Uśmiechu na twarzy.

  • Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - awatar

   Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - Organizator zbiórki

   26.10.2021
   26.10.2021

   :)

31 109 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 419 osób

Wpłaty: 419

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Grzegorz - awatar
Grzegorz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
AndS - awatar
AndS
100
Milena Gołąbek - awatar
Milena Gołąbek
50
Waldemar Kościukiewicz - awatar
Waldemar Kościukiewicz
200
Anna - awatar
Anna
12
mmmm - awatar
mmmm
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij